Lampy sufitowe dla dzieci

Polecane produkty w tej kategorii

  Lampy sufitowe dla dzieci

  Światło, które umożliwia wspaniałą zabawę

  Przy wyborze odpowiedniej lampy sufitowej dziecięcej ważną rolę odgrywa nie tylko kolor czy design, ale również wiele innych aspektów. Niezależnie od tego, czy urządza się pokój po raz pierwszy i wybiera lampę według kryterium „chłopiec czy dziewczynka”, czy też wymienia się starą lampę na model z motywem z najnowszego filmu animowanego. W obu przypadkach chodzi o jak najlepszą jakość oświetlenia pokoju dziecięcego. Wyjaśniamy tę kwestię w niniejszym poradniku.

  Dlaczego diody LED to najlepszy wybór do pokoju dziecięcego?

  W przypadku pokoju dziecięcego nie powinno się brać pod uwagę innych typów żarówek, a jedynie diody LED. Dotyczy to zarówno lampy sufitowej dziecięcej, jak i innych lamp, do których dzieci mają łatwy dostęp. Na przykład lampy halogenowe stosowane w lampach stołowych są częstą przyczyną poparzenia palców. Żarówki energooszczędne w ogóle nie nadają się do pokoju dziecięcego – ze względu na zawartość rtęci.

  Diody LED...

  • zapewniają optymalną jakość światła (więcej informacji na temat wyboru odpowiedniej żarówki LED do pokoju dziecięcego można znaleźć poniżej)
  • nie zawierają rtęci
  • odporne na przełączanie (lampa nie zostanie uszkodzona, jeśli dziecko bawi się przełącznikiem światła)
  • oszczędzają energię nawet wtedy, gdy lampa sufitowa dziecięca świeci się stale w dzień i w nocy
  • ze względu na długą trwałość nie trzeba się obawiać konieczności częstej wymiany żarówek

   

  Lampy sufitowe
  Lampy sufitowe

  Plafon dla dzieci – jaka jasność będzie odpowiednia?

  Nie ma już konieczności planowania konkretnej liczby watów na dane pomieszczenie. W przypadku energooszczędnych źródeł światła, takich jak żarówka LED, bardziej liczy się wartość strumienia świetlnego podana w lumenach. Dostarcza ona informacji na temat rzeczywistej jasności, a nie tylko zużycia energii (wat).

  Aby obliczyć odpowiednią jasność pomieszczenia, należy pomnożyć liczbę metrów kwadratowych pokoju dziecięcego przez około 140 lumenów (indywidualne preferencje dotyczące jasności pomieszczenia mogą tę wartość obniżyć lub podwyższyć). W ten sposób uzyskuje się przybliżoną wartość całkowitej jasności, jaką powinien oferować plafon dziecięcy.

  Przykład: Przeciętny pokój dziecięcy zapewniający odpowiednią ilość miejsca do zabawy i odpoczynku ma powierzchnię około 15 m². Po pomnożeniu przez 140 otrzymujemy wymaganą jasność całkowitą wynoszącą 2 100 lumenów. Oznacza to, że do średniej wielkości pokoju dziecięcego potrzebna jest np. 3-punktowa lampa sufitowa dziecięca wyposażona w 3 żarówki po 700 lumenów każda lub np. 5-punktowa lampa wyposażona w 5 żarówek po 400 lumenów każda.

  Jakie oświetlenie jest odpowiednie dla dzieci?

  Pokój dziecięcy to kombinacja wszystkich domowych pomieszczeń. Wystarczy pomyśleć o swoim salonie i sypialni: jakie światło sprawdza się najlepiej w tych pomieszczeniach? W salonie prawdopodobnie przyjemne i ciepłe. A w sypialni takie światło, które sprawia, że ubrania mają dokładnie tak samo piękne kolory, jak w momencie, kiedy były kupowane w sklepie.

  Lampa sufitowa dziecięca zapewnia oświetlenie ogólne pomieszczenia, dlatego bardzo ważna jest jakość światła emitowanego przez umieszczoną w niej żarówkę.

  Za przytulność i piękne, żywe kolory odpowiadają dwie właściwości światła: barwa światła i oddawanie barw. Barwa światła ciepłej bieli o temperaturze 2 700 kelwinów zapewnia przytulne światło, przy którym można się wspaniale odprężyć. Współczynnik oddawania barw o wartości przynajmniej Ra 80 sprawia, że ubrania, a także rysunki, ilustracje w książkach i kolorowe zabawki mają soczyste i żywe kolory.

  Dzieci uwielbiają kolory i relaks – odpowiednie oświetlenie pozwala spełnić te potrzeby.

  Informacje dotyczące barwy światła i oddawania barw można znaleźć w szczegółach dotyczących produktu przy każdej żarówce oraz lampie ze zintegrowaną technologią LED.

  Lampy sufitowe
  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.