Reflektory podłogowe

Reflektory ogrodowe

Wybrane obiekty zewnętrzne w świetle reflektorów

Czarny reflektor z grotem

Do czego służą reflektory zewnętrzne?

Reflektory zapewniają na terenach zewnętrznych więcej światła, a tym samym większe bezpieczeństwo wokół domu, i służą do tworzenia dekoracyjnych akcentów. Po zapadnięciu zmroku można za ich pomocą wyeksponować na przykład rabatę kwiatową, altankę, elewację lub obiekty artystyczne.

W przypadku zastosowań komercyjnych reflektory zewnętrzne mogą być wykorzystywane do oświetlania zamków, pomników, dzieł sztuki i dużych obiektów firmowych.

Na co trzeba zwrócić uwagę w przypadku reflektorów ogrodowych?

Większość reflektorów zewnętrznych posiada co najmniej stopień ochrony IP44. To konieczne, ponieważ lampy te są stale narażone na działanie różnych warunków atmosferycznych, wymagają więc specjalnej ochrony przed wilgocią i ciałami obcymi.

W zależności od miejsca zastosowania, np. w pobliżu oczek wodnych, konieczne może być zastosowanie wyższego stopnia ochrony. W strefach zadaszonych stopień ochrony może być niższy.

Poniższy przegląd zawiera informacje dotyczące poszczególnych stopni ochrony:

Czarny reflektor z grotem ziemnym

LICZBA IPX4Ochrona przed ciałami obcymi
0brak ochrony
1ochrona przed ciałami obcymi ≥ 50 mm
2ochrona przed ciałami obcymi ≥ 12,5 mm
3ochrona przed ciałami obcymi ≥ 2,5 mm
4ochrona przed ciałami obcymi ≥ 1 mm
5ochrona przed kurzem
6ochrona przed pyłem, szczelna
LICZBA IP4XOchrona przed wilgocią
0Brak ochrony
1Ochrona przed prostopadle padającymi kroplami wody
2Ochrona przed skośnie padającymi kroplami wody
3Ochrona przed wodą rozpyloną
4Ochrona przed wodą pryskającą
5Ochrona przed strumieniem wodnym
6Ochrona przed silnym strumieniem wodnym
7Ochrona przed chwilowym zanurzeniem
8Ochrona przed ciągłym zanurzeniem

Czarny reflektor ogrodowy

Jakie korzyści oferują reflektory z grotem ziemnym?

Reflektory z grotem można ustawiać na każdym odpowiednim podłożu, można również zmieniać ich lokalizację w dowolnym momencie. Dzięki temu łatwo jest znaleźć idealną pozycję oświetlania, po prostu ją wypróbowując.

Większość reflektorów zewnętrznych posiada grot ziemny, są jednak również warianty, które można zamocować np. na podłożu betonowym za pomocą śrub.

Czy reflektory ogrodowe dostępne są również w wersji solarnej?

Reflektory solarne to doskonały wybór w przypadku zastosowań do celów dekoracyjnych. Panel solarny należy ustawić w taki sposób, aby zapewnić jego maksymalne nasłonecznienie. Panel należy też utrzymywać w czystości i dbać o to, by nie był pokryty liśćmi lub innymi przedmiotami.

Takie lampy sprawdzają się idealnie do celów dekoracyjnych przede wszystkim dlatego, że nie wymagają układania kabli i ponoszenia kosztów energii elektrycznej. Reflektory solarne często występują w wersji z grotem ziemnym – dzięki temu można je łatwo przemieszczać w dowolnym momencie.

Reflektorów tych nie należy jednak wykorzystywać do celów związanych z bezpieczeństwem, ponieważ w pochmurne dni wydajność akumulatora znacznie spada.

Czarny reflektor ogrodowy

Aby uzyskać więcej informacji na temat reflektorów zewnętrznych lub innych zagadnień związanych z oświetleniem, wystarczy zadzwonić do naszego zespołu doradców pod numer telefonu 22 307 14 83 lub użyć formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

Zarejestruj się do newslettera i profituj!

90 Rabatu

* kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.