OLED jest obecnie najbardziej innowacyjną technologią oświetleniową. Szczególną uwagę należy zwrócić na rozwój technologii. Możliwości tej nowoczesnej techniki oświetleniowej są jednak o wiele większe i dają nadzieję na rozwój w przyszłości.
OLED stosuje się nie tylko w oświetleniu. Ich zastosowanie w branży oświetleniowej jest stosunkowo nową praktyką. Z kolei w innych dziedzinach techniki są one już od jakiegoś czasu znane: w smartfonach, tabletach i telewizorach - OLED to ekrany nowej generacji. Technologia OLED oferuje niespotykane, wyjątkowe kontrasty i ogromne spektrum kolorów. Chyba każdy z nas domyśla się, gdzie jest to najbardziej zauważalne? Oczywiście, w kinie domowym!
OLED to organiczne diody emitujące światło (z angielskiego: organic light emitting diode). Składają się z kilku bardzo cienkich warstw organicznych. Jak bardzo cienkie są te warstwy? Cóż, około sto razy cieńsze od ludzkiego włosa! Nawet diody LED nie są tak mikroskopijne (nie wspominając już o żarówkach).
Gdy prąd elektryczny przepływa przez warstwy organiczne, cała powierzchnia zaczyna świecić. To odróżnia ją od wszystkich innych źródeł światła, w których jasność jest generowana tylko w jednym punkcie. Tak płaskich, jednorodnych źródeł światła jak OLED nie było do tej pory w oświetleniu. Ponadto, oprawy OLED są całkowicie pozbawione efektu oślepiającego. Wprost idealne do oświetlenia salonu!
Całkiem sporo, OLED nadaje się doskonale jako oświetlenie w każdym pomieszczeniu. Łączy się wiele zalet, które uzasadniają wyższą cenę. Produkty znakomitych producentów, takich jak OMLED, posiadają również znak jakości „Made in Germany”. Zatem im bardziej oprawy OLED będą stawały się popularne, tym niższa będzie ich cena w przyszłości.
Zalety OLED:
natychmiastowe światło od razu po włączeniu,
wysoka efektywność energetyczna, a tym samym niskie koszty eksploatacji,
szerokopowierzchniowe oświetlenie bez efektu olśnienia,
płynna regulacja ściemniania,
kompaktowy i innowacyjny design.
Dalsze zalety, takie jak niska waga produktu, odgrywają obecnie ważną rolę, zwłaszcza w sektorze multimediów. Telewizory OLED są wyjątkowo lekkie i płaskie, co jest zaletą w przypadku montażu na ścianie (chyba każdy z nas jeszcze pamięta ile ważył telewizor kineskopowy – te czasy mamy już za sobą).
Żarówki OLED, które można wkręcić w gniazdo zwykłej oprawy oświetleniowej dzięki znormalizowanej podstawie (tzw. retrofity), nie są jeszcze dostępne. Na chwilę obecną OLED jest zarezerwowany wyłącznie dla lamp i wbudowany na stałe w oprawę.
Najlepszą alternatywą dla tradycyjnych żarówek, halogenów i żarówek energooszczędnych jest zatem lampa LED!
Główną różnicą między LED a OLED jest rodzaj źródła światła. Diody LED to oświetlenie punktowe (tzw. punktowe źródła światła). Natomiast diody OLED rozprowadzają intensywność światła na powierzchni. Diody OLED to jednorodne powierzchnie świetlne, które dzięki rozproszeniu światła na całej powierzchni nie oślepiają.
Kolejną szczególną cechą jest naturalnie wyglądające białe światło OLED. W diodach OLED kilka warstw emitujących światło jest ułożonych jedna na drugiej. Dzięki addytywnemu połączeniu poszczególnych kolorów światła powstaje szczególnie realistycznie wyglądające białe światło. Zawiera ono szersze spektrum barw niż światło LED. Rezultatem jest lepsze odwzorowanie kolorów w OLED.
Ostatecznie diody OLED są ulepszeniem kompaktowości, którą już można podziwiać w lampach ledowych. Możliwości designu zostały teraz ponownie znacznie rozszerzone. Diody OLED są powierzchniami emitującymi światło i pojawiły się dla nich zupełnie nowe zastosowania w projektowaniu opraw.
Diody OLED mają długą żywotność – sięgającą nawet do 30 000 godzin, w zależności od metody produkcji i marki. W przeciwieństwie do często montowanych na stałe, niewymiennych diod LED, moduły OLED można wymieniać na te od markowych producentów wysokiej jakości, takich jak OMLED. Oznacza to, że oprawa nie musi być utylizowana, jeżeli moduł się zepsuje, wystarczy go wymienić.
W przypadku dodatkowych pytań należy kontaktować się za pomocą formularza kontaktowego.
Przekreślone ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.
***Dostawa do Świąt Bożego Narodzenia dotyczy tylko produktów oznaczonych iformacją "Dostawa przed Świętami". W przypadku dostawy przed świętami transakcja musi zostać sfinalizowana włącznie z płatnością; dotyczy to również przedpłat na fakturę. W przypadku produktów ponadgabarytowych dostawca usługi kurierskiej skontaktuje się z klientem w celu uzgodnienia daty dostawy. Należy pamiętać, że nie mamy wpływu na harmonogram ustalonej w ten sposób dostawy. Zamówienia zawierające kilka produktów są zazwyczaj wysyłane w ramach jednej przesyłki. Jeśli zamówienie zawiera produkty, które nie są oznaczone informacją "Dostawa przed Świętami", obowiązuje je najdłuższy czas dostawy.