Oświetlenie tarasu

Polecane produkty w tej kategorii

  Oświetlenie tarasowe do salonu na świeżym powietrzu

  Moda na kokonizm w przytulnym domowym salonie, to już nie nowość. Teraz nadszedł czas na taras. Taras : zaciszne i przytulne miejsce, do spędzenia czasu w letnie wieczory. Jedzenie, czytanie, ćwiczenie jogi, spędzenie czasu na grach planszowych, robótki ręczne – wszystko to można robić na nastrojowo oświetlonym tarasie. No i na świeżym powietrzu przecież zawsze jest przyjemnie.

  Czy można kupić lampy stojące na taras?

  To, co prezentuje się dobrze obok sofy, pasuje również dobrze do mebli na tarasie. Poza tym asortyment lamp stojących do zastosowań zewnętrznych nie jest wcale taki mały. Na każdy gust i każdą kieszeń – sklep Lampy.pl oferuje szeroki wybór modeli lamp tarasowych.

  lampa ogrodowa
  lampa ogrodowa
  lampa ogrodowa

  Czy można kupić lampy wiszące na taras?

  Od prostej lampy wiszącej do imponującego żyrandola – w naszej ofercie można znaleźć przeróżne modele lamp na taras. Warto na to zwrócić uwagę, ponieważ – podobnie jak w salonie – stylowy detal przyciąga wzrok i tworzy atmosferę, przy której można się odprężyć.

  Obrazek
  lampa ogrodowa

  Jakie są zalety czujników ruchu?

  Wyraźnie wyższy poziom komfortu. W sytuacji, gdy są ręce zajęte i nie ma możliwości zapalenia światła, czujnik ruchu włącza automatycznie światło dokładnie w tym momencie, w którym jest to potrzebne. Zapobiega to również dodatkowo ewentualnym obrażeniom.

  Kolejną ich zaletą jest fakt, że utrudniają życie włamywaczom – kolejny plus w zakresie bezpieczeństwa. Jednocześnie czujniki ruchu pozwalają zaoszczędzić pieniądze. Jeżeli bowiem światło włącza się tylko wtedy, gdy jest potrzebne, z pewnością znajdzie to odzwierciedlenie na rachunku za energię elektryczną.

  Czy można kupić lampy tarasowe zasilane energią słoneczną?

  Osoby, które chcą ograniczyć koszty energii elektrycznej do minimum, świetnie się znają na modelach zasilanych energią słoneczną. Od dekoracyjnych lamp solarnych, przez kinkiety i słupki ogrodowe, aż po inteligentne lampy Smart Home – wszystko to można z powodzeniem znaleźć w ofercie sklepu lampy.pl. Wskazówka: Lampy solarne najlepiej ustawić w dobrze nasłonecznionym miejscu. Szczególnie polecana jest ekspozycja południowa – pozwoli to uzyskać piękne światło wieczorem. Na koniec jeszcze wisienka na torcie: dzięki czujnikowi zmierzchu lampy włączą się automatycznie.

  Jaki styl powinna lampa odzwierciedlać?

  Asortyment oświetlenia tarasowego jest naprawdę duży. Ale prosta kula nadal cieszy się największą popularnością. Dostępna jest w barwie promieniującej bieli lub z funkcją multicolor. Modele te często wyposażone są w technologię solarną. Pozostałe ładuje się, podłączając je do gniazda wtykowego, a następnie używa bezprzewodowo na zewnątrz. Dzięki nowoczesnej technologii LED kuliste lampy są również energooszczędne, co sprawia, że bateria długo może być eksploatowana. Jeśli chodzi o sterowanie lampą, możliwe są przeróżne rozwiązania – od włącznika bezpośrednio na kuli, przez Bluetooth, po praktyczną aplikację. Wystarczy zwrócić uwagę na preferowany wariant przy zakupie.

  Bardzo praktyczny pomysł – lampy tarasowe z gniazdem wtykowym

  Dwie pieczenie przy jednym ogniu? Czemu nie? Zapewni to lampa z wbudowanym gniazdem wtykowym. To nie tylko piękne światło w ogrodzie, ale również praktyczne źródło zasilania. Niezależnie od tego, czy rozładuje się komórka, czy jest potrzeba skoszenia trawy, wystarczy podłączyć urządzenie do kontaktu znajdującego się na lampie!

  Jakie modele i style są dostępne?

  Zasadniczo takie samie, jak do wnętrz. Od funkcjonalnej lampy ściennej do dekoracyjnej lampy stołowej. Wachlarz stylów obejmuje zarówno modele minimalistyczne, jak i bardzo bogate, a nawet fantazyjne. Wystarczy przefiltrować wyniki wyszukiwania frazy „lampa tarasowa” według preferowanego stylu. Na przykład:

  • nowoczesny / młodzieżowy
  • wiejski / rustykalny
  • styl antyczny
  • designerski

  Na co zwrócić uwagę przy zakupie lampy?

  Kto nie marzy o przytulnym tarasie? Efekt ten nie zostanie osiągnięty bez przytulnego światła, tak jak w salonie. Najlepiej o barwie ciepłej bieli, która przechodzi w czerwień. Podobny efekt daje tradycyjna żarówka. Inaczej sprawa się ma w przypadku słupków ogrodowych. Lampy tego typu powinny albowiem zapewniać dobrą widoczność. To zaś jest możliwe przy użyciu żarówki, której barwa światła przechodzi w kolor niebieski. Więcej informacji na ten temat znajduje się w poradniku na temat barwy światła.

  Wskazówka: Oczywiście dostępne są również lampy tarasowe z zainstalowaną na stałe technologią LED. Przy zakupie należy upewnić się, że barwa światła lampy odpowiada oczekiwaniom przyszłego właściciela.

  Co się stanie, jeżeli lampa tarasowa zamoknie?

  Energia elektryczna i woda nie idą ze sobą w parze. Chyba, że lampa tarasowa ma odpowiedni stopień ochrony. Wartość ta mówi, czy lampa może zostać pozostawiona na deszczu lub zatopiona w stawie. W zależności od miejsca montażu oprawa świetlna może wymagać różnego stopnia ochrony. Pod dachem lampa będzie przecież mniej narażona na wilgoć, niż na otwartej przestrzeni.

  W przypadku lamp zewnętrznych ściennych wystarczy więc stopień ochrony IP44 (ochrona przed wodą rozpryskową). Zamontowana w chodniku oprawa wpuszczana podłogowa powinna mieć stopień ochrony IP67 i być przystosowana do kontaktu ze strumieniem wody, a nawet przejściowego zanurzenia. Szczegółowe informacje na temat klas ochrony znajdują się w szczegółach produktu po prawej stronie opisu artykułu w sklepie lampy.pl.

  W przypadku dodatkowych pytań, prosimy o kontakt z zespołem doradców pod numerem 22 307 14 83 lub za pośrednictwem formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.