Świetlówki linowe T8/G13

Jak świetlówki T8/G13, lampy jarzeniowe T8/G13 wytwarzają światło?

Pod koniec lat 30-tych XX-wieku pojawiło się dodatkowe towarzystwo dla zwykłej żarówki w postaci świetlówek, do których należy także świetlówka T8/G13. W świetlówce znajduje się gaz szlachetny i niewielkie ilości rtęci. Wytwarzają one światło dzięki wyładowaniom, dlatego nazywa się je lampami wyładowczymi. Elektryczne cząstki elementarne, tak zwane elektrony, poruszają się w szklanej rurce i reagują z jej warstwą luminoforu. Dzięki temu promieniowanie ultrafioletowe jest przetwarzane na widzialne światło. Światło świetlówek robiło wcześniej wrażenie zimnego i niesympatycznego. Świetlówki T8/G13 spotykało się przeważnie w garażach i innych pomieszczeniach użytkowych. To się jednak zmieniło, ponieważ z czasem zmieniło się oddawanie kolorów, dzięki opracowaniu świetlówek o ciepłych barwach światła.

Świetlówki T8/G13, lampy jarzeniowe T8/G13 są w ciągłym rozwoju

Tak jak inne świetlówki również świetlówki T8/G13 są w ciągłym rozwoju. Obecnie dostępne są także świetlówki T8/G13, które mogą być ściemniane oraz świetlówki o różnych kolorach powłoki z tworzywa sztucznego, które można po prostu zamontować i zmieniać. I tak jednego dnia świetlówka T8/G13 świeci na czerwono, w inne dni w kolorach niebieskim, zielonym lub żółtym. Przy zakupie tego typu źródeł światła powinno się uwzględniać kilka czynników: wspomniane powyżej oddawanie barw, czas użytkowania, jak również wydajność energetyczną, a więc ile światła powstanie ze zużytego prądu. Świetlówki T8/G13 we wszystkich trzech dziedzinach uzyskują dobre oceny. Określone kryteria należy także uwzględnić przy utylizacji świetlówek T8/G13: ze względu na zawartość rtęci, nawet jeżeli jest ona minimalna, nie wolno wyrzucać ich do odpadów komunalnych. Świetlówki T8/G13 podlegają utylizacji we właściwy sposób.

  • 750.000 produktów w magazynie
  • 60-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł
22 307 14 83 Service

poniedziałek - czwartek
od 08:00 do 18:00

piątek
od 08:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł Rabatu

* kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 300 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.