Reflektory zewnętrzne LED

Polecane produkty w tej kategorii

  Reflektor zewnętrzny LED: przydatne doświetlenie terenu zewnętrznego

  Światło rozchodzące się wokół na zewnątrz budynków nie ma racji bytu, wyjątek stanowić tu mogą przytulne tarasy. W salonie to sufit i ściany odbijają światło, co powoduje, że staje się ono jaśniejsze. Na zewnątrz budynków natomiast nie ma żadnych elementów odbijających światło. Z tego powodu światło bezpośrednie jest jedynym sposobem na uzyskanie wystarczającej jasności tam, gdzie jest ona potrzebna. Przykładem takiego miejsca jest wjazd do garażu. Idealna opcja tutaj to reflektor zewnętrzny LED.

  Jak należy podłączyć reflektor zewnętrzny LED?

  Najlepiej skorzystać z usług elektryka! Zwłaszcza wtedy, gdy jest to lampa wymagająca okablowania. Elektryk zapozna się z załączoną instrukcją montażu, aby wszystko przebiegło sprawnie i bezpiecznie, zamontuje części w odpowiednim miejscu i już można bez obaw cieszyć się doskonałym oświetleniem.

  W przypadku lamp z grotem ziemnym, które z reguły mają wtyczkę lub nie posiadają kabla ze względu na zastosowanie technologii solarnej, montaż jest dużo mniej skomplikowany. Bez problemu można samodzielnie podłączać taką lampę i dowolnie zmieniać jej lokalizację. Lampy z grotem ziemnym przecież projektowane są tak, aby można było dowolnie je przemieszczać. Jeśli tylko będzie miejsce na działce do wbicia grota ziemnego, rabaty kwiatowe, przestrzennie zaaranżowana elewacja czy nowy skrzat ogrodowy z pewnością zostaną doskonale oświetlone.

  Wtyczki takich lamp można na przykład montować w słupkach ogrodowych, które są wyposażone w dodatkowe gniazda wtykowe. Pozwala to zaoszczędzić na przedłużaczu, który musiałby sięgać do najbliższego gniazda wtykowego znajdującego się w najgorszym przypadku na przykład w salonie.

  Kabel trzeba zabezpieczyć i ułożyć tak, aby nikt się o niego nie potknął i nie byłoby możliwości najechania na niego samochodem.

  Reflektor LED
  Reflektor LED
  Reflektor LED

  Jaki stopień ochrony musi mieć zewnętrzny reflektor LED?

  Większość zewnętrznych reflektorów LED do montażu ściennego ma stopień ochrony IP44, który zabezpiecza przed wnikaniem ciał obcych o średnicy >= 1 mm oraz przed opryskaniem.

  Stopień ochrony musi być jednak zawsze dobierany w zależności od miejsca użytkowania. Dlatego też na przykład reflektory w pobliżu oczek wodnych muszą posiadać stopień ochrony IP67 (ochrona przed krótkotrwałym zanurzeniem w wodzie). W przypadku stałego kontaktu z wodą powinno to być nawet IP68.

  Gdy montaż zostanie zlecony elektrykowi, przekaże on dokładne informacje na temat przeznaczenia produktu.

  Reflektor LED

  Pobór mocy w reflektorach zewnętrznych LED?

  Pobór mocy zależy to od samego produktu i nie jest bezpośrednio związane z jasnością. Skuteczność świetlna poszczególnych diod LED znacznie się różni i dlatego jasność światła nie zawsze jest taka sama. I tak na przykład niektóre doskonałej jakości reflektory zewnętrzne LED pobierają moc o wartości 48 watów i zapewniają światło o jasności 4 000 lumenów. Inne reflektory zewnętrzne LED mogą natomiast pobierać znacznie więcej mocy, zapewniając mniejszą jasność. Tu decydująca jest jakość diod LED.

  Z drugiej strony zaś lampy halogenowe zawsze ustępują miejsca właśnie diodom LED. Jedna lampa halogenowa pobiera moc o wartości 48 watów i daje światło o jasności zaledwie 700 lumenów. Skuteczność świetlna diod LED jest więc w tym przypadku sześć razy większa, przez co są one sześć razy bardziej energooszczędne.

  Zużycie energii dla reflektora zewnętrznego LED o jasności 2 000 lumenów wynosi około 20 watów, ale różni się ono również w zależności od modelu i jakości diod LED.

  By dowiedzieć się, jak jasny jest reflektor zewnętrzny LED, należy spojrzeć na wartość „strumienia świetlnego” (w lumenach), którą podano dla każdej żarówki i lampy dostępnej w sklepie.

  Jaką jasność powinien zapewniać reflektor zewnętrzny LED?

  To zależy od miejsca użytkowania. Ma to bowiem znaczenie, czy chce się oświetlić pojedyncze drzewo, czy małą rabatkę kwiatową w ogrodzie, wjazd na miejsce parkingowe przy pięknej wiejskiej chatce, czy też duży parking na terenie firmy (na który potrzeba zdecydowanie więcej niż jedną lampę).

