Lampki z klipsem i lampy zaciskowe

Polecane produkty w tej kategorii

  Lampy zaciskowe –

  czy lampki z klipsem to rozwiązanie awaryjne czy elastyczne źródło światła dla każdego?


  Lampki z klipsem to szybkie rozwiązanie w przypadku problemów z brakiem oświetlenia bądź niewystarczającej ilości światła. Ich atutem jest przede wszystkim łatwość montażu i klips, za pomocą którego lampa prezentuje się nietypowo.

  Lampy zaciskowe można wykorzystać w każdej sytuacji, w każdym pomieszczeniu i nigdy nie wychodzą z mody.

  Lampkę z klipsem można przymocować do regału w pobliżu przewijaka (czyli w miejscu niedostępnym dla dziecka). Później można ją przypiąć do szafki kuchennej, a następnie do deski kreślarskiej lub stojaka do nut. Albo na przykład do regału na książki – zastosowań jest wiele, wszystko zależy od miejsca w jakim jest nam potrzebne światło.

  To, co było prowizorycznym wyjściem awaryjnym zamienia się w bardzo stylowe, a przede wszystkim elastyczne rozwiązanie oświetleniowe dla każdego!

   

  Jak zamontować lampkę z klipsem?

  Lampy z klipsem stanowią proste rozwiązanie oświetleniowe – z dwóch powodów:

  1. Potrzebują jedynie gniazda wtykowego, a więc nie wymagają skomplikowanej instalacji
  2. Niezbędna jest tylko cienka powierzchnia mocowania i nie trzeba wiercić otworów ani przykręcać śrub

  Jeśli na miejscu jest gniazdo wtykowe, wystarczy tylko włożyć wtyczkę do gniazda i znaleźć odpowiednią powierzchnię, do której można przytwierdzić stopę zaciskową, klips lub śrubę mocującą. Lampki z klipsem sprawdzą się doskonale w każdym miejscu:

  • stelaż łóżka – odpowiednie oświetlenie do czytania
  • monitor – doświetlenie miejsca pracy
  • szafki lub regały – oświetlenie mebli, a także ich zawartości
  • biurka – oświetlenie miejsca pracy i nauki
  • pokój dziecięcy – idealne oświetlenie do każdej czynności i sytuacji
  lampy zaciskowe
  lampy zaciskowe
  lampy zaciskowe
  lampy zaciskowe

  Mała rada: jeśli lampka z klipsem będzie używana w różnych miejscach (a przecież do tego właśnie służy!), warto zwrócić uwagę na model z elastycznym ramieniem. Taka lampa w każdej chwili zapewnia możliwość ustawienia idealnego kierunku padania światła. Można ją lekko obrócić w swoją stronę, aby lepiej oświetlić strony czytanej właśnie książki, albo lekko odchylić, aby światło nie oślepiało maleństwa na przewijaku.

  lampy zaciskowe

  Jaką jasność powinna zapewniać lampa z klipsem?

  Zasadniczo lampa z klipsem nie zapewnia takiej jasności jak 6-punktowa lampa sufitowa. Ale może osiągnąć jasność dobrej lampy stołowej (w końcu lampa z klipsem wcale tak bardzo się od niej nie różni). Zazwyczaj w lampach z klipsem stosuje się odpowiedniki żarówek tradycyjnych o mocy 25 lub 40 watów. Generują one jasność o wartości 230-430 lumenów. Wybierając lampę z klipsem z wbudowanymi na stałe diodami LED warto zajrzeć do rubryki „strumień świetlny (w lumenach)” – powinna zawierać wartość około 300 lumenów. W przypadku lamp z klipsem wyposażonych w oprawę, jasność nowej żarówki podana w tej samej rubryce, również powinna być podobna.

  Jaką technologię oświetleniową stosuje się w lampkach z klipsem?

  Lampki z klipsem są wyjątkowo praktyczne – można więc przymknąć oko na zużycie energii. Wiele osób tak właśnie myśli. Ale wcale nie musi tak być. Lampki z klipsem z diodami LED oszczędzają energię elektryczną dokładnie tak samo, jak wszystkie inne lampy LED. Oferują też wszystkie zalety tej nowoczesnej technologii oświetleniowej, takie jak:

  • długa trwałość
  • wysoka skuteczność świetlna
  • natychmiastowa jasność 100%
  • odporność na przełączanie
  • kompaktowa konstrukcja

  A jeśli po znalezieniu takiej starej lampy z klipsem w pudle na strychu okaże się, że jest wyposażona w starą żarówkę tradycyjną? Wtedy najlepiej ją wykręcić, a następnie wkręcić odpowiednią żarówkę LED. Dzięki temu od razu można zacząć oszczędzać energię elektryczną, a przy okazji zrobić coś dobrego dla środowiska.

  lampy klips

  Jakie rodzaje lampek z klipsem są dostępne?

  Dawniej wybierało się jak najtańszą lampkę z klipsem, która gwarantowała połowiczne zadowolenie z zakupu. Na szczęście te czasy już minęły i zwolennicy lampek z klipsem mają dużo większy wybór. Jest nawet wariant lampy z klipsem, który jest znany na całym świecie – to Tolomeo marki Artemide! Każdy, kto zdecyduje się na zakup takiej lampy, powinien bez oporów wykorzystywać ją w sposób, do którego została stworzona. Nie należy czuć do niej respektu tylko dlatego, że jest jedną z najwspanialszych lamp na świecie!

  Oprócz designerskich lamp z klipsem interesujące są również lampki z klipsem na baterie. Nie posiadają przewodu, w który można się zaplątać, wyrywając przy okazji lampę z zacisku. Żadna stopa zaciskowa nie wytrzyma takiej siły.

  lampy zaciskowe
  lampy klips
  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.