Paulmann URail

Polecane produkty w tej kategorii

  U-Rail firmy Paulmann

  Urail spot circle led czarny ściemniany

  System szynowy do wszystkich projektów oświetleniowych

  Czym jest system szynowy U-Rail?

  U-Rail to popularny system szynowy 230 V marki Paulmann, który otrzymał nagrodę Red Dot Design Award, jest podłączony bezpośrednio do sieci elektrycznej bez transformatora pośredniego.

  U-Rail zapewnia różnorodną możliwość zastosowań, maksymalne obciążenie wynosi 1.000 W, co zapewnia doskonałe oświetlenie nawet skomplikowanych pomieszczeń w kształcie litery U, L lub T. Dzięki rozbudowanym komponentom zmiana kierunku, a nawet nachylenie dachu do 45 ° nie stanowią żadnego problemu.

  W jaki sposób można zaplanować i zamontować system szynowy U-Rail?

  Rozplanowanie systemu szynowego U-Rail jest proste i zależy przede wszystkim od kształtu pomieszczenia.

  W pierwszej kolejności należy wybrać przyłącze elektryczne w pomieszczeniu, a także odpowiednie zasilanie. Wszystko zależy od tego, czy gniazdko elektryczne jest jednocześnie punktem początkowym systemu szynowego, czy też nie. Tak zwana „huśtawka dla małp” pozwala na osiągnięcie odległości do 50 cm, przy czym zasilanie i początek układu szynowego są połączone kablem.

  Na podstawie wybranego zasilania obliczana jest długość poszczególnych elementów szyn. Szyny U-Rail są dostępne w długościach 10 cm, 50 cm, 1 m i 2 m. Dłuższe elementy uzyskuje się poprzez połączenie dwóch szyn za pomocą łączników liniowych.

  Cover spot urail chrom matowy

  W zależności od pożądanego kierunku ułożenia, oprócz szyn stosuje się również elementy łączące: łączniki typu L w celu uzyskania kątów 90°, elastyczne łączniki typu Flex do tworzenia dowolnych kątów, oraz łączniki typu T i X służące do tworzenia rozgałęzień lub krzyżowania szyn.

  W następnym kroku dobierane są akcesoria takie jak switch, które umożliwiają sterowanie za pomocą pilota i oczywiście zestawiane są odpowiednie oprawy oświetleniowe. Asortyment U-Rail marki Paulmann obejmuje wysokiej jakości reflektorki i spoty, lampy wiszące, a także panele LED.

  Zasilacz końcowy urail biały

  Zasilacz końcowy

  Łącznik do ściemniania urail biały

  Switch

  Łącznik urail chrom matowy

  Złącze elastyczne

  Urail spot tubo led czarny

  W jaki sposób montuje się system szynowy U-Rail?

  Na początek należy zamontować zasilacz źródle prądu. Najlepiej, jeśli przed zamocowaniem szyn za pomocą dostarczonych wkrętów i kołków rozporowych, na suficie zostanie wyznaczony kierunek ich prowadzenia. Jeśli szyna nie ma być mocowana bezpośrednio do sufitu, można zastosować podkładki dystansowe. Na koniec należy przymocować lampy do szyn.

  Zaleca się profesjonalny montaż przez elektryka w celu zapewnienia wszystkich zasad bezpieczeństwa dotyczących instalacji elektrycznej!

  W przypadku dodatkowych pytań na temat systemu szynowego U-Rail lub innych zagadnień związanych z oświetleniem prosimy o kontakt za pomocą formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.