PORADY
Inteligentne sterowanie roletami

Inteligentne sterowanie roletami Retrofit

Elektryczne zwijarki taśmowe oszczędzają użytkownikowi wysiłku związanego z ręcznym podnoszeniem i opuszczaniem rolet. Jednak korzyści z tego płynące są znacznie większe. Atrakcyjność tego rozwiązania polega na komforcie, jaki zapewnia roleta, która latem samoczynnie ustawia się w zależności od nasłonecznienia i zapewnia chłód w pomieszczeniach. W sypialni można ustawić otwieranie rolet na określoną godzinę.


Modernizacja rolet: Sterowanie roletami natynkowymi i podtynkowymi

Elektryczne zwijarki taśm roletowych są idealne do prostej modernizacji istniejących systemów roletowych. Funkcjonują jako samodzielne produkty, zapewniają maksimum funkcjonalności, gdy są zintegrowane z odpowiednim systemem inteligentnego domu za pomocą mostka.

Montaż natynkowy

Modele do montażu natynkowego nie wymagają malowania ani tapetowania. Doskonale nadają się do montażu inteligentnego sterowania roletami w wynajmowanych mieszkaniach.

Elektryczna zwijarka natynkowa

Inteligentne sterowanie roletami

Rademacher

Inteligentne sterowanie roletami

Schellenberg

Montaż podtynkowy

Elektryczna zwijarka podtynkowa do rolet jest montowana w istniejącym schowku na taśmę. Dzięki nieskomplikowanemu rozwiązaniu plug & play oraz zasilaniu sieciowemu za pomocą wtyczki z kablem nie ma potrzeby dokonywania większych przeróbek.

Elektryczna zwijarka podtynkowa

Inteligentne sterowanie roletami

Rademacher

Inteligentne sterowanie roletami

Schellenberg

Rekomendacja: zestaw Start2Smart firmy Rademacher do sterowania roletą

System inteligentnego domu, który wykracza poza inteligentne sterowanie roletami jest interesujący. Dzięki temu zestawowi startowemu z podtynkową nawijarką taśmy i stacją HomePilot® rozpoczęcie budowy zautomatyzowanego domu jest łatwe i może być w każdej chwili rozszerzone.


Sterowanie roletami za pomocą Homematic IP

Sterownik żaluzji Homematic IP jest specjalnie zaprojektowany do żaluzji z silnikami elektrycznymi. Montaż napędów rolet wykonywany jest przez elektryka. Do napędu montuje się adapter, który jest dostępny dla wszystkich typów wyłączników danej marki. Po zamocowaniu przełącznika sterowanie taśmą jest możliwe za pośrednictwem systemu Homematic IP.


Zalety inteligentnego sterowania roletą

Inteligentne sterowanie roletami klimatyzacja

Inteligentna klimatyzacja

Rolety ustawiają się zawsze w pozycji chroniącej przed słońcem. Dzięki temu w lecie w pomieszczeniach panuje przyjemny chłód.

Inteligentne sterowanie roletami budzenie

Inteligentne budzenie

Nie ma bardziej naturalnego sposobu na przebudzenie niż stale zwiększająca się ilość światła dziennego wpadającą przez powoli podnoszące się żaluzje.

Inteligentne sterowanie roletami bezpieczeństwo

Inteligentna ewakuacja

Rolety w połączeniu z inteligentnymi czujnikami dymu zwiększają bezpieczeństwo domu. W razie pożaru rolety są podnoszone automatycznie i zapewniają swobodną drogę ewakuacyjną i ratunkową.