PORADY
oświetlenie ogrodowe

OŚWIETLENIE ALTANY I DOMKU OGRODOWEGO przestrzeń użytkowa w idealnym świetle

Tradycyjne domki na narzędzia są często używane jako składzik w ogrodzie. Te nieco większe z altaną ogrodową, które są komfortowo urządzone są miejscem spędzenia wolnego czasu i stanowią przytulne schronienie o każdej porze roku. W altanie i wokół niej, tak samo jak w domku na narzędzia potrzebne jest dobre oświetlenie.


Oświetlenie altan i domków na narzędzia

Lampy wewnętrzne LED

Oświetlenie wewnętrzne LED

Oświetlenie LED zużywa zdecydowanie mniej energii elektrycznej. Dzięki tej technologii oświetlenie wnętrza domku letniskowego nie ma praktycznie żadnych ograniczeń - dzięki oprawom wiszącym, lampom podłogowym i stołowym mały domek w ogrodzie staje się naprawdę przytulny. Jeśli jest on używany jako pomieszczenie magazynowe, oprawy powinny być funkcjonalne: najlepiej nadają się do tego reflektory sufitowe lub ścienne.

Lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu

Oświetlenie zewnętrzne z czujnikiem ruchu

Lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu zapewniają bezpieczeństwo i poprawiają komfort. Doskonale sprawdzą się zarówno w altance, jak i domku letniskowym, czy składziku na narzędzia w ogrodzie. Oprawy wyposażone w czujnik ruchu są niezawodnie włączając światło tylko wtedy, gdy jest potrzebne. W celu oświetlenia ogrodu poleca się słupki oświetleniowe, lampy ogrodowe niskie i kinkiety zewnętrzne.

Oświetlenie elewacji zasilane energią słoneczną

Solarne oświetlenie elewacji

Lampy solarne wykorzystują słońce jako trwałego dostawcę energii. W przypadku domku ogrodowego szczególnie praktyczne jest to, że nie trzeba montować żadnych instalacji elektrycznych. Lampy elewacyjne nie generują żadnych kosztów energii elektrycznej, ale w zależności od produktu wymagają określonej liczby godzin światła słonecznego, aby się naładować. Moduł powinien być skierowany w kierunku południowym.

Lampy dekoracyjne

Lampy dekoracyjne

Po zapewnieniu praktycznego oświetlenia w obrębie domku ogrodowego lub altany należy zwrócić szczególną uwagę na oświetlenie dekoracyjne, które dopełnia całość aranżacji w indywidualny sposób. Tradycyjne lampy w formie kuli, atrakcyjne girlandy ogrodowe i łańcuchy świetlne oraz akcentujące reflektory z grotem ziemnym w stylowy sposób wzbogacą koncepcję oświetlenia w ogrodzie.


Wskazówki

Lampy ogrodowe

Lampy ogrodowe na baterie lub z akumulatorem

Gdy domek ogrodowy jest naszą oazą na zewnątrz lub jest wykorzystywany jako miejsce przyjęć na świeżym powietrzu, warto szczególną uwagę zwrócić na lampy przenośne. Można je umieścić na stole w ogordzie, a później zabrać z powrotem do środka.

Inteligentne oświetlenie ogrodu

Inteligentny domek ogrodowy

Taśmy LED, inteligentne słupki oświetleniowe czy reflektory z grotem ziemnym: oświetlenie Smart Home zwiększa przytulność i indywidualność w ogrodzie. Nie mniej ważna jest możliwość zmian barwy światła, która zapewnia nastrój podczas wspólnych wieczorów na świeżym powietrzu.

Przekreślone ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.

***Dostawa do Świąt Bożego Narodzenia dotyczy tylko produktów oznaczonych iformacją "Dostawa przed Świętami". W przypadku dostawy przed świętami transakcja musi zostać sfinalizowana włącznie z płatnością; dotyczy to również przedpłat na fakturę. W przypadku produktów ponadgabarytowych dostawca usługi kurierskiej skontaktuje się z klientem w celu uzgodnienia daty dostawy. Należy pamiętać, że nie mamy wpływu na harmonogram ustalonej w ten sposób dostawy. Zamówienia zawierające kilka produktów są zazwyczaj wysyłane w ramach jednej przesyłki. Jeśli zamówienie zawiera produkty, które nie są oznaczone informacją "Dostawa przed Świętami", obowiązuje je najdłuższy czas dostawy.

© 2023 Lampenwelt GmbH