Reflektorki z grotem ziemnym

Reflektorki z grotem ziemnym to uniwersalne rozwiązanie do ogrodu

Wśród zewnętrznych reflektorów lampa z grotem ziemnym zajmuje szczególną pozycję. W przeciwieństwie do lamp zewnętrznych montowanych na stałe jest ona elementem oświetleniowym, którego pozycję można zmienić w ciągu kilku minut. Jednakże to, jak obszerna jest powierzchnia, na której może się zmienić położenie lampy z grotem ziemnym, zależy od zasilania rodzaju energią elektryczną tej lampy. Jeżeli jest zasilana przewodem elektrycznym, długość przewodu określa promień ruchu. Jeżeli jednak lampa z grotem ziemnym ma zasilanie energią słoneczną, elastyczność położenia zwiększa się znacznie.

Lampy z grotem ziemnym z panelem solarnym

Lampa z grotem ziemnym wyposażona w technikę solarną, tzn. w panel solarny i akumulator, może być wykorzystywana w ogrodzie bardziej elastycznie, niż lampa z grotem ziemnym, która jest zależna od zasilania prądem z sieci. W przypadku solarnej lampy z grotem ziemnym należy jednak zwracać uwagę na to, żeby panel solarny nie stał ukryty całkowicie w cieniu lub w jakimś zupełnie ciemnym miejscu w ogrodzie. Poza tym lampa z grotem ziemnym z techniką solarną jest tanią możliwością umiejętnego uwidocznienia Państwa ogrodu oraz zwiększenia jego bezpieczeństwa poprzez oświetlenie wieczorem i nocy.

Zakresy stosowania lamp z grotem ziemnym

Lampa z grotem ziemnym jest typową lampą zewnętrzną, którą często stosuje się do podświetlenia i oświetlenia krzewów, rzeźb lub też strumyków. Za pomocą lamp z grotem ziemnym można także zrealizować bezpieczne oświetlenie ścieżek lub dróg dojazdowych w ogrodzie. Szczególnie energooszczędne są przy tym lampy z grotem ziemnym z żarówkami LED i czujnikami ruchu. Już same żarówki LED pierwotnie są bardzo energooszczędne, jednakże ich energooszczędność zwiększa się jeszcze przez to, że dzięki czujnikowi ruchu świecą tylko wtedy, kiedy światło jest potrzebne.

pon. - czw. 8 - 18
pt. 8 -17