Żarówki LED G9

Żarówki LED G9 - żarówka kompaktowa z trzonkiem sztyftowym

Trzonek G9 łączono przez długi czas tylko z żarówkami halogenowymi. Dla wysokonapięciowych żarówek halogenowych był on jednym ze standardowych trzonków. Jednak technika nie stoi w miejscu, a szczególnie prace rozwojowe nad diodami świetlnymi (LED). Żarówka LED G9 jest obecnie uważana na rynku za pełnowartościowy zamiennik żarówek halogenowych G9. Kompaktowe rozwiązania techniczne LED są jakby stworzone do żarówek o tak niewielkich wymiarach jak żarówka z trzonkiem sztyftowym G9. Żarówka LED G9 jest połączeniem kompaktowej budowy z pozostałymi zaletami żarówek LED: oszczędność, trwałość, odporność na uderzenia i wibracje, brak promieniowania UV i natychmiastowe włączenie światła bez migotania. Trwałość oznacza w przypadku żarówek LED G9 to, że świecą 25 razy dłużej niż żarówki halogenowe, ponieważ okres użytkowania żarówek LED G9 - zależnie od produktu - wynosi od 20 000 do 50 000 godzin. Co prawda istnieją także żarówki energooszczędne z trzonkiem G9, które są bardziej efektywne niż żarówki halogenowe, jednakże nie mogą w pełni konkurować z żarówkami LED G9. Także w zakresie wymiarów żarówka energooszczędna nie wytrzymuje porównania z żarówką LED G9.

Żarówka LED G9 - nie jest promiennikiem temperatury jak żarówka halogenowa

Wydzielanie ciepła, które w przypadku zwykłych żarówek i halogenów jest zakłócającym efektem ubocznym, dla żarówek LED G9 nie jest problemem. Przynajmniej nie odgrywa żadnej szczególnej roli. Kolejną zaletą żarówki LED G9 jest mianowicie to, że wydziela ona stosunkowo niewielkie ilości ciepła i tylko w tylnej części żarówki mogą powstać temperatury od 60°C do 100°C.

Trzonek sztyftowy G9

Żarówka LED G9 posiada trzonek G, który jest wyposażony w 2 piny w odległości 9 mm. Te piny, które w przypadku żarówek LED G9 są nazywane także sztyftami, tworzą inną nazwę tych żarówek: "żarówki z trzonkiem sztyftowym".

  • 540.000 produktów w magazynie
  • 30-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 500 zł
22 307 14 83

poniedziałek - czwartek
od 08:00 do 18:00

piątek
od 08:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł RABATU

*Kod rabatowy do wykorzystania przy zakupie powyżej 300 zł. Kod może zostać wykorzystany tylko jednorazowo. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, nie ma możliwości późniejszego odjęcia kwoty od rachunku. Oferta ważna do 31.12.2019.