Plafony i lampy natynkowe zewnętrzne

Polecane produkty w tej kategorii

  Lampy natynkowe zewnętrzne

  Plafony do oświetlenia wejść do domów, tarasów lub wiat garażowych

  Lampa sufitowa zewnętrzna LED Birta ciemno szara

  Gdzie używane są lampy natynkowe na zewnątrz?

  Sufitowe oprawy natynkowe zewnętrzne zapewniają wielkopowierzchniowe, równomierne oświetlenie wejścia do domu, garażu, doskonale sprawdzają się również jako oświetlenie tarasu, balkonu czy wiaty garażowej.

  W przypadku lamp natynkowych to właśnie dyfuzory, czyli lakierowane klosze, przez które strumień światła może padać intensywnie lub też delikatnie zapobiegają oślepianiu. Ponadto oprawy natynkowe są nie tylko czysto funkcjonalne, ale także wyjątkowo klimatyczne dzięki przyjemnej barwie światła (ciepła biała, od 2700 do 3300 kelwinów) i nowoczesnemu wzornictwu.

  W jaki sposób lampy natynkowe sufitowe są montowane na zewnątrz?

  Warunkiem koniecznym do montażu natynkowej lampy sufitowej na zewnątrz jest przyłącze prądu pod zadaszeniem. Oprawa natynkowa zewnętrzna podłączana jest bezpośrednio do sieci elektrycznej i w odróżnieniu od opraw podtynkowych do zastosowań zewnętrznych montowana jest natynkowo zatem nie wymaga wnęki.

  Ważna wskazówka: ze względu na liczne przepisy bezpieczeństwa instalacja powinna być zawsze wykonywana przez elektryka.

  Sterowana za pomocą czujnika lampa sufitowa zewnętrzna Henni marki Lucande kwadratowa
  Mała lampka sufitowa Afrodita ciemno szara

  Czym różni się plafon do zastosowań zewnętrznych od plafonu wewnętrznego?

  Oprawy natynkowe sufitowe montowane na zewnątrz są stale narażone na działanie warunków atmosferycznych i dlatego wymagają specjalnej ochrony przed wilgocią i ciałami obcymi. Informacja ta jest zawarta w klasie IP (Ingress Protection) i różni się w zależności od oprawy. Stopień ochrony IP44 to minimum dla obszarów zewnętrznych. Oprawy z tym stopniem ochrony są zabezpieczone przed bryzgami wody i ciałami obcymi ≥ 1 mm.

  Dalsze stopnie ochrony IP i ich znaczenie można znaleźć w poniższej tabeli:

  LICZBA IPX4Ochrona przed ciałami obcymi
  0brak ochrony
  1ochrona przed ciałami obcymi ≥ 50 mm
  2ochrona przed ciałami obcymi ≥ 12,5 mm
  3ochrona przed ciałami obcymi ≥ 2,5 mm
  4ochrona przed ciałami obcymi ≥ 1 mm
  5ochrona przed kurzem
  6ochrona przed pyłem, szczelna
  LICZBA IP4XOchrona przed wilgocią
  0Brak ochrony
  1Ochrona przed prostopadle padającymi kroplami wody
  2Ochrona przed skośnie padającymi kroplami wody
  3Ochrona przed wodą rozpyloną
  4Ochrona przed wodą pryskającą
  5Ochrona przed strumieniem wodnym
  6Ochrona przed silnym strumieniem wodnym
  7Ochrona przed chwilowym zanurzeniem
  8Ochrona przed ciągłym zanurzeniem

  Czy istnieją zewnętrzne lampy natynkowe z czujnikami ruchu?

  Dzięki czujnikom ruchu światło zapala się samoczynnie w momencie zbliżania się do wiaty garażowej lub wejścia do domu i w zależności od ustawionego czasu świecenia ponownie gaśnie. Ta dodatkowa funkcja jest również dostępna dla lamp natynkowych zewnętrznych. Zwykle stosuje się czujniki na podczerwień, które wykrywają ruchome źródła ciepła  i z reguły są standardowo połączone z czujnikiem zmierzchu. Dzięki temu światło włącza się wyłącznie po zapadnięciu zmierzchu i w nocy, jeżeli ktoś zbliży się do oprawy.

  Mniejsze zużycie energii i zwiększona ochrona domu przed włamaniami to dwie kolejne zalety lamp natynkowych z czujnikami ruchu. Samoistnie zapalające się światło może bowiem odstraszyć włamywaczy lub zaalarmować sąsiadów. Aby zweryfikować, czy oprawa działa poprawnie, podczas montażu warto skorzystać z pomocy drugiej osoby, która sprawdzi prawidłowy kąt detekcji przechodząc w pobliżu oprawy.

  STEINEL Vario Quattro LED lampa sufitowa z czujnikiem
  Konstmide Carrara biała lampa sufitowa zewnętrzna LED kwadratowa

  Czy powinno się używać żarówek LED do plafonów zewnętrznych?

  Źródła światła LED są również bardzo dobrym wyborem do użytku na zewnątrz. Nowoczesna technologia LED demonstruje swoje pełne zalety, szczególnie w połączeniu z czujnikiem ruchu. Wynika to z faktu, że diody LED natychmiast osiągają 100% jasności i są bardziej niezawodne niż jakiekolwiek inne źródła światła. Częste włączanie i wyłączanie nie powoduje uszkodzenia źródeł światła. Ponadto żarówki LED są energooszczędne i mają długą żywotność.

  Na zewnątrz dostępne są liczne lampy natynkowe z wbudowaną technologią LED, która umożliwia uzyskanie płaskich, szczególnie nowoczesnych projektów. W przypadku konwencjonalnych lamp z oprawą można łatwo wymienić źródła światła na odpowiednie żarówki LED.

  W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców pod numerem telefonu lub za pomocą formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.