Żarówki LED G9

Polecane produkty w tej kategorii

  Żarówki LED G9. Mała żarówka – duży efekt

  G9 LED

  Kiedyś ludzie chcieli, aby światło zapewniało świetne oddawanie barw. Najlepiej stuprocentowe oddawanie barw. Chcieli również doskonałej jasności. A źródło światła miało być tak małe, jak to tylko możliwe. Jakie były wtedy możliwości? Na pewno nie było ich tak wiele jak dzisiaj! Była jednak żarówka G9. A dokładniej: lampa halogenowa G9. Spełniała wszystkie powyższe wymagania.

  Pojawiła się więc możliwość stosowania w domu lamp o smuklejszej konstrukcji. Dzięki małym żarówkom G9 ze sztyftami użytkownicy nie byli już skazani wyłącznie na toporne żarówki tradycyjne.

  Tak było wcześniej. A dzisiaj? Dzisiaj mamy żarówki LED! Na szczęście! I oczywiście są one również dostępne z trzonkiem G9 – jako żarówki LED G9 – ponieważ dzisiaj nadal chętnie stosuje się ten typ oprawy w nowych lampach. I nie tylko nowych. Także w bardzo lubianych lampach z oprawą G9, które chętnie wykorzystuje się w wielu domach. Takie lampy można również wyposażyć w nowoczesną technologię. Bez problemu!

  G9 LED

  Co w przypadku żarówek oznacza właściwie G9?

  G9 to nazwa wysokonapięciowej żarówki bez reflektora. W przypadku takiej żarówki światło nie jest kierowane i świeci praktycznie we wszystkie strony. Jest więc idealna, aby zapewnić piękne, przyjemne oświetlenie – szczególnie jeśli barwa światła ma odcień ciepłej bieli. Może być też tak, że sama żarówka nie kieruje światła w określoną stronę, robi to jednak klosz. Warto zwrócić na to uwagę!

  Oznaczenie G9 łączyło się w przeszłości nierozerwalnie z lampą halogenową. Miała ona niewielkie rozmiary i zapewniała doskonałe światło – była niekwestionowaną gwiazdą wśród lamp halogenowych. Dzisiaj G9 nie kojarzy się już automatycznie z lampą halogenową. Podobnie jak E27, E14, GU10 itp., również G9 oznacza „tylko” rodzaj trzonka. A dokładniej – trzonka, w którym odległość pomiędzy tzw. sztyftami wynosi 9 mm (stąd właśnie nazwa żarówka sztyft!). Dodatkowym warunkiem jest brak wbudowanego reflektora. Z oznaczenia G9 nie można jednak wywnioskować, jaka technologia oświetleniowa kryje się w żarówce. Jest wiele możliwości. Może to być żarówka halogenowa, żarówka energooszczędna, a nawet LED, czyli tzw. żarówka LED G9.

  Poszczególne produkty mogą się różnić między sobą zarówno pod względem technologii oświetleniowej, jak i pod względem długości. Dotyczy to także żarówek LED z trzonkiem G9. Jedne są kilka milimetrów dłuższe, inne nieco krótsze. Wszystkie żarówki G9 są jednak małe – przynajmniej w porównaniu do „zwykłych” żarówek tradycyjnych, lamp halogenowych i żarówek LED w formie kolby. Jeśli w nowej lub starej lampie liczy się każdy milimetr, wymiary źródeł światła można z łatwością sprawdzić w szczegółach dotyczących produktu.

  Jaką jasność musi mieć żarówka LED G9?

  Żarówkę LED G9 można stosować w lampach pojedynczo, na przykład w lampach ściennych lub reflektorach sufitowych. Z pewnością będzie się pięknie prezentować. Jednak żarówkę G9 dużo częściej – i chętniej – stosuje się w grupach. Na przykład w wielopunktowych reflektorach sufitowych. Kilka takich żarówek ze sztyftem, najczęściej po 200 - 400 lumenów każda, zapewnia perfekcyjne oświetlenie pomieszczenia.

  G9 LED
  G9 LED
  G9 LED

  Zarówno halogeny, jak i żarówki LED bez problemu osiągają taką jasność. Istotna różnica polega na tym, że do wygenerowania takiej samej jasności żarówki LED zużywają mniej energii niż lampy halogenowe. Znacznie mniej! Efekt: oszczędność prądu oraz mniejsze obciążenie dla środowiska i portfela. Prosty przykład: żarówka LED o mocy 3-4 W bez problemu wytwarza taką samą jasność jak żarówka halogenowa o mocy 33 W. Nie ma chyba wątpliwości, kto jest tutaj zwycięzcą. Ale wygrani to przede wszystkim użytkownik, jego portfel i nasze wspólne środowisko naturalne. Jeśli więc żarówka G9 – to tylko z technologią LED!

  Nasza rada: informacje na temat jasności można łatwo znaleźć w sklepie, w szczegółach dotyczących produktu, w rubryce „całościowy strumień świetlny”.

  Czy dostępne są również żarówki LED G9 marki Osram i Philips?

  W przypadku byłych gwiazd technologii halogenowej w nowoczesnej wersji LED bez wątpienia można zaufać znanym markom Osram i Philips. Ale jak znaleźć żarówki LED G9 tych dwóch producentów? To dziecinnie proste. Wystarczy wejść do kategorii żarówek LED G9, wybrać filtr „producent”, zaznaczyć Osram i/lub Philips, a po chwili na stronie pojawią się odpowiednie żarówki ze sztyftem.

  G9 LED
  G9 LED

  Czy żarówki LED G9 mają również funkcję ściemniania?

  Oczywiście. Te małe źródła światła są dziś dostępne również w wersji ściemnianej. W przeciwieństwie do wcześniejszych modeli G9 w technologii halogenowejwszystkie były ściemniane – dzisiejsze żarówki LED G9 są jednak nieco bardziej specyficzne – co oznacza, że nie wszystkie są przystosowane do ściemniania. Wygląda to różnie w poszczególnych żarówkach LED. Ale bez paniki! Informację dotyczącą możliwości ściemniania żarówki LED z trzonkiem G9 można łatwo znaleźć. Wystarczy zajrzeć do szczegółów dotyczących produktu i sprawdzić, czy znajduje się tam adnotacja „możliwość ściemniania – tak”. Jeśli takiej informacji nie ma, a żarówka koniecznie musi być ściemniana – trzeba niestety wybrać inny produkt.

  Szukanie odpowiedniego źródła światła okazuje się czasem nieco bardziej skomplikowane niż można było przypuszczać. Ale bez obaw! Od tego są nasi eksperci z zespołu doradców. Dysponują oni ogromną fachową wiedzą – również w dziedzinie żarówek LED G9. Wystarczy wysłać krótką wiadomość za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego lub zadzwonić pod numer 22 307 14 83 – a później cieszyć się nowoczesnymi źródłami światła!

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.