Reflektory podłogowe

Reflektory podłogowe - błyszczące światła w podłożu

Reflektor podłogowy to szczególna lampa wśród lamp zewnętrznych. Jak już zdradza sama nazwa, w większości przypadków jest on montowany na podłożu. Kilka modeli może być także montowanych na ścianie domu lub na murze. W uzupełnieniu do reflektorów podłogowych tego rodzaju, dostępne są także takie, które wpuszcza się w podłoże. W celu lepszego rozróżnienia nazywa się je reflektorami wpuszczanymi w podłoże.

Przeznaczenie reflektorów podłogowych

Różne modele reflektorów podłogowych mogą tworzyć rożne stożki świetlne. Dostępne są reflektory podłogowe z wąskim lub szerokim, symetrycznym lub asymetrycznym strumieniem świetlnym. Reflektory podłogowe o wąskim strumieniu światła można szczególnie dobrze wykorzystać do tworzenia efektów świetlnych w przestrzeni zewnętrznej. Punktowe światło z wąskim strumieniem świetlnym umieszcza w centralnym punkcie obiekty, krzewy lub drzewa. Reflektory podłogowe o szerszym strumieniu światła są pożyteczne raczej jako pomoc w orientacji i jako zapewnienie bezpieczeństwa. Te z czujnikami ruchu i energooszczędnymi żarówkami LED są nie tylko pożyteczne, ale także bardzo energooszczędne.

Bardzo praktyczne i popularne reflektory podłogowy z techniką solarną

Ponieważ reflektory podłogowe są typowymi lampami zewnętrznymi, jest to oczywiste, że są dostępne warianty solarne. Są one wyposażone w panel solarny i akumulator. Aby reflektor mógł wykorzystywać całą energię słoneczną powinno się zwracać uwagę na to, aby nie stawiać panelu w zbyt zacienionym lub ciemnym miejscu.

Reflektor podłogowy, który jest stosowany w przestrzeni zewnętrznej, musi jak każda inna lampa zewnętrzna być szczególnie solidny i zabezpieczony przed przenikaniem wilgoci i brudu. Dlatego przy zakupie należy zwracać uwagę nie tylko na design i funkcjonalność, lecz także na materiał i stopień ochrony IP.

  • 750.000 produktów w magazynie
  • 60-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł
22 307 14 83

poniedziałek - czwartek
od 08:00 do 18:00

piątek
od 08:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł RABATU

*Kod rabatowy do wykorzystania przy zakupie powyżej 300 zł. Kod może zostać wykorzystany tylko jednorazowo. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, nie ma możliwości późniejszego odjęcia kwoty od rachunku. Oferta ważna do 31.03.2021.