Żarówki G4 & GU4 / MR11

Jasne światło dzięki reflektorowej żarówce halogenowej GU4/MR11

Wysokonapięciowe i także niskonapięciowe żarówki halogenowe, jak żarówka halogenowa GU4/MR11, są znane z jasnego światła i bardzo dobrego oddawania barw. Żarówki halogenowe GU4/MR11 działają - jak i wszystkie inne żarówki halogenowe 230V i 12V - podobnie jak zwykłe żarówki. Gaz halogenowy we wnętrzu żarówki zwiększa trwałość żarnika wolframowego i tym samym wydłuża okres użytkowania żarówki halogenowej. Ponieważ żarówka halogenowa GU4/MR11 jest niskonapięciową żarówką halogenową, wymaga transformatora, który przekształca napięcie sieciowe 230V na niskie napięcie. Stosowane w oprawach wpuszczanych lub napowierzchniowych żarówki halogenowe GU4/MR11 są ulubionymi żarówkami do wnętrz mieszkalnych.

Wielkość trzonka i reflektora żarówek halogenowych GU4/MR11

Określenie wielkości żarówki halogenowej GU4/MR11 składa się z dwóch części: pierwsza część informuje o rodzaju i wielkości trzonka. Trzonki G są zawsze trzonkami wtykowymi, które posiadają dwa wystające zestyki. Obydwa zestyki żarówki halogenowej GU4/MR11 znajdują się w odległości 4 mm. Nazwa MR11 daje informację o wielkości reflektora żarówki halogenowej GU4/MR11. „MR11“ znaczy „multifaceted reflector“ (reflektor wielopłaszczyznowy), który ma średnicę jedenaście ósmych cala, a więc 35 mm. Dane w calach wynikają z faktu, że MR11 jest to wymiar znormalizowany według standardów American National Standards Institute.

Żarówka halogenowa GU4/MR11 - nie obejmuje jej zakaz dla żarówek

Ponieważ żarówki halogenowe GU4/MR11 są żarówkami reflektorowymi, nie obejmuje ich zakaz dotyczący większości pozostałych innych żarówek halogenowych i zwykłych żarówek, który to zakaz przewiduje likwidację żarówek energochłonnych w kilku etapach do 2016. Dla żarówek reflektorowych jak żarówka halogenowa GU4/MR11 nie ma dotychczas wystarczająco upowszechnionych rozwiązań alternatywnych, dlatego nie jest ona objęta tym zakazem.

  • 750.000 produktów w magazynie
  • 60-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł Rabatu

* kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 300 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.