Oprawy wpuszczane 230V

Polecane produkty w tej kategorii

  Oprawy sufitowe wpuszczane 230v

  Kompletne oświetlenie pomieszczenia lub elastyczne akcenty świetlne

  Gdzie można zastosować wysokonapięciowe oprawy wpuszczane?

  Istnieje wiele możliwych zastosowań prawy wpuszczane w sufit 230v, znanych również jako oprawy wpuszczane. Sprawdzą się jako punkty do oświetlenia półek, a także do pełnego oświetlenia salonu. Dzięki obrotowym punktom, można naprawdę łatwo doświetlić każdy zakątek pomieszczenia, nawet po instalacji.

   Dużą zaletą opraw wpuszczanych 230v jest ich kompaktowa konstrukcja: po zamontowaniu cała technologia chowa się w meblu, suficie czy ścianie, a widoczny pozostaje tylko ozdobny pierścień. W ten sposób małe pomieszczenia wydają się większe, ponieważ nie wystają żadne wielkoformatowe lampy. Dlatego halogeny sufitowe 230v są również dobrym rozwiązaniem w korytarzach.

  New Tria oprawa wpuszczana 230v biala

  Jak montuje się oprawy wpuszczane w sufit 230v?

  Najpierw uwaga: Instalację elektryczną powinien wykonywać wyłącznie elektryk, aby zapewnić przestrzeganie wszystkich warunków bezpieczeństwa.

   Po wykonaniu instalacji elektrycznej w suficie podwieszanym wiercony jest otwór. Dany produkt określa wymiary otworu. Aby zamontować wysokonapięciowy reflektor wpuszczany, zaciski mocujące z tyłu są zwykle dociskane do siebie, a reflektor wsuwany w otwór.

  Jak głęboki musi być otwór na oprawy wpuszczane?

  To zależy od produktu. Istnieją oprawy sufitowe wpuszczane 230v o małej głębokości zabudowy, dla których otwór, np. 30 mm jest wystarczający.

  Warto również zdecydować się na takie halogeny sufitowe, jeśli nie chcesz, aby pomieszczenie było niepotrzebnie obniżane przez podwieszany sufit. Ponieważ montaż podwieszanego sufitu zawsze oznacza obniżenie pomieszczenia.

  Jakie źródła światła wykorzystują oprawy wpuszczane w sufit 230v?

  Z reguły oprawy sufitowe wpuszczane 230v wykorzystują lampę reflektorową GU10 z technologią halogenową. Obecnie dostępne są również oprawy wpuszczane w sufit z wbudowanymi diodami LED oraz odpowiednie zamienniki LED do klasycznych gniazd GU10.

  Ważna uwaga przy przejściu z halogenu GU10 na diodę GU10: nowe źródło światła powinno mieć porównywalną jasność (w lumenach), zbliżoną temperaturę barwową (w Kelvinach), dobre wskaźnik oddawania barw (od Ra 80) i porównywalny kąt świecenia, np. 40° dla określonego stożka światła lub 110° dla oświetlenia rozległego.

  Riperlamp kwadratowa oprawa wpuszczana 230v
  Arcchio oprawy sufitowe wpuszczane 230v Jannis
  Arcchio oprawy sufitowe wpuszczane 230v aluminiowe

  Jaka jest różnica między wysokonapięciowymi oprawami wpuszczanymi a wersjami niskonapięciowymi?

  Oprawy sufitowe wpuszczane 230v nie wymagają transformatora. Jak w przypadku wszystkich opraw wpuszczanych, poszczególne punkty są ze sobą połączone, tzn. istnieje linia od jednej lampy do drugiej. W przypadku lamp 230 V (wysokiego napięcia) nie ma ograniczeń co do liczby punktów, które można połączyć szeregowo.

   Decyzja o wyborze wysokiego lub niskiego napięcia często zależy od miejsca użytkowania. W łazienkach, zwłaszcza np. w dwóch wewnętrznych strefach chronionych, można montować tylko systemy 12 V (niskiego napięcia).

  Na co należy zwrócić uwagę podczas montażu w łazienkach?

  Vancouver90 oprawa wpuszczana 230v

  Podczas instalacji w łazience prąd styka się z wilgocią, dlatego tym bardziej należy zlecić instalację wyłącznie elektrykowi. W przeciwnym razie może to stanowić niebezpieczeństwem dla życia.

  W przypadku montażu w łazience zależy to od strefy ochronnej, w której oprawa ma być zamontowana:

  • w strefie wanny i prysznica oświetlenie musi mieć stopień ochrony IP67 i może być zasilane wyłącznie napięciem 12 V,
  • do wysokości 2,25 m wokół głowicy prysznicowej i wanny lampy muszą mieć stopień ochrony IP65 i być zasilane napięciem 12 V,
  • oprawy do 60 cm wokół wanny lub prysznica i do wysokości 2,25 m muszą mieć tylko stopień IP44.

  Potrzebujesz fachowej porady w zakresie wyboru, instalacji lub montażu opraw sufitowych wpuszczanych 230v? A może masz inne pytania dotyczące światła i oświetlenia? Nasi specjaliści chętnie pomogą: do formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 30-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  40 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 300 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.