Oświetlenie numeru domu

Właściwe oświetlenie numeru domu to dobra rozpoznawalność

Do czego przyda się najpiękniejszy numer domu, jeżeli nie znajdzie się go w ciemnościach? Tylko oświetlenie numeru domu zapewnia odnalezienie Państwa także po zachodzie słońca. Zwłaszcza praktyczne jest oświetlenie numeru domu, połączone z czujnikiem ruchu lub czujnikiem podczerwieni. On włącza się zawsze wtedy, gdy się ktoś zbliża. Jest to energooszczędne, ponieważ oświetlenie numeru domu zapala się tylko wtedy, gdy rzeczywiście jest potrzebne. Można oszczędzić jeszcze więcej energii, gdy używamy żarówek LED lub gdy stosowane jest solarne oświetlenie numeru domu.

Oświetlenie numeru domu pozwala w sytuacji krytycznej na zaoszczędzenie ważnych minut

Może ta informacja jest jeszcze relatywnie mało rozpowszechniona, ale w niektórych gminach i miastach - jak na przykład miasto hanzeatyckie Hamburg - lampy z numerami domów lub też oświetlone numery domów są obowiązkiem. Ten przepis ma zapewnić możliwość natychmiastowego znalezienia danego domu lub mieszkanie w nocy i o zmierzchu. Jakie regulacje obowiązują w zakresie oświetlenia numeru domu – powinien dowiedzieć się właściciel domu w urzędzie swojej gminy lub miasta.

W celu dobrej widzialności, oświetlenie numeru domu musi być zainstalowane na wystarczającej wysokości. I tak w ewentualnym nagłym przypadku oświetlenie numeru domu może pomóc w jak najszybszym odnalezieniu budynku. Ale nie musi zawsze od razu chodzić o nagły przypadek. Oświetlenie numeru domu ułatwia także pracę taksówkarzy i firm dostawczych.

Oświetlenie numeru domu i jego stopień ochrony

Ponieważ oświetlenie numeru domu jest narażone na najróżniejsze warunki pogodowe, musi posiadać odpowiedni stopień ochrony. Dlatego – jako oświetlenie zewnętrzne – powinno posiadać przynajmniej stopień ochrony IP 44, w celu zabezpieczenia przed pryskającą wodą i ciałami obcymi, które są większe niż 1 milimetr.

  • 750.000 produktów w magazynie
  • 60-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł
22 307 14 83

poniedziałek - czwartek
od 08:00 do 18:00

piątek
od 08:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł RABATU

*Kod rabatowy do wykorzystania przy zakupie powyżej 300 zł. Kod może zostać wykorzystany tylko jednorazowo. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, nie ma możliwości późniejszego odjęcia kwoty od rachunku. Oferta ważna do 31.03.2021.