Lampy sufitowe do łazienki

Polecane produkty w tej kategorii

  Łazienkowe lampy sufitowe: podstawa dobrego oświetlenia łazienki

  Lampy sufitowe zapewniają jasność w każdym pomieszczeniu. Dlatego dobra lampa sufitowa stanowi element podstawowego wyposażenia łazienki. Czy to wystarczy – oczywiście, że nie. W przypadku łazienki dobra koncepcja oświetlenia to nie tylko łazienkowa lampa sufitowa, ale i inne źródła światła. Przede wszystkim oświetlenie łazienkowe i oświetlenie lustra jest niezbędne do stylizacji włosów, makijażu, golenia i nakładania soczewek kontaktowych.

  O czym trzeba pamiętać podczas instalacji łazienkowych lamp sufitowych?

  Przede wszystkim o własnym bezpieczeństwie! Określenia „pomieszczenie wilgotne” czy „pomieszczenie o podwyższonej wilgotności”, pojawiające się często w kontekście łazienki, wskazują, o co w tym przypadku chodzi: o niebezpieczną dla życia kombinację elektryczności i wilgoci.

  Być może nic złego się nie stanie, ale lepiej potraktować naszą radę poważnie i zawsze zlecać instalację elektrykowi. Wybór odpowiedniej lampy doskonale zabezpieczonej przed wilgocią i prawidłowa instalacja są niezbędne, aby w pełni i beztrosko cieszyć się nowym oświetleniem łazienkowym.

  Lazienka lampy sufitowe
  Lazienka lampy sufitowe
  Lazienka lampy sufitowe

  Jakie stopnie ochrony obowiązują w przypadku łazienkowych lamp sufitowych?

  Zlecenie instalacji łazienkowej lampy sufitowej (i innych lamp łazienkowych) elektrykowi to dobra decyzja. On najlepiej zna przepisy bezpieczeństwa i normy, które dotyczą wszystkiego, co służy zapewnieniu bezpieczeństwa użytkownika w pomieszczeniu o podwyższonej wilgotności.

  W tym celu łazienka jest podzielona na strefy ochronne. W wannie obowiązuje strefa 0. Przylega do niej strefa 1, w której jest dość mokro podczas pluskania i kąpieli pod prysznicem. Dalej znajdują się strefy 2 i 3. Ta ostatnia jest wprawdzie nieco oddalona od źródła wilgoci, jednak mimo to lampy w tej strefie bywają wilgotne. Na przykład z powodu pary.

  Każda strefa wymaga specjalnego stopnia ochrony lampy. Ale nie tylko to jest ważne, w kwestii wyboru lampy decydującą rolę odgrywa również napięcie robocze.

  • Strefa ochronna 0: W brodziku i wannie wolno stosować wyłącznie lampy zasilane bardzo niskim napięciem ochronnym do 12 V i zabezpieczone stopniem ochrony co najmniej IPX7.
  • Strefa ochronna 1: W obrębie pionowej granicy wanny i prysznica do wysokości 2,25 m dozwolone jest stosowanie lamp zasilanych bardzo niskim napięciem ochronnym do 12 V, które posiadają zabezpieczenie przed strumieniem wody, tzn. stopień ochrony co najmniej IPX5.
  • Strefa ochronna 2: W strefie o szerokości 60 cm, graniczącej ze strefą ochronną 1, wolno stosować wyłącznie lampy ze stopniem ochrony IPX4 lub wyższym.

  Ponadto:

  • w strefach ochronnych 0 i 1 nie wolno stosować transformatorów
  • w strefach ochronnych 0, 1 i 2 nie mogą się znajdować gniazda wtykowe i przełączniki 

  Czy dostępne są plafony łazienkowe z funkcją ściemniania?

  W łazience również powinna być możliwość korzystania z komfortowej funkcji ściemniania światła. Sprawę utrudniają jednak liczne przepisy bezpieczeństwa dotyczące tego pomieszczenia. Dlatego na rynku dostępne są specjalne plafony łazienkowe, które dodatkowo mają zintegrowaną funkcję ściemniania. Nie ma potrzeby stosowania zewnętrznego ściemniacza! Mowa tutaj o łazienkowych lampach sufitowych z technologią EasyDim.

  Taka technologia może być zintegrowana w oprawie na stałe lub wystarczy po prostu wkręcić do łazienkowej lampy sufitowej żarówkę EasyDim. I gotowe.

  Teraz można rozpocząć ściemnianie światła za pomocą zwykłego przełącznika światła poprzez jego dwukrotne naciśnięcie i przytrzymanie, aż do momentu uzyskania oświetlenia, które idealnie pasuje do relaksującej kąpieli. Później można położyć się w wannie i odprężyć przy przyciemnionym świetle. To dziecinnie proste!

  Nawiasem mówiąc: EasyDim to technologia LED. Można więc korzystać ze wszystkich jej zalet:

  • długa trwałość – nie trzeba nagminnie wymieniać żarówek.
  • natychmiast 100% jasności – od razu uzyskujemy pełną jasność światła.
  • oszczędność energii – i pieniędzy, bez konieczności rezygnacji z najlepszego oświetlenia.
  • fantastyczna jakość światła – zarówno pod względem barwy światła, jak i oddawania barw czy jednorodności.
  • szybkie przystosowanie – wystarczy wkręcić żarówkę LED do oprawy.
  Lazienka lampy sufitowe easydim

  Czy dostępne są łazienkowe lampy sufitowe w wersji designerskiej?

  Lazienka lampy sufitowe

  Łazienka nie stanowi pola do popisu dla projektantów. Obowiązuje tu za dużo przepisów bezpieczeństwa. Łazienka to również zbyt prywatne miejsce dla lamp designerskich, które przecież wszyscy powinni podziwiać. Niemniej jednak: w ofercie Lampy.pl posiadamy również lampy designerskie, które idealnie nadają się na łazienkowy sufit! Niektórzy producenci markowych lamp zatroszczyli się o piękne łazienkowe lampy sufitowe. Na przykład firma Northern, tworząc lampę IP44 „Over Me”. Albo firma Mantra, projektując lampę w formie chmury „EOS”.

  Wszystkie łazienkowe lampy sufitowe designerskie można znaleźć tutaj.

  Czy spoty to dobra alternatywa dla łazienkowej lampy sufitowej?

  Dobra i bardzo popularna! Spoty nadają łazience bardzo uporządkowany wygląd. Odpowiednia ich liczba i właściwe rozmieszczenie sprawiają, że w łazience jest naprawdę jasno.

  Wszystkie przepisy związane z bezpieczeństwem odnoszą się oczywiście również do reflektorów wpuszczanych. Wystarczy tylko zatrudnić zaufanego elektryka i wszystko pójdzie gładko. W przypadku spotów potrzebny jest zawsze wypust sufitowy i pusta przestrzeń. Tę ostatnią zapewnia sufit podwieszany, w którym trzeba wywiercić otwór zgodny z wymiarami reflektora. Następnie należy wykonać przyłącze i wcisnąć oprawę do otworu.

  Więcej informacji można uzyskać od naszego zespołu doradców. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 307 14 83 albo użyć formularza kontaktowego. Służymy fachową poradą przy każdym projekcie oświetleniowym!

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.