Świetlówki linowe T8 / G13

Polecane produkty w tej kategorii

  Świetlówki T8 G13

  Lampy wyładowcze z rozsyłem światła 360°

  T8 G13 świetlówka

  Czym jest świetlówka T8 G13?

  Świetlówka T8G13 jest wypełniona gazem szlachetnym i niewielką ilością rtęci. Światło powstaje w procesie wyładowania gazowego, dlatego to źródło światła jest również nazywane lampą wyładowczą. Popularna nazwa „neonówka” jest błędna.

  Elektrony poruszają się we wnętrzu szklanej rurki i wchodzą w reakcję z luminoforem znajdującym się na jej ściankach. W ten sposób promieniowanie UV jest przekształcane w światło widzialne.

  Standardowy pobór mocy świetlówki T8G13 to 15 W, 18 W, 30 W, 36 W lub 58 W, świetlówka posiada również znormalizowaną średnicę rurki 8/8 cala, a więc 26 mm i znormalizowany trzonek z rozstawem pinów wynoszącym 13 mm.

  Podłączenie następuje za pośrednictwem stateczników niskostratnych, konwencjonalnych lub elektronicznych.

  Gdzie stosuje się świetlówki T8 G13?

  Światło T8G13 miało początkowo bardzo wysoką temperaturę barwową, co sprawiało, że wydawało się zimne. W związku z tym takie źródła światła stosowane były głównie w garażu lub innych pomieszczeniach użytkowych. Wraz z rozwojem ciepłych barw światła świetlówki T8G13 zyskały szersze spektrum zastosowań. Takie źródła światła wykorzystuje się obecnie do oświetlania luster oraz w funkcjonalnych lampach sufitowych i niektórych lampach zewnętrznych.

  Uwaga: świetlówka T8G13 jest dostępna w różnych długościach (np. 120 lub 150 cm). Na stronie sklepu przy każdej lampie zawsze wskazujemy odpowiednią żarówkę. Przy wyborze zamiennego źródła światła należy zwrócić uwagę na jasność w lumenach i temperaturę światła w kelwinach – ale również na odpowiednią długość.

  Lampa dekoracyjna zewnętrzna tower
  G13 led tuba

  Czy istnieją zamienniki LED do świetlówek T8 G13?

  Również w przypadku świetlówek T8G13 dostępne są wysokiej jakości zamienniki LED. Oferują one wyższą efektywność energetyczną i dłuższą trwałość niż lampy wyładowcze.

  Jaka jest różnica pomiędzy świetlówką T8 a T5?

  Różnica tkwi w średnicy trzonka: świetlówka T5 ma średnicę 16 mm, a świetlówka T8 – 26 mm. Różna jest również – niezależnie od trzonka – długość, moc elektryczna, barwa światła i wartość strumienia świetlnego.

  T5 8W master tl mini
  G13 18W 865 tld super

  Aby uzyskać fachowe porady na temat świetlówek T8G13, ich stateczników i długości lub odpowiedzi na pytania dotyczące innych zagadnień związanych z oświetleniem, prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców za pomocą formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.