Lampy sufitowe zewnętrzne

Polecane produkty w tej kategorii

  Lampy sufitowe zewnętrzne – praktyczne, funkcjonalne i bardzo stylowe plafony

  To wspaniale, jeśli teren wokół domu nie pogrąża się wieczorem w całkowitej ciemności. W końcu nikt nie chce chodzić po omacku ani zwichnąć nogi na własnej posesji, nikt też nie życzy tego swoim odwiedzającym. Nie należy także ułatwiać sprawy potencjalnym włamywaczom. Właśnie dlatego warto postarać się o funkcjonalne i nastrojowe oświetlenie na terenie zewnętrznym. Można do tego celu wykorzystać na przykład zewnętrzne lampy sufitowe. Najlepiej z czujnikiem ruchu, który zapewni światło w odpowiednim momencie.

  Gdzie na terenie zewnętrznym lampy sufitowe sprawdzają się najlepiej?

  Lampy sufitowe stosuje się na terenie zewnętrznym wszędzie tam, gdzie można je zamontować. A więc – to logiczne – wszędzie tam, gdzie jest sufit. Może to być na przykład:

  • wiata garażowa
  • taras
  • kuchnia letnia
  • przedsionek przy wejściu do domu

  Wskazówka: warto wybrać model z czujnikiem ruchu, który zaoszczędzi poszukiwań przełącznika światła. Dodatkowa praktyczna zaleta: włamywacze nie lubią być zaskakiwani nagłym rozbłyskiem jasnego światła.

  Co odróżnia zewnętrzną lampę sufitową od lampy sufitowej do wnętrz?

  Można by pomyśleć, że lampę sufitową można zamontować w dowolnym miejscu. Niestety, nie do końca tak jest. Zewnętrzne lampy sufitowe muszą spełniać dodatkowe wymagania. Tylko wtedy można je stosować na zewnątrz budynków. Na przykład muszą być specjalnie zabezpieczone przed deszczem i pyłem.

  Wskazówka: w poniższej tabeli można znaleźć zestawienie stopni ochrony IP oraz zabezpieczeń, które gwarantują:

  LICZBA IPX4Ochrona przed ciałami obcymi
  0Brak ochrony
  1Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 50 mm
  2Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 12,5 mm
  3Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 2,5 mm
  4Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 1 mm
  5Ochrona przed kurzem
  6Ochrona przed pyłem, szczelna
  LICZBA IP4XOchrona przed wilgocią
  0Brak ochrony
  1Ochrona przed prostopadle padającymi kroplami wody
  2Ochrona przed skośnie padającymi kroplami wody
  3Ochrona przed woda rozpyloną
  4Ochrona przed wodą pryskającą
  5Ochrona przed strumieniem wodnym
  6Ochrona przed silnym strumieniem wodnym
  7Ochrona przed chwiliowym zanurzeniem
  8Ochrona przed ciągłym zanurzeniem
  lampy sufitowe zewnetrzne

  Czy dostępne są plafony zewnętrzne z czujnikiem ruchu?

  Ma być jasno za każdym zakrętem? To uzasadnione wymaganie. I bardzo sensowne, jeśli chodzi o tereny zewnętrzne. Aby wyświetlić zewnętrzne lampy sufitowe ze zintegrowanym czujnikiem ruchu, wystarczy wybrać w sklepie odpowiedni filtr i zaznaczyć odpowiednią opcję. Na liście wyników znajdą się wtedy wszystkie modele do zastosowań zewnętrznych wyposażone w czujnik ruchu.

  Wskazówka: można również doposażyć lampę w czujnik ruchu w późniejszym czasie. Wszystkie dostępne opcje znajdują się w podkategorii „Czujnik ruchu”.

  Warto również pamiętać, że czujnik ruchu nie będzie uruchamiać lampy w ciągu dnia, jeśli jest standardowo połączony z czujnikiem zmierzchu. Czujnik zmierzchu pozwala określić moment, od którego lampa ma się włączać.

  Jakie są rodzaje czujników ruchu?

  Czujniki ruchu to bardzo interesujący temat. Warto wiedzieć, jaka technologia się za nimi kryje. A technologie są bardzo różne. Często spotykane są czujniki ruchu na podczerwień (IR) i czujniki ruchu wysokiej częstotliwości (HF). Czujniki IR często stosuje się na terenach zewnętrznych, są jednak nieco wolniejsze. Czujniki HF wykrywają niemal każdy ruch i najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach. Raczej nie nadają się do zastosowań na zewnątrz budynków. Jest jednak kilka inteligentnych czujników HF, które świetnie funkcjonują również na terenach zewnętrznych.

  Wskazówki dotyczące ustawień czujnika ruchu: Proste czujniki ruchu są już skonfigurowane fabrycznie i nie wymagają zmiany ustawień. Są też oczywiście lampy z czujnikami ruchu – a także zewnętrzne czujniki ruchu – które można indywidualnie skonfigurować. Możliwe ustawienia:

  • czas: jak długo lampa ma pozostać włączona?
  • czułość czujnika zmierzchu: jaki poziom natężenia światła ma powodować automatyczne włączenie lampy?
  • zasięg obszaru detekcji
  sufitowe zewnetrzne

  Czy w przypadku lamp zewnętrznych warto postawić na technologię LED?

  Technologia LED oferuje niekwestionowane korzyści. Dotyczy to w równym stopniu terenów zewnętrznych, jak i wnętrz. Są jednak czynniki, które sprawiają, że diody LED są niemal nieodzowne na terenach zewnętrznych. Diody LED zapewniają 100 procent jasności natychmiast po włączeniu. To wspaniała właściwość w kontekście czujnika ruchu – wychodząc po zmroku zza zakrętu, dobrze jest mieć do dyspozycji pełną jasność.

  lampy sufitowe zewnetrzne

  Inne zalety nowoczesnej technologii LED w skrócie:

  • możliwość projektowania kompaktowych konstrukcji
  • wyjątkowo duże natężenie światła
  • długa trwałość – do 50 000 godzin
  • bardzo duża energooszczędność – a tym samym ochrona portfela i środowiska
  • brak rtęci

  W jakich kolorach dostępne są plafony zewnętrzne?

  Jeśli nowa lampa sufitowa zewnętrzna ma mieć bardzo konkretny kolor, na przykład antracytowy, to warto dokładnie sprawdzić ofertę w naszym sklepie internetowym. Wystarczy wybrać filtr „kolor” i zaznaczyć odpowiednią opcję. Poza tym lampy w kolorze antracytowym cieszą się naprawdę dużą popularnością.

  Z jakich materiałów są wykonane lampy sufitowe do zastosowań na zewnątrz budynków?

  Stal szlachetna doskonale sprawdza się w przypadku lamp zewnętrznych – szczególnie, jeśli chodzi o wytrzymałość i doskonały wygląd. Wybór dostępnych materiałów łatwo sprawdzić za pomocą filtra w sklepie internetowym. Wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję.

  lampy sufitowe zewnetrzne

  W razie pytań dotyczących instalacji i miejsca zastosowania zewnętrznych lamp sufitowych prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 307 14 83 lub skorzystać z formularza kontaktowego – gwarantujemy szybką odpowiedź.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.