Panele-LED

Polecane produkty w tej kategorii

  Panele LED: innowacyjne oświetlenie pomieszczenia

  Co sprawia, że panele LED tak bardzo różnią się od „zwykłych” lamp sufitowych?

  Z jednej strony chodzi o aspekt konstrukcyjny: panele LED są płaskie. Mają niezwykle cienki profil – dzięki zastosowaniu wyjątkowo kompaktowej technologii, jaką jest technologia LED. Dużą zaletą jest fakt, że sama lampa pozostaje w cieniu – to bardzo nowoczesne i minimalistyczne rozwiązanie. Wnętrze zyskuje bardziej przejrzystą strukturę, a pomieszczenie sprawia wrażenie większego, ponieważ lampa zajmuje w nim niewiele miejsca. Panele LED stanowią więc interesującą opcję również w niewielkich pomieszczeniach.

  Z drugiej strony aspekt świetlny: W panelu LED światło emituje cała powierzchnia – jest ono równomierne i nie powoduje efektu oślepiania. To istotna różnica w stosunku do punktowych źródeł światła, takich jak np. żarówka. Panele LED zawsze zapewniają równomierne, jasne oświetlenie pomieszczenia.

  Jaka jest różnica pomiędzy panelami wpuszczanymi i panelami natynkowymi?

  Panele LED można podzielić na dwie kategorie: panele wpuszczane i panele natynkowe. Panele wpuszczane montuje się w suficie. Dzięki temu architektura (sufit) i oświetlenie (panel LED) tworzą jedną całość. Jednak nie każdy sufit nadaje się do montażu paneli wpuszczanych. Mimo to nie trzeba rezygnować z tej nowoczesnej metody oświetleniowej – są przecież jeszcze panele natynkowe. Mocuje się je na suficie podobnie jak lampę sufitową.

  Panele LED
  Panele LED
  Panele LED

  Czy istnieją okrągłe panele LED?

  Jeśli do stylu pomieszczenia w żaden sposób nie pasuje kwadratowe źródło światła, można sięgnąć po formę okrągłą. Pojęcie „panel LED” dotyczy wprawdzie zwykle kwadratowych, płaskich wariantów wpuszczanych lub natynkowych, jednak podobną funkcję pełni również wiele innych okrągłych opraw wpuszczanych. W ich przypadku stosuje się często określenie „downlight”. Od niedawna dostępne są wśród nich atrakcyjne warianty LED.

  Jakie są rozmiary paneli LED?

  Panele LED nie są znormalizowane, istnieje więc duży wybór rozmiarów modeli wpuszczanych i natynkowych. W międzyczasie pojawiło się jednak kilka wymiarów „standardowych”. W przypadku paneli rastrowych (do sufitów rastrowych) są to na przykład rozmiary 625x625 mm / 600x600 mm / 1250x625 mm / 1250x312 mm / 1200x300 mm. W przypadku okrągłych paneli LED często stosuje się średnice 68mm / 82 mm.

  Na co należy zwrócić uwagę w przypadku paneli do łazienki, kuchni i pomieszczeń o podwyższonej wilgotności?

  Wasserdichte LED-Panels

  W zależności od miejsca zastosowania i intensywności kontaktu lampy z wilgocią panele LED (podobnie jak każda inna lampa w takiej strefie) muszą być wyposażone w odpowiedni stopień ochrony. Na przykład IP44, który zabezpiecza przed wnikaniem ciał obcych >= 1mm oraz zapewnia ochronę przed wodą rozpryskową.

  Nasz zespół doradców chętnie udzieli informacji na temat innych stref ochronnych w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, które wymagają od stosowanych tam lamp wyższego stopnia ochrony oraz uwzględnienia innych aspektów związanych z bezpieczeństwem. Montaż paneli LED należy zlecać specjaliście!

  W jaki sposób montuje się panele LED w sufitach gipsowo-kartonowych?

  To zależy od produktu – zawsze jest do niego dołączona odpowiednia instrukcja montażu. Panele LED montuje się z reguły przez otwór wycięty w płycie kartonowo-gipsowej, wykorzystując do tego celu sprężyny montażowe przy lampie i/lub dodatkowe zestawy montażowe, np. ramkę montażową.

  W jaki sposób montuje się panele LED na suficie?

  Oprócz metody montażu w sufitach kartonowo-gipsowych istnieje również wariant, w którym panele LED są wbudowywane lub wkładane w sufity rastrowe. Takie panele LED wkłada się po prostu w podwieszany sufit rastrowy. W przeciwieństwie do montażu w płytach gipsowo-kartonowych instalacja w suficie rastrowym oferuje jedną istotną zaletę wizualną: ponieważ lampę podtrzymuje system sufitowy, nie są widoczne żadne elementy mocujące ani ramki i lampa perfekcyjnie wpisuje się w ogólny wygląd sufitu. Właśnie dlatego sufity rastrowe są tak często stosowane w budynkach firmowych.

  Panele natynkowe instaluje się jak zwykłą lampę natynkową. W tym celu panele LED są zwykle wyposażone w stelaż montażowy z uchwytami. Przykręca się je do otworów nawierconych w suficie i na nich montuje lampę. Dzięki temu sufit powieszany (rastrowy lub gipsowo-kartonowy) nie jest potrzebny.

  Panele LED
  Panele LED

  Czy dostępne są panele LED z funkcją ściemniania i zmiany barw?

  Komfortową funkcję zdalnego sterowania i efekt zmiany barw RGB można znaleźć również w panelach LED. Informacja dotycząca obecności tej atrakcyjnej funkcji w wybranym panelu LED znajduje się w szczegółach dotyczących produktu. Skoro taka informacja jest zawarta w opisie produktu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby bez konieczności wstawania z sofy przejąć kontrolę nad światłem lub nadać pomieszczeniom zupełnie nową kolorystykę. Wśród najnowocześniejszych paneli można znaleźć produkty tak znanych marek jak Osram czy Paulmann – ta metoda oświetleniowa ma ogromny potencjał!

  Panele LED
  Panele LED

  W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod numerem 22 307 14 83 można także skorzystać z formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.