Świetlówki liniowe T5 / G5

Świetlówki T5 G5

Energooszczędne, mocne źródło światła do zastosowań komercyjnych i oświetlenia domowego

G5 świetlówka Master tl mini

Czym jest świetlówka T5 G5?

Jarzeniówka T5 G5 to niskociśnieniowa lampa wyładowcza o doskonałej skuteczności świetlnej i efektywności energetycznej. Standardowy pobór mocy wynosi 14W, 21W, 28W, 35W, 49W, 54W lub 80W.

Jarzeniówka T5 G5 posiada znormalizowaną średnicę rurki 5/8 cala, a więc 16 mm i znormalizowany trzonek – po obu stronach prostej konstrukcji – z rozstawem pinów wynoszącym 5 mm.

Świetlówka może pracować wyłącznie przy zastosowaniu statecznika elektronicznego.

Gdzie stosuje się świetlówki T5 G5?

Jarzeniówki T5 G5 są wykorzystywane np. jako źródło światła w instalacjach reklamowych, czyli reklamach świetlnych. Można je łatwo wymienić, co znacznie ułatwia konserwację. Równie często wykorzystuje się je w halach magazynowych, halach sportowych oraz supermarketach.

W sektorze prywatnym to źródło światła można bardzo często spotkać w lampach łazienkowych, a także wielu lampach designerskich, w oświetleniu obrazów i minimalistycznych lampach wiszących.

Uwaga: ze względu na szeroki zakres zastosowań świetlówki T5 G5 są dostępne w wielu różnych długościach. Na stronie sklepu przy każdej lampie zawsze wskazujemy odpowiednią żarówkę. Przy wyborze zamiennego źródła światła należy zwrócić uwagę na jasność w lumenach i temperaturę światła w kelwinach – ale również na odpowiednią długość.

Uam oprawa rastrowa biała
tallin wl
Fifi lampa wisząca

Czy istnieją zamienniki LED do świetlówek T5 G5?

Również w przypadku jarzeniówek T5 G5 dostępne są wysokiej jakości zamienniki LED. Oferują one jeszcze wyższą efektywność energetyczną i dłuższą trwałość.

W razie wymiany świetlówkę T5 G5 należy przekazać do specjalnego punktu zbiórki odpadów niebezpiecznych ze względu na zawartość rtęci – nie wolno jej wyrzucać wraz z odpadami domowymi.

Jaka jest różnica pomiędzy świetlówką T8 a T5?

Różnica tkwi w średnicy trzonka: jarzeniówka T5 ma średnicę 16 mm, a jarzeniówka T8 – 26 mm. Różna jest również – niezależnie od trzonka – długość, moc elektryczna, barwa światła i jasność.

T5 świetlówka 8W master tl mini
G13 świetlówka 18W

Aby uzyskać fachowe porady na temat świetlówek T5 G5, ich stateczników i długości lub innych zagadnień związanych z oświetleniem, prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców za pomocą formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

Zarejestruj się do newslettera i profituj!

90 Rabatu

* kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.