Lampy wiszące styl klasyczny/antyczny

Lampy wiszące w stylu klasycznym i antycznym

Lampa wisząca należy do klasycznego oświetlenia wnętrz. Przeważnie zamontowana w centralnym punkcie na środku pokoju, zapewnia optymalne oświetlenie całej przestrzeni. Lampę wiszącą można wykorzystać do oświetlenia ogólnego, podczas gdy zadania specjalne (do czytania, do tworzenia akcentów świetlnych, jako tło do oświetlenia pewnych obiektów) przejmują lampy stołowe, stojące i ścienne. Warto też dodać, że dzięki eksponowanej pozycji, lampa wisząca jest także ważnym optycznym akcesorium aranżacji wnętrz. Dlatego też przy jej wyborze należy się kierować szczególną starannością.

Klasyczne lampy wiszące nigdy nie wychodzą z mody

Klasyczne lampy wiszące można – ze względu na ich styl – określić także jako ponadczasowe. Bez względu na zmieniającą się modę lub trendy, lampy wiszące, określane mianem klasycznychm zawsze są odbierane jako piękne. Klasyczna lampa wisząca wyróżnia się przejrzystością linii, prostotą i elegancją, także jej kolorystyka jest mniej jaskrawa i rzucająca się w oczy.

Lampy wiszące o antycznych kształtach i kolorystyce

Obecnie coraz większą popularnością cieszy się aranżacja pomieszczeń w stylu antycznym. W przypadku antycznych lamp wiszących jest tak, że ich styl przypomina minione epoki. Może się tak dziać dzięki nadawanym im kształtom, ale także poprzez obróbkę powierzchniową metali i szkła. I tak antyczne lampy wiszące są np. często pokryte patyną w kolorze złota lub brązu – nierzadko w wyniku pracy ręcznej. Wśród lamp wiszących nie są też rzadkością kute żelazne stelaże czy stelaże w kolorze rdzy, które także można by przyporządkować do kategorii „antyczne“. Antyczne lampy wiszące w związku ze swoim kształtem, materiałami i powierzchnią przywołują więc ducha przeszłości.

Lampy wiszące w starym stylu

Mówiąc o lampach w starym stylu warto też wspomnieć, że ich wygląd niekoniecznie musi odnosić się do bardzo zamierzchłych czasów. Stara lampa to też przecież taka, której projekt przygotowany został chociażby w drugiej połowie XX wieku. Wzory nawiązujące do ówczesnej mody i koncepcji są obecnie coraz częściej oferowane przez producentów, znajdują także liczne grono wielbicieli. Warto też dodać, że dla wielu zakup takiej lampy wiszącej w starym stylu będzie też swoistą podróżą sentymentalną – do lat młodości!

Szukając klasycznych i antycznych lamp na pewno warto przyjrzeć się ofertom z naszego sklepu Lampy.pl. Zapewniamy bowiem niezwykle szeroki wybór modeli w tych stylach, które wyróżniać się też będą wysoką jakością wykonania i doskonałymi cenami!

  • 540.000 produktów w magazynie
  • 30-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 500 zł
22 307 14 83

poniedziałek - czwartek
od 08:00 do 18:00

piątek
od 08:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł RABATU

*Kod rabatowy do wykorzystania przy zakupie powyżej 300 zł. Kod może zostać wykorzystany tylko jednorazowo. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, nie ma możliwości późniejszego odjęcia kwoty od rachunku. Oferta ważna do 31.12.2019.