Lampy sufitowe mosiężne/złote

Lampy sufitowe z mosiądzu i złota

Posiadają Państwo mieszkanie czy dom wyposażony w antyczne i cenne meble oraz akcesoria? Warto je umiejętnie podkreślić za pomocą oświetlenia! Aby osiągnąć idealny efekt, konieczna jest jednak nie tylko odpowiednia lampa, ale także gustowne jej „opakowanie”. Dobrym rozwiązaniem w tej kwestii może być złota lub mosiężna lampa sufitowa, która będzie stylowym ukoronowaniem ujmującej atmosfery w każdym salonie.

Lśniące oświetlenie punktowe dzięki lampom sufitowym mosiądz/złoto.

Zarówno złoto, jak i mosiądz są znanymi od tysiącleci materiałami, z których wykonywano różne przedmioty – jak monety, biżuterię, uchwyty ścienne lub świeczniki. Nie dziwi zatem fakt, że obecnie także lampy sufitowe są produkowane z mosiądzu i złota. Właśnie blask żarówki szczególnie podkreśla błyszczącą powierzchnię lamp sufitowych ze złota i mosiądzu. Warto też dodać, że lampy sufitowe z mosiądzu są dostępne w wykończeniu błyszczącym lub patynowanym. Także kolory mosiężnych lamp sufitowych mogą być różne w zależności od ilości cynku w stopie. Jeżeli zawartość cynku jest mniejsza, mosiądz jest bardziej brązowawy, a więcej cynku oznacza bardziej żółtawe zabarwienie stopu.

Historia złotych i mosiężnych lamp sufitowych

Od najdawniejszych czasów złoto uznawane było za symbol bogactwa i splendoru. Nie dziwi więc, że wykorzystywano je do produkcji różnego rodzaju przedmiotów zbytku – od biżuterii czy zastaw stołowych zaczynając, a na meblach czy żyrandolach kończąc. Także dziś jednym z popularnych sposobów na nadanie różnym rzeczom splendoru jest ich pozłacanie czy po prostu pomalowanie odpowiednią farbą. Nieco inaczej wygląda sytuacja mosiądzu – czyli stopu miedzi z cynkiem. Do jego powstania niezbędna była bowiem odpowiednio rozwinięta metalurgia. Jednak dużo niższy koszt mosiądzu względem złota oraz ich fizyczne podobieństwo sprawiły, że stop ten bardzo szybko zyskał na popularności. Zresztą do dziś wytwarza się z niego wiele przedmiotów użytkowych oraz ozdobnych – w tym oczywiście lampy sufitowe.

Lampy mosiężne

Jak już wspomniano, mosiądz jest materiałem często wykorzystywanym do produkcji lamp. Lampy mosiężne to prawdziwy przebój w aranżacji mieszkań. Dlaczego? Lampy z mosiądzu będą doskonale pasować do wszelkich wnętrz klasycznych, czy też aranżowanych na „starodawne”. Z kolei w nowoczesnych mieszkaniach i domach dużo lepiej sprawdzą się minimalistyczne mosiężne lampy błyszczące.

A gdzie kupić złote i mosiężne lampy sufitowe? Z pewnością warto spróbować w naszym sklepie – Lampy.pl. Zapraszamy do samodzielnego sprawdzenia, jak szeroki wybór produktów znajdą Państwo w naszej ofercie!

  • 750.000 produktów w magazynie
  • 60-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł
22 307 14 83

poniedziałek - czwartek
od 08:00 do 18:00

piątek
od 08:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł RABATU

*Kod rabatowy do wykorzystania przy zakupie powyżej 300 zł. Kod może zostać wykorzystany tylko jednorazowo. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, nie ma możliwości późniejszego odjęcia kwoty od rachunku. Oferta ważna do 31.03.2021.