Przytulny kącik do czytania

Kącik do czytania ulubionym miejscem do spędzania wolnego czasu

Oprawy podłogowe z lampką do czytania nie są jedynym sposobem na stworzenie przytulnego kącika do czytania i odpoczynku.Istnieje bowiem wiele sposobów na oświetlenie tej strefy. Lampy stojące, stołowe, wiszące i ścienne w modnych wzorach - często z wysięgnikiem - sprawią, że ulubione miejsce do wypoczynku stanie się przyciągającym wzrok elementem kreatywnego wnętrza. Nawet podczas wieczornego czytania w łóżku, klasyczna lampka nocna nie jest jedynym rozwiązaniem oświetleniowym.

Wyjątkowe
lampy stojące

Kącik do czytania można stworzyć stosunkowo łatwo - wystarczy tuż obok wygodnego fotela umieścić lampę stojącą o ciepłej barwie światła. Oczywiście nie może zabranknąć koców i poduszek, które sprawią, że kącik będzie przytulnym miejscem do czytania i relaksu.

Rekomendacje produktowe

Klasyczne
lampy stołowe

Aranżując kącik do czytania można użyć również stolika kawowego, na którym wystarczy umieścić lampę stołową. Takie rozwiązanie również doskonale się sprawdzi podczas wieczornej lektury. Oczywiście nie można zapomnieć o ciepłej barwie światła, które nada wnętrzu przytulności.

Rekomendacje produktowe

Oświetlenie
ścienne

Kinkiety znakomicie nadają się do oświetlenia kącika czytelniczego. Oświetlenia padające z tyłu lub boku doskonale oświetla czytający tekst bez efektu oślepiania. Ponadto lampy ścienne nie tylko są funkcjonalne, ale również doskonale przykuwają wzrok i są elementami aranżacji wnętrza.

Rekomendacje produktowe

Oświetlenie
pośrednie

Lampy stojące oświetlające sufit zapewniają pośrednie, nieoślepiające oświetlenie. Wiele modeli wyposażonych jest w dodatkowe ramię z lampką do czytania, co sprawią, że wieczorna lektura jest jeszcze bardziej przyjemna.

Rekomendacje produktowe

Przytulne światło
z góry

Każdy, kto zakłada, że lampy wiszące są przeznaczone tylko do oświetlenia przedpokoju lub stołu w jadalni, jest w dużym błędzie. W kąciku do czytania wprowadzają odrobinę przytulności i tworzą wspaniały nastrój. Zwłaszcza w małych pomieszczeniach z niewielką ilością miejsca oprawy wiszące są praktyczną i elegancką alternatywą dla klasycznej lampy podłogowej.

Rekomendacje produktowe

Lampki do czytania
wieczorem

Wielu z nas woli czytać lekturę lub relaksować się po całym dniu bezpośrednio w sypialni. Dlatego w tym miejscu potrzebne jest również optymalne oświetlenie, które zapewni nastrojowe światło. Jako oświetlenie szafki nocnej można wybrać tradycyjną lampkę stołową lub pokusić się alternatywę w postaci kinkietu, lampy wiszącej, czy stołowej.

Rekomendacje produktowe

FAQ najczęstsze pytania dotyczące oświetlenia kącika czytelniczego

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

Zarejestruj się do newslettera i profituj!

90 Rabatu

* kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.