Oprawy wpuszczane 230V

Polecane produkty w tej kategorii

  Oprawy sufitowe wpuszczane 230v

  Kompletne oświetlenie pomieszczenia lub elastyczne akcenty świetlne

  Gdzie można zastosować wysokonapięciowe oprawy wpuszczane?

  Istnieje wiele możliwych zastosowań opraw wpuszczanych w sufit 230v, znanych również jako oprawy wpuszczane. Sprawdzą się jako punkty do oświetlenia półek, a także do całkowitego oświetlenia salonu. Dzięki obrotowym punktom, można naprawdę łatwo doświetlić każdy zakątek pomieszczenia, nawet po montażu.

  Dużą zaletą opraw wpuszczanych 230v jest ich kompaktowa konstrukcja, po zamontowaniu cała konstrukcja zostaje ukrywa w meblu, suficie czy ścianie, a widoczny pozostaje tylko ozdobny pierścień. W ten sposób małe pomieszczenia wydają się większe, ponieważ nie wystają żadne wielkoformatowe lampy. Dlatego halogeny sufitowe 230v są również dobrym rozwiązaniem do przedpokoju.

  New Tria oprawa wpuszczana 230v biala

  Jak montuje się oprawy wpuszczane w sufit 230v?

  Uwaga: instalację elektryczną powinien wykonywać elektryk, aby spełnione zostały wszystkie warunki bezpieczeństwa.

  Po wykonaniu instalacji elektrycznej w suficie podwieszanym wiercony jest otwór. Wymiary otworu są określone dla danego produktu. Aby zamontować reflektor wpuszczany zasilany napięciem sieciowym, zwykle należy docisnąć klipsy zabezpieczające znajdujące się z tyłu i wsunąć reflektor w wywiercony otwór.

  Jak głęboki musi być otwór w przypadku oprawy wpuszczanej?

  Wszystko zależy od rodzaju produktu. Istnieją oprawy sufitowe wpuszczane 230v o małej głębokości montażu, dla których otwór, np. 30 mm jest wystarczający.

  Warto również zdecydować się na takie halogeny sufitowe, jeśli nie chcemy, aby pomieszczenie było niepotrzebnie obniżane przez podwieszany sufit. Ponieważ montaż podwieszanego sufitu zawsze oznacza obniżenie pomieszczenia.

  Jakie żarówki należy użyć w przypadku oprawy wpuszczanej w sufit 230v?

  Z reguły w oprawach sufitowych wpuszczanych 230v używa się  żarówki GU10 z technologią halogenową. Obecnie dostępne są również oprawy wpuszczane w sufit z wbudowanymi diodami LED oraz odpowiednie zamienniki LED do klasycznych gwintów GU10.

  Istotna informacja: przy wymianie z halogenu GU10 na diodę GU10 nowe źródło światła powinno mieć porównywalną jasność (w lumenach), zbliżoną temperaturę barwową (w Kelvinach), dobre wskaźnik oddawania barw (od Ra 80) i porównywalny kąt świecenia, np. 40° dla zawężonego strumienia światła lub 110° dla oświetlenia szerokiego obszaru.

  Riperlamp kwadratowa oprawa wpuszczana 230v
  Arcchio oprawy sufitowe wpuszczane 230v Jannis
  Arcchio oprawy sufitowe wpuszczane 230v aluminiowe

  Jaka jest różnica między wysokonapięciowymi oprawami wpuszczanymi a wersjami niskonapięciowymi?

  Oprawy sufitowe wpuszczane 230v nie wymagają transformatora. Podobnie jak w przypadku wszystkich opraw wpuszczanych, poszczególne punkty są ze sobą połączone, tzn. istnieje przewód łączący jedną oprawę z drugą. W przypadku opraw 230 V (wysokonapięciowych) nie ma ograniczeń co do liczby punktów, które można połączyć szeregowo.

  Decyzja o wyborze wysokiego lub niskiego napięcia często zależy od miejsca użytkowania. W łazienkach, zwłaszcza np. w okolicach wanny i prysznica, można montować tylko systemy 12 V (niskiego napięcia).

  Na co należy zwrócić uwagę podczas montażu opraw wpuszczanych łazienkach?

  Vancouver90 oprawa wpuszczana 230v

  Podczas montażu w łazience instalacja ma kontakt z wilgocią, dlatego tym bardziej należy zlecić montaż elektrykowi. W przeciwnym razie może to stanowić zagrożenie dla życia.

  W przypadku montażu w łazience należy zwrócić uwagę na strefy ochronne w jakich oprawa ma być zamontowana:

  • w obszarze wanny i prysznica oświetlenie musi mieć stopień ochrony IP67 i może być zasilane wyłącznie napięciem 12 V,
  • do wysokości 2,25 m wokół głowicy prysznicowej i wanny oprawy muszą mieć stopień ochrony IP65 i być zasilane napięciem 12 V,
  • w odległości do 60 cm wokół wanny lub prysznica i do wysokości 2,25 m muszą mieć tylko stopień IP44.

  W przypadku dodatkowych pytań należy skorzystać z formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.