Lampy wiszące z materiału

Polecane produkty w tej kategorii

  Lampy wiszące z materiału, lampy abażurowe – źródło przytulnego oświetlenia

  Każdy marzy o przytulnej atmosferze we własnych czterech ścianach. Ale w jaki sposób najlepiej uzyskać taki efekt? Oczywiście za pomocą odpowiedniego wyposażenia. Tutaj centralną rolę odgrywa oświetlenie. Do wyboru są lampy podłogowe i stołowe, lampy ścienne, lampy wiszące, lampy sufitowe i wiele, wiele innych. Wyjątkowo przytulną, domową atmosferę i najlepsze światło zapewniają między innymi lampy wiszące z materiału.

  Jaką formę mogą mieć lampy wiszące z kloszem z tkaniny?

  Lampa może mieć również mniej wyszukaną i bardziej dyskretną formę. Co nie znaczy, że będzie mniej piękna lub całkiem nudna. Taki efekt zapewni zawsze modny klasyk wśród lamp wiszących z kloszem z tkaniny. Mowa tutaj o zawieszeniu z żarówką. A wokół żarówki elegancki, przytulny, tekstylny klosz. Owalny lub okrągły. Wykonany z najróżniejszych materiałów tekstylnych w różnorakich kolorach. O mniejszej lub większej średnicy. Zawsze jednak przytulny i nastrojowy. Wybór jest ogromny, zarówno wśród lamp klasycznych, jak i tych niezwykłych, nowoczesnych. Trzeba tylko podjąć decyzję.

  Lampy-wiszace-z-materialu
  Lampy-wiszace-z-materialu
  Lampy-wiszace-z-materialu

  Lampa może mieć również mniej wyszukaną i bardziej dyskretną formę. Co nie znaczy, że będzie mniej piękna lub całkiem nudna. Taki efekt zapewni zawsze modny klasyk wśród lamp wiszących z kloszem z tkaniny. Mowa tutaj o zawieszeniu z żarówką. A wokół żarówki elegancki, przytulny, tekstylny klosz. Owalny lub okrągły. Wykonany z najróżniejszych materiałów tekstylnych w różnorakich kolorach. O mniejszej lub większej średnicy. Zawsze jednak przytulny i nastrojowy. Wybór jest ogromny, zarówno wśród lamp klasycznych, jak i tych niezwykłych, nowoczesnych. Trzeba tylko podjąć decyzję.

  Jak duża powinna być lampa abażurowa?

  Nie za duża i nie za mała – to oczywiste. No dobrze, ale co to właściwie znaczy? Średnica 50 czy 60 cm? A może 100? W przypadku montażu nad stołem dolna krawędź lampy powinna się znajdować w odległości około 80 – 100 cm od blatu. To tyle, jeśli chodzi o wysokość montażu. Co do wielkości lampy: powinna być o około 30 cm mniejsza niż długość blatu stołu. Wystarczy zmierzyć stół w jadalni i już mamy perfekcyjną wielkość – lub perfekcyjną lampę. Do okrągłego lub kwadratowego stołu świetnie pasują okrągłe lampy. I wyglądają naprawdę stylowo.

  Nad prostokątnym stołem wspaniale prezentują się duże, podłużne lampy wiszące, a przy tym zapewniają doskonałe światło, które nadaje się idealnie do spożywania śniadań i kolacji oraz odrabiania prac domowych. Mała rada: nad długim i prostokątnym stołem nie trzeba instalować jednej dużej lampy – z powodzeniem sprawdzi się kilka mniejszych. Zapewnią one równie piękne, idealne oświetlenie, a przy tym będą świetnie i modnie wyglądać.

  A jeśli w ogóle nie ma stołu? Jak duża powinna być lampa wisząca z kloszem z tkaniny, która swobodnie zwisa w pomieszczeniu? W takim wypadku średnica lampy powinna wynosić około 1/12 długości pomieszczenia. Po znalezieniu perfekcyjnej lampy nie należy jej oczywiście montować w taki sposób, żeby stanowiła przeszkodę w korytarzu lub salonie. Odległość pomiędzy podłogą i dolną krawędzią lampy powinna wynosić 210 cm.

  Jakie kolory lamp wiszących z kloszem z materiału są najmodniejsze?

  Szary, beżowy, biały, czarny lub brązowy – we wszystkich odcieniach. Tak w zasadzie brzmi prosta, krótka odpowiedź na to pytanie. Nie jaskrawy róż, jasna zieleń czy subtelny odcień malinowego sorbetu. Można oczywiście wybrać lampę wiszącą z materiału w kolorze żółtym, zielonym, niebieskim, miedzianym lub srebrnym. To nie ulega wątpliwości! Jednak modne są i pozostaną takie kolory jak szary, beżowy, biały, czarny i brązowy.

