Oprawy zewnętrzne wpuszczane

Polecane produkty w tej kategorii

  Prawdziwe multitalenty – oprawy wpuszczane do zastosowań na posesji

  Piękna fasada domu nie może pozostawać w cieniu. Wręcz przeciwnie. Wyeksponowanie terenu bezpośrednio wokół domu za pomocą opraw wpuszczanych daje wiele korzyści: więcej światła to większy komfort. Dużo przyjemniej wchodzi się z torbami pełnymi zakupów lub z tacą w rękach do pięknie oświetlonej strefy wejścia albo na taras. Więcej światła to również większe bezpieczeństwo. Łatwo wtedy znaleźć w ciemności ścieżkę wokół domu i nie ma niebezpieczeństwa potknięcia na stopniach schodów. To również większe zabezpieczenie przed potencjalnymi włamywaczami – oni zawsze próbują się dostać na posesję w mniej oświetlonych miejscach. Poza tym – światło jest po prostu piękne i zapewnia odpowiednią atmosferę. Dzięki zewnętrznym oprawom wpuszczanym można tworzyć wokół domu wspaniałe akcenty świetlne, które rozświetlą ciemności w ponury wieczór.

  W jaki sposób instaluje się oprawy wpuszczane?

  Przede wszystkim potrzebny jest wypust sufitowy i pusta przestrzeń bezpośrednio za nim. Takie warunki zapewniają sufity podwieszane. W suficie należy wywiercić otwór – uwzględniając oczywiście średnicę lampy i głębokość montażową. Następnie trzeba wykonać przyłącze i w końcu włożyć lampę do otworu.

  Wewnątrz budynku można to bez trudu wykonać bez specjalnej wiedzy technicznej, w przypadku montażu na zewnątrz trzeba pamiętać o odpowiednim stopniu ochrony. Poza budynkiem reflektory wpuszczane są w mniejszym lub większym stopniu narażone na działanie wilgoci – wszystko zależy od miejsca montażu. W strefach nadmorskich należy dodatkowo uwzględnić obecność soli w powietrzu. Nasza rada: najlepiej przekazać projekt oświetleniowy w ręce doświadczonego elektryka. To gwarancja fachowego montażu.

  Jaką głębokość montażową mają oprawy wpuszczane?

  Dzięki zastosowaniu technologii LED reflektory sufitowe wpuszczane mają coraz bardziej kompaktowe i płaskie formy. Zawsze trzeba jednak bezwzględnie przestrzegać odstępów podanych w instrukcji montażu. Taka instrukcja jest dołączona do każdego produktu. Przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić wszystkie wymiary. Wystarczy zajrzeć do naszych szczegółów dotyczących produktu. Zawierają one informacje na temat długości, szerokości i głębokości montażowej oprawy. Instalację najlepiej zlecić zaufanemu elektrykowi.

  oprawy wpuszczane

  Jakiego stopnia ochrony wymagają zewnętrzne oprawy wpuszczane?

  Wszystko zależy od tego, gdzie dokładnie lampa ma zostać zainstalowana - w miejscu dobrze osłoniętym czy narażonym na działanie warunków atmosferycznych. W przypadku reflektorów sufitowych wpuszczanych przeznaczonych do zastosowań na zewnątrz budynków zaleca się co najmniej stopień ochrony IP23. Lepszy będzie jednak IP44 lub wyższy. Stopień ochrony wybranego modelu można sprawdzić w szczegółach dotyczących produktu w sklepie internetowym.

  Zestawienie różnych stopni ochrony IP oraz ich znaczenie można znaleźć w praktycznej tabeli:

  LICZBA IPX4Ochrona przed ciałami obcymi
  0Brak ochrony
  1Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 50 mm
  2Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 12,5 mm
  3Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 2,5 mm
  4Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 1 mm
  5Ochrona przed kurzem
  6Ochrona przed pyłem, szczelna
  LICZBA IP4XOchrona przed wilgocią
  0Brak ochrony
  1Ochrona przed prostopadle padającymi kroplami wody
  2Ochrona przed skośnie padającymi kroplami wody
  3Ochrona przed woda rozpyloną
  4Ochrona przed wodą pryskającą
  5Ochrona przed strumieniem wodnym
  6Ochrona przed silnym strumieniem wodnym
  7Ochrona przed chwiliowym zanurzeniem
  8Ochrona przed ciągłym zanurzeniem

  Co jest lepsze: diody LED czy halogeny?

