Lampy stołowe dla dzieci

Polecane produkty w tej kategorii

  Lampki na biurko i lampki nocne dla dzieci

  Lampka na biurko dla dziecka Niermann

  Niezawodny towarzysz podczas malowania, odrabiania lekcji i czytania przed snem

  Jeśli podczas odrabiania lekcji nos znajduje się kilka centymetrów od kartki, sama lampa sufitowa nie ma szans. To zadanie dla lampy stołowej dla dzieci! A na stoliku nocnym przyda się dobra lampka nocna, która zapewni odpowiednią ilość światła do czytania w łóżku i do orientacji w nocy.

  Jaką jasność powinna zapewniać lampka stołowa dla dzieci?

  Dorośli pewnie w to nie uwierzą, ale: dziewczynki i chłopcy uwielbiają odrabiać lekcje! A jeśli lampka na biurko dla dziecka ma być nie tylko ładną dekoracją, ale również spełniać praktyczne zadania, ważna jest jej jasność. Musi wynosić co najmniej 400-500 lumenów.

  Jaka barwa światła jest zalecana w przypadku lamp stołowych do pokoju dziecięcego?

  To zależy od miejsca w pokoju dziecięcym, w którym lampa stołowa będzie używana. Jeśli stoi przy łóżku i zapewnia piękne oświetlenie wieczorem, to wskazana jest przyjemna barwa światła ciepłej bieli (poniżej 3300 kelwinów), idealna do relaksu.

  Przy biurku wykonuje się prace wymagające dużej koncentracji. Optymalną barwą światła będzie więc uniwersalna biel (pomiędzy 3300 a 5300 kelwinów). Taką barwę światła wykorzystuje się na przykład w przestrzeniach biurowych. Informację dotyczącą barwy światła można znaleźć w szczegółach dotyczących produktu.

  Należy pamiętać, że niektóre lampy stołowe są dostarczane bez źródła światła. W takim przypadku odpowiednią żarówkę o temperaturze światła ciepłej bieli można po prostu zamówić wraz z lampą.

  Lampa stołowa dla dzieci Dalber
  Lampka nocna dla dzieci Elobra

  Jakie żarówki sprawdzają się najlepiej w przypadku lamp stołowych dla dzieci?

  Dla większego bezpieczeństwa warto pamiętać o tym, aby nie kupować do lampki stołowej dla dzieci żarówek ze szkła, lecz nietłukące źródła światła z tworzywa sztucznego. Należy również unikać żarówek energooszczędnych, ponieważ zawierają rtęć.

  Dobry wybór w przypadku źródła światła stanowi technologia LED – jest wyjątkowo trwała i odporna na przełączanie, a dodatkowo pozwala zaoszczędzić do 90% energii elektrycznej w porównaniu do tradycyjnych żarówek.

  Również w przypadku żarówek LED warto wybrać taką, która zapewni ciepłobiałe, przytulne światło o temperaturze poniżej 3300 kelwinów i odpowiednią jasność. W lampach stołowych stosowane są zwykle żarówki o jasności od 400 lumenów. Do celów dekoracyjnych można też wykorzystać źródła światła generujące mniejszą liczbę lumenów.

  Dlaczego dobra lampka nocna dla dzieci jest taka ważna?

  Orientacja w nocy, czytanie, czy po prostu zasypianie przy przytulnym świetle: lampka nocna spełnia wiele ważnych zadań w pokoju dziecięcym.

  Światło nie powinno oślepiać – gwarantuje to zwykle kolorowy klosz i ściemniacz dotykowy. Zamiast szukać przełącznika światła, wystarczy po prostu dotknąć lampy stołowej – od razu robi się jasno. Kto raz spróbuje, na pewno nigdy nie będzie chciał z tej funkcji zrezygnować!

  Aby uzyskać więcej informacji na temat lamp stołowych dla dzieci lub innych zagadnień związanych z oświetleniem, wystarczy zadzwonić do naszego zespołu doradców pod numer telefonu 22 307 14 83 lub użyć formularza kontaktowego.

  Lampka nocna dla dzieci MacoDesign
  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.