PORADY
Oświetlenie do salonu

OŚWIETLENIE DO SALONU 8 porad zapewniających niepowtarzalną atmosferę we wnętrzu

Salon jest wizytówką mieszkania. To tutaj przyjmuje się znajomych i spędza większość wolnego czasu. Nie ulega wątpliwości, że ten fragment mieszkania powinien być szczególnie przytulny i funkcjonalny. Dzięki odpowiedniej koncepcji oświetleniowej, zapewniającej zróżnicowane funkcje w zależności od sytuacji i potrzeb, można osiągnąć dodatkowy komfort. Asortyment obejmuje szeroką gamę produktów oświetleniowych - od klasycznego oświetlenia głównego poprzez oświetlenie kącików do czytania, aż po lampy przenośne, które wyposażone są w akumulator i nie wymagają podłączenia do prądu. Ostatecznie w przypadku lamp do salonu obowiązuje jedna zasada: należy łączyć różne rodzaje oświetlenia!

PORADY

Kup teraz

#1 Lampy wiszące stanowią stylową dekorację nad sofą

Istnieje wiele możliwości aranżacji salonu za pomocą oświetlenia. Zestaw wypoczynkowy może być doskonale wyeksponowany za sprawą światła. Osoby, które uwielbiają efektowne dodatki, z pewnością zdecydują się na lampę wiszącą.


Lampa wisząca doskonale sprawdzi się w salonie. Umieszczona w centralnym punkcie wprowadzi harmonię we wnętrzu i uprzyjemni relaks.

Lampy wiszące są dostępne w każdym stylu, począwszy od stylu skandynawskiego po glamour! Projektanci oświetlenia oferują również różnorodność w doborze materiałów i kolorów.


#2 Lampy stojące sprawiają, że kącik do czytania jest perfekcyjnie oświetlony

Wieczorem można wygodnie usiąść w fotelu, zapalić lampkę i poświęcić się ulubionej lekturze. Ciepłe, nastrojowe oświetlenie odgrywa w tym dużą rolę.


Lampy dostępne są w różnych stylach aranżacji - od skandynawskiego, po vintage. Dzięki temu oprawa może być z łatwością dopasowana do wystroju wnętrza. Niektóre modele lamp stojących są wyposażone w dodatkową lampkę do czytania, co jest niezmiernie praktyczne.

W kąciku do czytania poza lampami stojącymi bardzo dobrze sprawdzą się także lampy wiszące umieszczone bezpośrednio nad fotelem lub lampki stołowe, które można postawić na stoliku kawowym umieszczonym obok miejsca do siedzenia. Dodatkowe oświetlenie sprawi, że kącik do czytania będzie jeszcze bardziej przytulny.


#3 Tischleuchten - auch zum Mitnehmen

Nie wszystkie modele lamp stołowych są takie same. Poza wzornictwem, kolorem i materiałem, różnią się one także funkcjonalnością. Jedne są wyposażone w akumulator i można bez problemu je przenosić, inne natomiast montowane są na stałe w odpowiednim miejscu.


Lampy przenośne przydają się nie tylko na tarasie, stanowią bowiem idealne rozwiązanie również we wnętrzach ze względu na swoją mobilność, można je umieścić w miejscu, gdzie potrzebne jest oświetlenie w danej chwili. Ponadto nowoczesne wzornictwo sprawia, że nie można przejść obok nich obojętnie.

Z drugiej strony nawet lampy stołowe wyposażone w kabel sprawdzą się w salonie. Wystarczy je podłączyć do gniazdka, by zapewnić doskonałe oświetlenie na komodzie lub stoliku kawowym.


#4 Kinkiety doskonale nadają się do wyeksponowania komody

Kinkiety znakomicie prezentują się nad komodą w salonie. Umieszczone na wysokości oczu, pięknie podkreślają wszystkie detale dekoracyjne i przyciągają wzrok.