  Wybór produktów jest więc odpowiednio duży, jeśli chodzi o jasność. Dostępne są produkty każdego rodzaju, od 12-lumenowych małych reflektorów LED po wysokowydajne reflektory dające światło o jasności mocy 4 000 lub więcej lumenów.

  Przy zwykłym wjeździe do garażu, gdzie większość osób korzysta z reflektora zewnętrznego stosuje się reflektory zewnętrzne LED o jasności od 700 do 1 600 lumenów. Wartości te są osiągane na przykład przez doskonałej jakości reflektory zewnętrzne LED z serii XLED firmy Steinel.

  Reflektor LED
  Reflektor LED

  Co jest lepsze reflektor zewnętrzny z diodami LED czy halogen?

  Nowoczesne reflektory zewnętrzne działają dzięki diodom LED. Obecnie wysoką wydajność świetlną charakterystyczną dla halogenu osiągnąć można właśnie dzięki diodom LED. Dodatkowo diody LED oferują możliwość dalszej indywidualizacji oświetlenia, ponieważ są również stosowane w serii inteligentnego oświetlenia - przy założeniu, że zamontowane zostały odpowiednie produkty Smart Home. Lampy halogenowe po prostu tego nie potrafią.

  Reasumując, diody LED są:

  • bardziej przyjazne dla środowiska dzięki wysokiej skuteczności świetlnej
  • w dużej mierze bezobsługowe z racji swej długiej żywotności
  • przeznaczone do pracy z czujnikami ruchu, ponieważ natychmiast uzyskują 100% jasności
  • odporne na wpływ częstego przełączania w miejscach o dużym natężeniu ruchu oraz na automatyczne procedury oświetleniowe Smart Home

  Czy istnieją zewnętrzne reflektory LED świecące w trybie ciągłym?

  Jeżeli reflektor zewnętrzny po zmierzchu nie oświetla w sposób ciągły szyldu firmy lub też reflektor z grotem ziemnym tylko gdzieniegdzie rozjaśnia rabatki kwiatowe nie spełnia swojego zadania. Te obszary bowiem powinny być oświetlane nieustannie. Większość słupków oświetleniowych lub lamp z grotem ziemnym świeci w trybie ciągłym. Nie inaczej jest w przypadku reflektorów zewnętrznych LED bez czujników ruchu.

  Lampy z wbudowanym czujnikiem ruchu projektowane są z myślą o maksymalnej efektywności energetycznej i załączaniu światła tylko w razie potrzeby.

  Nasza rada: przed zakupem należy wyznaczyć przeznaczenie i wybrać odpowiedni model lamp, warto podjąć świadomą decyzję o nabyciu lampy zapewniającej światło ciągłe lub zaopatrzonej w automatyczny wyłącznik w postaci czujnika ruchu.

  Reflektor LED
  Reflektor LED

  Jakie materiały w przypadku reflektorów zewnętrznych LED można uznać za szczególnie trwałe?

  Taki reflektor zewnętrzny LED musi być w stanie wiele znieść, ponieważ przez cały rok jest narażony na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne. Oprawa ze stali nierdzewnej jest bardzo wytrzymała, podobnie jak inne lampy zewnętrzne ze stali szlachetnej. Tak samo jest w przypadku produktów wykonanych z tworzyw sztucznych poddanych profesjonalnej obróbce, a także w przypadku innych metali. Wśród marek Osram, Brennenstuhl czy STEINEL każdy znajdzie doskonałe jakościowo produkty z dowolnie wybranego materiału.

  Co potrafią inteligentne reflektory zewnętrzne LED?

  W przypadku reflektorów zewnętrznych LED do oświetlania wjazdów do garażu sprawa jest prosta: wjazd do garażu wymaga niezawodnego oświetlenia, a lampa musi być w stanie je zapewnić. To jej zadanie jest najważniejsze z racji bezpieczeństwa. To samo dotyczy też reflektorów zewnętrznych LED do oświetlania innych obszarów, takich jak na przykład wejście do domu. Zawsze trzeba sprawdzić, czy nowy reflektor będzie w stanie spełnić swe najważniejsze zadanie. Ponadto lampa taka ma kilka dodatkowych cech:

  • Barwę światła można tu zmieniać pilotem bez korzystania z sieci WLAN. Można tu skorzystać z produktów iDual
  • Programowanie procedur oświetleniowych oraz symulacji obecności możliwe jest dzięki rozwiązaniom  Smart Home-do użytku na zewnątrz budynków, takim jak np. PHILIPS Hue
  • Zawsze też trzeba wiedzieć, co dzieje się przed drzwiami wejściowymi. Tu pomocne okażą się lampy z kamerą firmy Lutec lub STEINEL, które są wyposażone także w domofon.
  Reflektor LED

  W przypadku pytań prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców pod numerem 22 307 14 83 lub też zwrócić się do nas za pośrednictwem formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.