Oświetlenie meblowe

Oświetlenie meblowe - funkcjonalne i estetyczne do każdej przestrzeni.

Oświetlenie meblowe znajdzie swoje zastosowanie wielu strefach domu: pod szafkami wiszącymi w kuchni, we własnej domowej bibliotece do oświetlania półek, w gablotce w salonie, gdzie umieszczono wspaniałą kolekcję wartościowych zbiorów rzadkich okazów lub do oświetlenia szafy na ubrania, aby znaleźć skarpetki, o których sądziliśmy, że zostały dawno zgubione. We wszystkich tych przestrzeniach oświetlenie meblowe jest jednocześnie praktycznym asystentem i nastrojowym źródłem światła.

Różne rodzaje oświetlenia meblowego

Oświetlenie meblowe ze względu na jego możliwe rozmaite zastosowania jest dostępne w odpowiednich wariantach. Oświetlenie podszafkowe stosuje się głównie w przestrzeni kuchennej, gdy ważne jest optymalne doświetlenie blatu roboczego. Ponieważ nad blatem roboczym często wiszą górne szafki kuchenne, może on być odpowiednio oświetlony za pomocą oświetlenia meblowego lub podszafkowego, co umożliwia bezpieczną pracę w kuchni. Nader praktyczne w montażu są tu także naklejane LED-y, które właściwie nie wydzielają ciepła i dlatego są szczególnie przydatne jako bezpieczne oświetlenie meblowe.

Oświetlenie meblowe jak lampy wysięgnikowe lub oprawy meblowe wpuszczane tworzą nadzwyczaj nastrojowe, pośrednie oświetlenie. Lampy wysięgnikowe montowane na meblach mistrzowsko uwidaczniają za pomocą techniki świetlnej książki lub przedmioty kolekcjonerskie i tworzą w całym salonie fantastyczne nastrojowe oświetlenie. Także np. w gablotach z mlecznym szkłem oświetlenie meblowe wyczarowuje cudowne efekty świetlne.

Mniej widoczne, ale równie efektywne jest oświetlenie meblowe, które wpuszcza się w meble, tzn. w drewno. To tak zwane oświetlenie meblowe wbudowane, schodzi co prawda optycznie wskutek wpuszczenia w mebel na drugi plan, ale pod względem techniki oświetleniowej ma takie samo działanie jak i lampy wysięgnikowe lub oświetlenie meblowe napowierzchniowe.

Bezpieczeństwo oświetlenia meblowego oznacza symbol ochrony przeciwpożarowej

Obowiązkowo podczas montażu oświetlenia meblowego należy przestrzegać oznakowania oświetlenia meblowego symbolem ochrony przeciwpożarowej „M“. To gwarantuje bezpieczne uruchomienie oświetlenia meblowego, pod warunkiem, że zostało ono prawidłowo zainstalowane.

Oświetlenie meblowe do poszczególnych stref

Efektowne oświetlenie pewnych stref wnętrza, regałów, gablotek i szaf - do tego najlepiej nadają się lampy wysięgnikowe montowane na meblach. Mistrzowsko tworzą akcenty świetlne. Meble z zamontowanymi lampami wysięgnikowymi tworzą przyjemne nastrojowe oświetlenie w pomieszczeniu.

Lampy wysięgnikowe montowane na meblach umożliwiają odpowiednie do potrzeb działanie światła.

W strefie roboczej w kuchni, praktycznie nigdy nie ma wystarczającego oświetlenia. W końcu - pracuje się tu używając ostrych noży, urządzeń elektrycznych i gorących płyt kuchennych. Wiele kuchni jest tak zbudowanych, że nad blatem roboczym umieszczona jest szafka wisząca. Stworzona w ten sposób wartościowa przestrzeń odstawcza, jednocześnie rzuca duży cień na powierzchnię roboczą. Tu perfekcyjnym rozwiązaniem są lampy wysięgnikowe.

Lampy wysięgnikowe - dzięki kształtowi klina - wpasowują się dokładnie w róg pomiędzy dolną krawędzią szafki wiszącej i ścianą, oświetlając blat roboczy promiennym jasnym i jednocześnie nierażącym światłem. Lampy wysięgnikowe o podłużnym kształcie mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie jest potrzebne kierunkowe światło.

Szczególnie interesujące są energooszczędne lampy wysięgnikowe stosowane w całym mieszkaniu jako dodatkowe źródło światła zapalane w razie potrzeby lub jako nastrojowe pośrednie oświetlenie.

Lampy wysięgnikowe zamontowane na wysokiej szafie w salonie w pobliżu okna, mogą pełnić także funkcje "niewidzialnych" lamp oświetlających sufit, które zapewniają przytulne światło. Szafy z drzwiami przeszklonymi mlecznym szkłem lub z ażurowymi drzwiami przekształcają się dzięki wbudowanym lampom wysięgnikowym w indywidualne artystyczne obiekty oświetleniowe z ekskluzywnym czynnikiem designerskim.

  • 540.000 produktów w magazynie
  • 30-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 500 zł
22 307 14 83

poniedziałek - czwartek
od 08:00 do 18:00

piątek
od 08:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł RABATU

*Kod rabatowy do wykorzystania przy zakupie powyżej 300 zł. Kod może zostać wykorzystany tylko jednorazowo. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, nie ma możliwości późniejszego odjęcia kwoty od rachunku. Oferta ważna do 31.12.2019.