Lampy ścienne umieszczone nad zestawem wypoczynkowym lub obok fotela poza funkcją designerską są również bardzo użyteczne, zapewniają przytulne, ciepłobiałe światło i dodają charakteru wnętrzu.

Montaż kinkietów nie musi być wcale skomplikowany, niektóre modele wyposażone są we wtyczkę do gniazdka!


#5 Reflektorki i spoty to podstawa dekoracyjnego oświetlenia

Przy pomocy ruchomych reflektorów i spotów można w prosty sposób skierować światło na ulubione elementy wnętrza lub rozdzielić strefy w salonie.


Nowoczesne modele zdecydowanie odbiegają wyglądem od tradycyjnych reflektorów i spotów, które pamiętamy sprzed lat, poza funkcjonalnością urzekają również designem.

Reflektory i spoty świetnie sprawdzają się zarówno w pojedynkę, jak i zestawieniu. Światło może być kierowane w różnych kierunkach - dzięki czemu więcej obszarów i przedmiotów dekoracyjnych w pomieszczeniu zostanie wyeksponowanych.


#6 Lampy designerskie zacierają granicę i przyciągają wzrok

Designerskie lampy są doskonałym elementem aranżacji. Nie każdą lampę można łatwo zaszufladkować - właśnie takie modele są tematem rozmów wśród miłośników wyposażenia wnętrz, którzy stale poszukują nowych kreacji wzorniczych.


Wielorako zatarta jest granica między modelami lamp, lampy stołowe przybierają postać lamp wiszących i odwrotnie.

Jedno jest pewne - przy tego rodzaju lampach nie można przejść obojętnie!


#7 Otwarte przestrzenie mieszkalne w idealnym świetle

Otwarte przestrzenie mieszkalne, w których salon, jadalnia i kuchnia stanowią jedną dużą, otwartą przestrzeń, mogą być efektywnie oświetlone za pomocą nowoczesnych systemów szynowych lub linkowych.


Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że dzięki jednemu przyłączu elektrycznemu można oświetlić różne obszary całej otwartej przestrzeni mieszkalnej. Systemy szynowe i linkowe można dowolnie rozbudowywać o reflektory, lampy wiszące, dodatkowe szyny, łączniki lub inne akcesoria. Zatem jest to doskonałe rozwiązanie!

Nowoczesne systemy szynowe i linkowe są bardzo praktyczne, można nimi sterować za pomocą pilota, aplikacji lub komend głosowych. Za sprawą aplikacji zainstalowanej na smartfonie można zaplanować codzienne rutyny oświetleniowe.


#8 Inteligentne oświetlenie wpływa na komfort życia i poprawia nastrój

Wykorzystanie oświetlenia smart zdecydowanie poprawia komfort życia. Światłem można sterować zdalnie, dzięki czemu nie trzeba już wstawać z kanapy, by zapalić, zgasić lub zmienić barwę światła.


Za pomocą aplikacji zainstalowanej na smartfonie można zaplanować codzienne rutyny oświetleniowe dla poszczególnych pomieszczeń mieszkalnych. Przykładowo rano można zaplanować uniwersalne białe światło, natomiast wieczorem po zapadnięciu zmroku ciepło-białe, które stworzy przytulną atmosferę we wnętrzu.

Inteligentne oświetlenie w salonie może być sterowane nie tylko za pomocą aplikacji lub pilota, ale także włączane, wyłączane lub ściemniane poprzez komendę głosową.


FAQ: najczęściej zadawane pytania dotyczące oświetlenia salonu

Ile lumenów potrzeba do oświetlenia salonu?

Na co należy zwrócić uwagę planując oświetlenie w salonie?

Jakie oświetlenie nadaje się do salonu?

Jakie lampy sufitowe nadają się do salonu?

Jakie lampy wybrać w przypadku małego salonu?

Jaką barwę światła powinno mieć oświetlenie w salonie?

Ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.

© 2024 Lampenwelt GmbH