Lampy stojące LED

Polecane produkty w tej kategorii

  Lampy stojące LED – nowoczesne oblicze klasyki

  Wystarczy ją ustawić, podłączyć do gniazda wtykowego, nacisnąć przełącznik i już świeci światło. Nie ma łatwiejszego sposobu na oświetlenie własnych czterech ścian. Jaka lampa to potrafi? Lampa stołowa! Tak, zgadza się. Ona również. Ale właściwie chodzi o lampę stojącą, którą niektórzy nazywają mianem lampa podłogowa ze względu na jej umiejscowienie.

  Wcześniej uważane za nieco staroświeckie lampy stojące świętują teraz wielki powrót. I słusznie! Dostępne w najróżniejszych formach – od stylu retro, poprzez industrialny, aż po vintage lub wersję trójnożną – i wyposażone w nowoczesną technologię LED wracają do łask – teraz jako lampy stojące LED.

  lampy stojace led
  lampy stojace led
  lampy stojace led

  Do czego jest potrzebna lampa stojąca LED?

  To proste. Lampa stojąca LED jest potrzebna...

  • do czytania książek i gazet
  • do pracy
  • do odpoczynku
  • do tworzenia nastroju i atmosfery przytulności
  • do tworzenia wysp świetlnych
  • do podziału pomieszczenia na strefy
  • do wspierania oświetlenia ogólnego
  • i w końcu, choć to nie mniej ważne – do ozdabiania domowych wnętrz (ponieważ lampy stojące LED są dostępne w najróżniejszych stylach i wyposażone w najmodniejsze funkcje, wszystko zależy od wymagań użytkownika: to on decyduje czy potrzebny mu trójnóg, czy może lampa w stylu industrialnym?)

  Lampy stojące LED można spotkać w najróżniejszych stylach i najróżniejszych formach, w domowym salonie i pracowni, a także na stanowiskach pracy w dużych firmach.

  Do jakich pomieszczeń przeznaczone są lampy stojące LED?

  Lampę stojącą LED można oczywiście ustawić w dowolnym miejscu we własnych czterech ścianach. Może poza łazienką i innymi pomieszczeniami o podwyższonej wilgotności, ponieważ nie są one wyposażone w odpowiedni stopień ochrony. Poza tym do uruchomienia takiej lampy stojącej LED potrzebne jest właściwie tylko gniazdo wtykowe. Lampy stojące LED można spotkać najczęściej w następujących pomieszczeniach:

  lampy stojace led
  lampy stojace led

  Salon

  Tutaj najważniejszy jest własny gust. Należy więc postawić pytanie: co powinna oferować lampa stojąca LED? Chodzi o to, aby można było wreszcie z przyjemnością czytać ulubiony kryminał? A może lampa stojąca ma tylko zachęcać do relaksu i oferować różne barwy światła? Albo stanowić dodatkowe źródło oświetlenia ogólnego? Może powinna być zaprojektowana przez znanego designera i mieć niecodzienną formę? Dla każdego z tych przypadków można znaleźć odpowiednią lampę stojącą LED. Trzeba się tylko zdecydować na jedną z nich! Można oczywiście wybrać dwie, albo nawet trzy.

  Domowe biuro

  Lampy stojące LED to również doskonały wybór do domowego biura. Pod warunkiem, że mają być czymś więcej niż tylko zwykłą ozdobą, a więc rzeczywiście nadawać się do pracy. W takim przypadku również w domowym biurze można zdecydować się na biurowe lampy stojące LED. Ponieważ powstały z myślą o bardziej praktycznych celach, mają zwykle również bardziej pragmatyczny design. Brak wyszukanego wyglądu rekompensuje nowoczesna technologia i praktyczne funkcje. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w opisie artykułu oraz szczegółach dotyczących produktu bezpośrednio na stronie produktu.

  Profesjonalne stanowisko pracy

  Lampy stojące LED spotyka się bardzo często w biurowcach firm o różnej wielkości. Przede wszystkim uzupełniają oświetlenie ogólne i zapewniają optymalne warunki oświetleniowe na pojedynczych stanowiskach pracy.

  Czy są lampy podłogowe LED wyposażone w czujnik ruchu?

  Trzeba przyznać, że kiedy słyszy się hasło czujnik ruchu, myśli się raczej o ogrodzie i kocie sąsiadów, który znowu wałęsa się po posesji i powoduje włączanie światła. Albo może jeszcze o bardzo długim hotelowym korytarzu, w którym – na szczęście – światło włącza się automatycznie. Ale lampy podłogowe z czujnikiem ruchu? Tak, rzeczywiście są takie. Przede wszystkim jednak w branży biurowej.

  Tam można je znaleźć nie tylko pod hasłem „czujnik ruchu”, ale i „czujnik obecności”. Czujnik obecności – ponieważ dzięki gęstej siatce rozpoznaje obecność człowieka. Nawet wtedy, gdy objawia się ona tylko poprzez stukanie w klawiaturę. Informację, czy wybrana lampa podłogowa LED jest wyposażona w czujnik ruchu, można łatwo znaleźć w szczegółach dotyczących produktu.

  lampy stojace led

  Czy dostępne są lampy stojące LED ze ściemniaczem?

  Jeżeli lampa ma spełniać kilka funkcji do których potrzebne jest różne natężenie światła, warto pokusić się na model lampy stojącej ze ściemniaczem – wówczas kwestia jasności światła nigdy nie stanowić będzie problemu. Wiele lamp stojących LED jest dzisiaj wyposażonych w praktyczne, zintegrowane na stałe ściemniacze. Można dowolnie zwiększać lub zmniejszać jasność – z dowolną częstotliwością.

  Przydatna rada: wiele lamp stojących LED w formie lampy oświetlającej sufit jest wyposażonych zarówno w główne źródło światła, jak i w lampkę do czytania. Aby zwiększyć komfort obsługi, lampy są również wyposażone w dwa ściemniacze, które można niezależnie regulować. Jeśli w szczegółach produktu, w wierszu „ściemniacz” znajduje się adnotacja „tak”, oznacza to, iż wybrany model posiada możliwość ściemniania.

  Czy dostępne są lampy stojące LED z lampką do czytania?

  Pojęcie lampy stojące LED obejmuje w zasadzie wszystkie lampy stojące wyposażone w technologię LED – w najróżniejszych formach. A więc również lampy oświetlające sufit. Te z kolei są bardzo często wyposażone w lampkę do czytania przymocowaną bezpośrednio do podstawy. Elastyczne ramię lampki umożliwia łatwe skierowanie światła w dowolną stronę i w ten sposób zapewnia idealne światło do czytania.

  Czy dostępne są lampy stojące LED z elementami z drewna lub kloszem?

  Wszystkie lampy stojące LED mają jedną wspólną cechę: zapewniają światło. Dzięki nowoczesnej technologii LED w formie wbudowanych na stałe diod lub wymiennych źródeł światła. Ale czy nowoczesna technologia oznacza jednocześnie nowoczesny, futurystyczny design – oczywiście nie.

  Nowoczesne, smukłe konstrukcje to oczywistość w przypadku diod LED ze względu na ich kompaktowy charakter – przynajmniej, gdy są wbudowane na stałe. Jednak wszystko zależy od gustu użytkownika, można zdecydować się na klasyczną lampę stojącą LED z kloszem, na lampę podłogową z drewnianą podstawą – tutaj nie ma ograniczeń. Lampy stojące oferowane są w stylu industrialnym, skandynawskim, vintage czy o modnym wyglądzie trójnoga. Lampa stojąca LED pozwala w pełni zrealizować ulubiony styl wyposażenia wnętrz.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.