  Obowiązujący trend oddala się od lamp halogenowych i zmierza w kierunku nowoczesnej technologii LED – dotyczy to oczywiście również opraw wpuszczanych do zastosowań zewnętrznych. Zalety, które oferują diody LED, są po prostu bardzo przekonujące:

  • zapewniają oszczędność pieniędzy i chronią środowisko naturalne
  • zużywają o 80-90% mniej energii niż żarówka tradycyjna
  • diody LED mają 50 razy dłuższą trwałość
  • diody LED zapewniają światło przez okres do 50 000 godzin
  • wysokiej jakości diody LED wykazują doskonałe właściwości zarządzania ciepłem

  Wskazówka: Co zrobić, aby przestawić się na technologię LED? Wystarczy wymienić stare lampy halogenowe – najczęściej żarówki GU10 – na nowe żarówki LED GU10.

  Czy dostępne są również oprawy wpuszczane do montażu na występie dachowym?

  Lampy sufitowe wpuszczane idealnie nadają się do montażu pod występem dachowym. Dzięki temu pięknie oświetlają dom, taras i strefę wejścia światłem padającym od góry. Wskazówka: instalację najlepiej zlecić specjaliście. Specjalista poradzi sobie z zachowaniem wszelkich odstępów podanych w instrukcji montażu, dzięki czemu wszystko będzie idealnie pasować.

  oprawy wpuszczane
  oprawy wpuszczane

  Czy dostępne są zewnętrzne reflektory wpuszczane z czujnikiem ruchu?

  Automatyczne włączanie się światła, kiedy nadchodzą goście, albo kiedy ktoś wraca do domu lub wychodzi na taras - to bardzo praktyczna funkcja, która wymaga jednak zastosowania czujnika ruchu. Większość opraw sufitowych wpuszczanych doskonale współpracuje z czujnikami ruchu.

  Czy oprawy wpuszczane do zastosowań zewnętrznych są dostępne również w wersji solarnej?

  Nie jest to zbyt sensowne rozwiązanie, ponieważ słońce nie świeci pod sufitem, a lampy solarne muszą mieć możliwość pobierania wystarczającej ilości energii słonecznej. Decydujące znaczenie ma w tym przypadku miejsce montażu lampy. W przypadku opraw wpuszczanych podłogowych sprawa wygląda nieco inaczej. Jeśli są zamontowane po słonecznej, południowej stronie posesji, zasilanie energią słoneczną jak najbardziej ma sens.

  Z jakich materiałów wykonane są zewnętrzne oprawy wpuszczane?

  Jakie materiały są dostępne w przypadku zewnętrznych opraw wpuszczanych, można łatwo sprawdzić, korzystając z filtra „materiał” w sklepie internetowym. Do wyboru jest aluminium, stal szlachetna, szkło, tworzywo sztuczne i inne metale. Wszystkie materiały nadają się oczywiście do zastosowań na terenach zewnętrznych, a wybór zależy od gustu i indywidualnych preferencji użytkownika. 

  oprawy wpuszczane
  oprawy wpuszczane

  Jakie formy mają oprawy wpuszczane do zastosowań na zewnątrz budynków?

  Odpowiedź jest bardzo prosta: są modele kwadratowe i okrągłe. Wybór należy do użytkownika. Wystarczy obejrzeć zdjęcia produktów. 

  Czy zewnętrzne oprawy wpuszczane są wyposażone w transformator?

  W zależności od modelu lampy dostępne są wersje z transformatorem lub sterownikiem LED lub bez nich. Dokładne informacje na ten temat można znaleźć w opisie produktu. 

  Czy dostępne są odchylane oprawy wpuszczane do zastosowań zewnętrznych?

  Możliwość kierowania światła w różne strony w zależności od potrzeb to bardzo praktyczne rozwiązanie. Potrzebny jest tylko odchylany reflektor wpuszczany, a takie oprawy są również dostępne do zastosowań na terenach zewnętrznych. 

  Czy dostępne są również zewnętrzne oprawy wpuszczane z funkcją ściemniania?

  Byłoby miło siedzieć wieczorem na tarasie oświetlanym przytulnym, górnym światłem, które jest na tyle jasne, aby można było delektować się dobrym napojem i miłą rozmową. To życzenie można bez problemu spełnić. W zależności od rodzaju żarówki jasność światła można regulować za pomocą odpowiedniego ściemniacza.

  Czy zewnętrzne oprawy wpuszczane są dostępne również w zestawach?

  Po co kupować jedną oprawę, skoro dostępny jest cały zestaw. Oprawy wpuszczane rzadko montuje się pojedynczo, właśnie dlatego w naszym sklepie oprócz pojedynczych lamp można znaleźć również praktyczne zestawy – zawierające na przykład 10 sztuk. 

  W razie pytań dotyczących instalacji, stopnia ochrony i głębokości montażowej prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 307 14 83 lub użyć formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.