Żarówki E27

Polecane produkty w tej kategorii

  Żarówki E27 – od żarówki tradycyjnej do żarówki LED

  Stara, dobra żarówka tradycyjna z gwintem E27 – została już wycofana z produkcji. Dzięki jej następcom, lampom halogenowym i żarówkom energooszczędnym z trzonkiem E27 nie trzeba było pozbywać się starych, ulubionych lamp, nawet tych bez żarówki. Żarówki LED z łatwością pokonują lampy halogenowe i żarówki energooszczędne pod względem trwałości i efektywności energetycznej, dlatego stanowią dzisiaj najczęściej wybierane źródła światła. Jeśli ktoś jest mocno przywiązany do swojej starej lampy, może jej nadal używać, ponieważ żarówki LED są dostępne w wersji z gwintem E27. Nazywa się je żarówkami modernizowanymi – czyli retrofitami

  Żarówki E27
  Żarówki E27

  Wskazówka: najbardziej podobne do żarówek tradycyjnych są żarówki filamentowe nazywane również żarówkami retro. Właściwie jedyna różnica wizualna polega na tym, że zamiast żarnika wolframowego mają świecące włókna pokryte luminoforem typu LED.

  Co właściwie oznacza E27?

  Thomas Alva Edison to człowiek, któremu gwint E zawdzięcza swoją nazwę. E27 to jedna z dwóch standardowych wersji trzonka stosowanych w żarówkach tradycyjnych. Drugą jest E14. Liczba „27” informuje o średnicy gwintu: wynosi ona dokładnie 27 milimetrów

  Funkcjonalne żarówki E27
  Każde źródło światła jest inne. Istnieją między nimi ogromne różnice. Niektóre żarówki mogą emitować tylko jedną barwę światła, inne oferują zmianę barw RGB albo są kompatybilne z systemem Smart Home. Dostępne funkcje specjalne:

  Możliwość ściemniania

  Możliwość ściemniania żarówki trzeba sprawdzić jeszcze przed jej wkręceniem do lampy, ponieważ nie każdą żarówkę można ściemniać. Taka informacja znajduje się w szczegółach dotyczących produktu w naszym sklepie. Aby móc korzystać z możliwości ściemniania, trzeba po prostu wybrać odpowiedni produkt.

  Zmiana barw RGB

  Czasem trudno się zdecydować na jedną konkretną barwę. W takim przypadku należy wybrać żarówkę, która oferuje funkcję zmiany barw. To gwarancja możliwości elastycznego dostosowania światła do indywidualnego nastroju. Wszystkie dostępne opcje – od ciepłej bieli, poprzez białe światło dzienne i uniwersalną biel, aż po multicolor można znaleźć na stronie produktu w rubryce „barwa światła”.

  Żarówki E27
  Żarówki E27
  Żarówki E27
  Żarówki E27

  Możliwość sterowania za pośrednictwem aplikacji 

  Możliwość stworzenia indywidualnego oświetlenia i jego obsługi za pośrednictwem aplikacji oferuje na przykład Philips Hue. Do tego celu potrzebne są:

  • router WLAN jako interfejs
  • mostek Bridge jako serce systemu
  • sieć internetowa World Wide Web
  • mobilne urządzenie końcowe
  • aplikacja Philips Hue

  W tym konkretnym przypadku trzeba podłączyć żarówkę Philips Hue. Wystarczy jedynie wkręcić żarówkę w jedną z lamp wyposażonych w oprawę E27 i gotowe. Genialne rozwiązanie.

  Pilot

  Ściemnianie, zmiana barwy światła, automatyczna zmiana barw RGB i efekty świetlne, które można obsługiwać jednym naciśnięciem przycisku, oczywiście jest to możliwe za sprawą żarówek E27 z pilotem. Dobrym rozwiązaniem jest w tym przypadku iDual. Jeden pilot współpracuje ze wszystkimi lampami i żarówkami iDual. Nie trzeba więc kupować drugiego. Jednak pilot w każdym pomieszczeniu – szczególnie, jeśli w domu mieszka więcej osób – to bardzo praktyczne rozwiązanie.

  Jaką wielkość mają żarówki E27?

  W szczegółach dotyczących produktu w naszym sklepie można znaleźć informacje na temat długości i średnicy źródła światła. Żarówka o klasycznej formie może mieć na przykład 105 mm długości i 60 mm średnicy. Żarówki w formie świeczki mają długość 90 mm i średnicę 35 mm. Każda żarówka ma po prostu zupełnie inne wymiary. Jeśli wymiary żarówki muszą być dopasowane do konkretnej lampy, trzeba je wcześniej sprawdzić i zaplanować. 

  Czy istnieją adaptery do różnych rozmiarów opraw?

  Oczywiście, na przykład adapter E27 – E14. Jednak nie posiadają one atestu VDE lub TÜV. Z tego powodu najbezpieczniejszym, najprostszym, a tym samym najlepszym rozwiązaniem jest zakup odpowiedniego źródła światła. W naszym sklepie posiadamy zamienniki do wszystkich starych żarówek. W przypadku pytań prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców. 

  Więcej informacji na temat żarówek E27 można uzyskać od naszego zespołu doradców. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 307 14 83 albo po prostu użyć formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.