Świetlówki liniowe T5/G5

Świetlówki T5/G5 i zasada ich działania

Świetlówki T5/G5 należą do tak zwanych niskociśnieniowych lamp wyładowczych. Jej wnętrze pokryte jest warstwą luminoforu. W szklanej rurce znajduje się rtęć i gaz szlachetny. Luminofor zostaje wzbudzony przez wyładowanie jarzeniowe w rurze wypełnionej parami rtęci świetlówki T5/G5. Odbywa się to w temperaturze pokojowej ok. 25 stopni C. Pod określonym ciśnieniem gaz szlachetny - często argon lub krypton - służy do ułatwienia zapłonu. Do elektrod na końcach świetlówki T5/G5 doprowadza się napięcie sieciowe, tak że pary rtęci podczas wyładowania emitują promieniowanie UV. Pod wpływem promieni UV luminofor zapewnia jasność lub światło. W zależności od mieszanki luminoforu można uzyskać różną barwę światła.

Świetlówki T5/G5 i możliwości ich stosowania

Świetlówki T5/G5 są znane jako najczęściej spotykane źródło światła w instalacjach reklam świetlnych. Można je łatwo wymienić, dlatego też konserwację mogą przeprowadzać także osoby bez kwalifikacji. W przestrzeniach prywatnych świetlówki mają wiele zastosowań: mogą rozświetlać zarówno lampę wiszącą w kuchni jak i nowoczesną lampę ścienną w salonie. Na efektywność ekonomiczną świetlówki T5/G5 można wpłynąć pozytywnie, stosując odpowiedni elektroniczny statecznik (EVG), który często jest już wbudowany. Dzięki elektronicznemu statecznikowi EVG uzyskiwanie światła jest jeszcze bardziej ekonomiczne, ponieważ dzięki niemu świetlówka T5/G5 zużywa mniej energii. Ponadto zapewnia on start bez migotania i wydłuża czas użytkowania świetlówek.

Z przyczyn technicznych kontakt telefoniczny z biurem może być utrudniony. Prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego.

pon. - czw. 8 - 18
pt. 8 -17

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł RABATU

*Kod rabatowy do wykorzystania przy zakupie powyżej 300 zł. Kod może zostać wykorzystany tylko jednorazowo. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, nie ma możliwości późniejszego odjęcia kwoty od rachunku. Oferta ważna do 31.12.2019.