Oświetlenie numeru domu

Podświetlony numer domu

Łatwa identyfikacja i poczucie bezpieczeństwa

Numer domu ze stali szlachetnej Paulmann

Czy numer domu musi być podświetlony?

Według polskiego prawa oznaczanie budynków oświetlonymi numerami domu jest obowiązkowe. Oprócz numeru porządkowego zamieszcza się nazwę ulicy, nazwę osiedla, a gdy w miejscowości nie ma ulic podaje się  nazwę miejscowości. Niedopełnienie tego obowiązku jest karalne, o czym wielu z nas nawet nie wie.

Faktem jest, że podświetlone numery domów znacznie ułatwiają orientację listonoszom, a także służbom ratowniczym, policji i straży pożarnej. Nie ma więc nic złego w umieszczeniu numeru domu z podświetleniem na elewacji budynku.

Wszystkie numery domów powinny być montowane w taki sposób, aby były dobrze widoczne bezpośrednio z drogi.

Nasza rada: przed zmianą numeru domu warto zasięgnąć na ten temat informacji w Urzędzie Miasta lub Gminy. Naruszenie lokalnie obowiązujących przepisów może skutkować karą grzywny.

Na co należy zwrócić uwagę w przypadku podświetlonego numeru domu z czujnikiem ruchu?

Podświetlane numery domów ze zintegrowanym czujnikiem ruchu oszczędzają energię. Warto jednak wybrać produkt, który zagwarantuje stałe oświetlenie numeru domu i który będzie wyposażony w dodatkowe źródło światła obsługiwane przez czujnik ruchu.

Gdyby numer domu był oświetlany tylko wtedy, gdy czujnik wykryje ruch, oznaczałoby to, że szukająca drogi osoba musi się znaleźć w pobliżu wejścia, aby zobaczyć, gdzie właściwie się znajduje. Lampa z oświetleniem numeru domu nie spełniałaby wtedy swojego zadania.

Dobrym wyborem zapewniającym większą oszczędność energii są lampy z oświetleniem numeru domu wyposażone w czujnik zmierzchu

Sprawiają one, że oświetlenie załącza się automatycznie po zapadnięciu zmroku, a następnie wyłącza o świcie.

Numer domu ze stali szlachetnej Wofi
Srebrny numer domu Esotec

W jaki sposób zasilane jest oświetlenie numeru domu?

Wiele podświetlanych numerów domu posiada obecnie zintegrowane oświetlenie LED. Technologia LED zużywa znacznie mniej energii w porównaniu do innych technologii oświetleniowych. Jeśli oświetlenie numeru domu posiada oprawę, to warto zastosować nowoczesne źródło światła LED.

Dostępnych jest również wiele lamp z oświetleniem numeru domu wyposażonych w panel solarny. Należy zwrócić uwagę na to, aby były wysokiej jakości, w przeciwnym wypadku jesienią i zimą oświetlenie nie będzie działać z powodu braku energii słonecznej i słabej jakości akumulatora.

Podczas montażu panelu warto się upewnić, czy nie będą go zasłaniać dachy lub drzewa, a także bardzo dbać o jego czystość, aby mógł pobierać optymalną ilość energii.

Czy podświetlane numery domu są dostępne w różnych wersjach?

Podobnie jak w przypadku kinkietów zewnętrznych, również w przypadku lamp z oświetleniem numeru domu dużą popularnością cieszą się modele wykonane z wytrzymałej, łatwej w pielęgnacji stali szlachetnej. Bardzo interesujące są jednak również modele w kolorze antracytowym czy też z elementami ze szkła.

Wiele miast i gmin posiada własne przepisy dotyczące wielkości, materiału i koloru numerów domu. Warto z wyprzedzeniem zasięgnąć informacji w Urzędzie Miasta lub Gminy, aby uniknąć niepotrzebnych kar pieniężnych.

Czarny numer domu Lucide

W przypadku dodatkowych pytań dotyczących oświetlenia numeru domu lub innych zagadnień dotyczących oświetlenia wystarczy zadzwonić do naszego zespołu doradców pod numer telefonu 22 307 14 83 lub użyć formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

Zarejestruj się do newslettera i profituj!

90 Rabatu

* kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.