9030001
 • Oryginalna lampa stołowa Wagenfeld-9030001-01
 • Oryginalna lampa stołowa Wagenfeld-9030001-01
 • Oryginalna lampa stołowa Wagenfeld-9030001-01
 • Oryginalna lampa stołowa Wagenfeld-9030001-01
 • Oryginalna lampa stołowa Wagenfeld-9030001-01
-14 % Ten artykuł należy do oferty specjalnej
TECNOLUMEN

Oryginalna lampa stołowa Wagenfeld

Art.-Nr. 9030001

 • przeznaczone do żarówek LED oraz energooszczędnych
 • brak żarówki w zestawie
 • Wyprodukowane w Niemczech
A++

Normalna cena: 2 183,90 zł

Special Price 1 871,90 zł

Cena zawiera 23 % podatku VAT bezpłatna dostawa na terenie Polski

Termin dostawy: 7-8 tygodni

Specyfikacja techniczna

ProducentTECNOLUMEN
ProjektantProf. Wilhelm Wagenfeld
Materiałdmuchane szkło mleczne, niklowany metal, tkanina
Kolorbiały mleczny, nikiel, czarny
Rodzaj gwintuE27
Żarówki1 x 75 W
Możliwość ściemnianianie
Wysokość (cm)36
Pozostałe wielkościØ klosz 18 cm, Ø cokół 16 cm
Regulator wysokościnie
Napięcie sieciowe (V)230
Napięcie robocze (V)230
Stopień ochronyIP20
Klasa ochronnościI
Znak jakościVDE
Żarówki w zestawienie
Klasa efektywności energetycznejA++

Opis artykułu

Oryginalna lampa stołowa Wagenfeld - historia i jakość made in Germany!


Lampa stołowa Wagenfeld wyprodukowana w firmie TECNOLUMEN jest jedyną reedycją oryginalnej lampy, która jest autoryzowana przez jej projektanta - profesora Wagenfelda. Autentyczność lampy potwierdza szereg cech charakterystycznych dla tego modelu.

Jej styl wyznaczają - półokrągły klosz z dmuchanego szkła opalowego, zwieńczony subtelną krawędzią z niklowanego metalu, osadzony na nóżce i okrągłej podstawie. Jakość tego produktu potwierdza także charakterystyczna tulejka znajdująca się przy oprawie przełącznika lampy, który wykonany jest w formie czarnego sznureczka zakończonego niklowaną kuleczką. Natomiast do okrągłej, metalowej podstawy lampy dołączony jest przewód doprowadzający otulony czarnym materiałem tekstylnym.

Odpowiednie zestawienie pojedynczych komponentów lampy składa się na autentyczność tego designerskiego produktu. Potwierdzeniem autentyczności jest ponadto znak TECNOLUMEN/BAUHAUS z numerem seryjnym, znajdującym na spodniej stronie podstawy lampy.

Lampa stołowa Wagenfelda jest czymś więcej niż tylko produktem oświetleniowym. To fragment historii niemieckiego designu, wkomponowany we wnętrza.

Historia jak dobra powieść - lampa stołowa Wagenfelda

Lampa stołowa Wagenfelda swoją stylistyką przenosi w inny czas. Historia toczy się w uczelni artystycznej o nazwie - Staatliches Bauhaus w Weimarze w okresie Republiki Weimarskiej. To tu spotkali się czołowi twórcy epoki i tu powstawały liczne dzieła, noszące dzisiaj miano Bauhaus-design i należące bezspornie do klasyków modernizmu. Ich znakiem rozpoznawczym jest forma, podporządkowana wymogom użyteczności, właściwościom materiału i metodom wykonawczym.

Lampa stołowa Wagenfeld wykonana w roku 1924 według projektu 24-letniego wówczas, przyjętego właśnie do szkoły Bauhaus czeladnika - Wilhelma Wagenfelda. Model stworzony został na polecenie jego ówczesnego nauczyciela László Moholy-Nagy. Powstało dzieło o charakterze industrialnym, którego fundamentem był rzemieślniczy proces twórczy. Lampa stołowa Wagenfeld była początkiem długiej kariery Wilhelma Wagenfelda, wieloletniego nauczyciela i głównego prowadzącego licznych warsztatów metalu i szkła oraz profesora wyższej szkoły sztuk pięknych - Hochschule für Bildende Künste w Berlinie.

Firma TECNOLUMEN - program z sercem

Firma TECNOLUMEN skupia się całkowicie na produktach w stylu Bauhas. Lampa Wagenfelda z roku 1979 była jej pierwszym produktem. Oprócz modeli Wilhelma Wagenfelda firma TECNOLUMEN obejmuje swoimi zainteresowaniami także innych klasyków szkoły Bauhaus - od Marianne Brandt do projektów Waltera Schnepla. Także styl Art Deco i De Stijl znajdują się w spektrum zainteresowań producenta.

Wskazówki dotyczące obsługi: Nie zaleca się używania źródeł z przezroczystą powierzchnią, gdyż powodują one powstawanie cieni na opalowym kloszu.

Klosz na wymianę: Wykonany według oryginalnych projektów klosz ze szkła opalowego z niklowaną krawędzią dostępny jest także pojedynczo i oznaczony numerem 9030005 (patrz: akcesoria).

Klasa efektywności energetycznej

A++ A+ A B C D E Pełna etykieta efektywności energetycznej

 • przelewy24
Polecane produkty

  Pytania i odpowiedzi

  Zadaj pytanie

  Recenzje klientów.

  Oceń pierwszy artykuł.

  Kontakt
  22 307 14 83

  e-mail

  pon. - czw. 8 - 18
  pt. 8 -17

  • 540.000 produktów w magazynie
  • 30-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 500 zł
  22 307 14 83

  poniedziałek - czwartek
  od 08:00 do 18:00

  piątek
  od 08:00 do 17:00