  Brzmi trochę nieciekawie? Być może, ale w rzeczywistości tak się tylko wydaje. Już sam design lampy może być różny, nawet bardzo ekstrawagancki – niezależnie od koloru tkaninowego klosza. Poza tym lampa wisząca z materiału powinna zapewniać nie tylko piękne światło, ale przede wszystkim przytulność. I właśnie to potrafi najlepiej! Lampa wisząca z beżowym kloszem z materiału nie wysuwa się na pierwszy plan, wyróżnia się samą elegancją. Przenikające przez nią światło jest bardzo nastrojowe, nie oślepia i zapewnia optymalną jasność. A harmonijne dopasowanie do pozostałych elementów wyposażenia? W przypadku takiej lampy to dziecinnie proste.

  Lampy-wiszace-z-materialu
  Lampy-wiszace-z-materialu
  Textil Hängeleuchte Modern

  Czy lampy wiszące z kloszem z tkaniny można również ściemniać?

  Lampy-wiszace-z-materialu

  Oczywiście, że tak. Jeśli tylko ma się na to ochotę. Trzeba jednak pamiętać o kilku sprawach, zanim dokona się zakupu. To czy dana lampa wisząca z materiału jest ściemniana lub nie, i jakie elementy są potrzebne do tego, aby mogła być ściemniana, mogą być różne w zależności od modelu. Ale bez obaw: w gruncie rzeczy lampy można bardzo łatwo podzielić na różne warianty. Jakie? To bardzo proste:

  Wariant 1: lampa wisząca z kloszem z tkaniny i zintegrowanymi diodami LED

  W tym przypadku możliwość ściemniania rzeczywiście zależy od konkretnego produktu. A więc można, czy nie? Można się tego łatwo dowiedzieć ze szczegółów dotyczących produktu. Jeśli znajduje się w nich adnotacja „Możliwość ściemniania – tak”, to doskonale. Teraz brakuje jeszcze tylko odpowiedniego, zewnętrznego ściemniacza.

  Wariant 2: lampa wisząca z kloszem z tkaniny i wymiennymi źródłami światła

  Do ściemniania takich lamp potrzebny jest odpowiedni, zewnętrzny ściemniacz. Tak po prostu jest. Ale to nie wszystko. Potrzebna jest jeszcze odpowiednia żarówka. A dokładnie... LED. To chyba oczywiste? W każdej lampie wiszącej z kloszem z tkaniny można stosować żarówki LED. Trzeba jednak sprawdzić w szczegółach dotyczących produktu, czy wybrana żarówka LED rzeczywiście jest ściemniana. I gotowe. Można dowolnie zmniejszać i zwiększać jasność światła.

  Wariant 2b: lampa wisząca z kloszem z tkaniny i wymiennymi źródłami światła Smart Home

  Na pierwszy rzut oka ten wariant wydaje się bardzo podobny do poprzedniego. I tak rzeczywiście jest. Istnieje jednak drobna, ale istotna różnica. W takich lampach stosuje się nie jakiekolwiek ściemniane żarówki LED, tylko żarówki inteligentne.

  Dzięki nim można do woli ściemniać światło, ustawiać scenariusze oświetleniowe, symulować obecność, itd. Bardzo łatwo – za pomocą telefonu komórkowego. Niezbędny jest jednak element łączący telefon komórkowy, WLAN i żarówkę. W systemie Philips Hue jest to mostek, w Osram Smart+ bramka. Istnieją również inteligentne żarówki, którymi można sterować bez sieci WLAN i telefonu. Słowo kluczowe brzmi w tym przypadku: pilot. Na przykład w systemie iDual.

  Sind Pendelleuchten mit Stoffschirm höhenverstellbar?

  Czy lampy wiszące z materiału posiadają funkcję regulacji wysokości?

  Wszystko zależy od zakupionego modelu. Możliwość regulacji wysokości to naprawdę bardzo praktyczna cecha. Lampa wisząca nie musi mieć stale tej samej długości, można ją dowolnie skracać i wydłużać – w zależności od sytuacji lub na przykład odpowiednio do wysokości stołu.

  Skracanie i wydłużanie odbywa się za pomocą mechanizmu regulacji wysokości bezpośrednio w lampie lub za pomocą ruchomego ramienia lampy wyposażonego w kilka przegubów. Informację na temat możliwości regulacji wysokości danej lampy można łatwo znaleźć w szczegółach dotyczących produktu. W wierszu „Regulacja wysokości” powinna się znajdować adnotacja „tak”. Lampy wiszące z materiału  z regulacją wysokości można znaleźć tutaj.

  W przypadku dalszych pytań dotyczących lamp wiszących z materiału prosimy o kontakt pod numerem telefonu 22 307 14 83za pomocą formularza kontaktowego. Nasz zespół doradców zawsze służy fachową poradą.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.