Tylko

11% RABATU od 519 zł & 14% RABATU od 779 zł prawie na wszystko

Nawet do -65% na lampy wewnętrzne

Baterie standardowe

Filtry i sortowanie
Filtry i sortowanie 0
Sortowanie Pozycja
Cena
Producent
Odporność na wodę morską
Tryb lato/zima
Regulator wysokości
Zasilanie bateriami
Styl
15 artykułów
Filtr
14,00 zł
49,00 zł
4,00 zł
19,00 zł
9,00 zł
14,00 zł
9,00 zł
14,00 zł

Baterie to prawdziwe energetyczne cuda

Bateria: jest mała, poręczna i zasila urządzenia elektryczne wystarczającą energią - niezależnie od przyłącza do prądu. Czy w garażu, w domu, w samochodzie, na kempingu, uprawiając sport lub podczas innych zajęć rekreacyjnych - bez baterii bylibyśmy dosyć bezradni. Na przykład w ciemnościach do korzystania z latarki, potrzebne są jednocześnie także działające baterie. Bez nich nie będziemy mogli posłuchać starego dobrego przenośnego radia podczas pikniku. Te przykłady pokazują wyraźnie największą zaletę baterii dla ich użytkowników: umożliwiają maksimum mobilności.

Akumulator czy bateria?

Baterie wymienia się często jednym tchem z akumulatorami, nazywanymi także akumulatorkami. Jednakże różnica polega na tym, że akumulator w przeciwieństwie do baterii, można ponownie naładować. Dlatego pojęcie nadrzędne baterii to także "bateria pierwotna", a pojęcie nadrzędne akumulatorka to "bateria wtórna". Baterie stają się dostawcą energetycznym dzięki procesowi chemicznemu, który zachodzi w ich wnętrzu. Wywołuje go tak zwana reakcja redoks elektrolitu i dwóch elektrod.

Fachowa utylizacja baterii

Tak jak nie wolno wyrzucać do odpadów domowych energooszczędnych świetlówek ze względu na zawartą w nich rtęci, również utylizacja baterii powinna odbywać się fachowo. Obecnie stosowane baterie są bardzo trwałe, ale pewnego dnia nawet ich energia się wyczerpie. Ponieważ zawierają one szkodliwe substancje chemiczne, nie wolno bez zastanowienia wyrzucać ich z odpadami komunalnymi. Zasadniczo zarówno producenci jak i importerzy są zobowiązani do odbioru zużytych baterii, w związku z czym na przykład w sklepach elektrycznych są wystawione publicznie dostępne pojemniki, służące konsumentom do tego celu.

Pokaż więcej Ukryj

Ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.

© 2024 Lampenwelt GmbH