Tylko

11% RABATU od 519 zł & 14% RABATU od 779 zł prawie na wszystko

Nawet do -65% na lampy sufitowe i wiszące

Akcesoria dodatkowe do wentylatorów

Filtry i sortowanie
Filtry i sortowanie 0
Sortowanie Pozycja
Średnica (cm)
Kolor
Wielkość pomieszczenia
Pilot
Cena
Producent
Stopień ochrony IP
Wbudowane LED
Klasa ochronności
Przełącznik
Żarówki w zestawie
Rodzaj gwintu
Materiał
LED
Zasilanie bateriami
Systemy Smart Home
Pomieszczenie
Tryb lato/zima
Styl
Czujnik ruchu
Regulator wysokości
Ilość żarówek
Dlugosc (cm)
Jednostka mocy
Wysokość (cm)
141 artykułów
Filtr
329,00 zł
89,00 zł
249,00 zł
339,00 zł
19,00 zł
359,00 zł
RRP - 10%
RRP 399,00 zł
RRP to rekomendowana przez producenta cena detaliczna produktu.
244,00 zł
9,00 zł
364,00 zł
Strona

Wentylator - poprzednik nowoczesnych klimatyzatorów

Już w starożytnym Egipcie istniały prototypy naszych dzisiejszych elektrycznych wentylatorów: wachlarze. Używając wachlarzy ludzie wykorzystywali tą samą zasadę, dzięki której wentylatory chłodzą w gorące dni. Ruch powietrza wzmaga odparowywanie wilgoci z powierzchni skóry i tym samym schładza ją. To w ten sposób ciało człowieka zostaje schłodzone, a nie, jak to się często przyjmuje, poprzez fakt, że wentylator obniża temperaturę pokojową.

Za wynalazcę znanego nam dzisiaj i chętnie używanego wentylatora uznaje się angielskiego fizyka Stephena Halesa (1677 – 1761). Przypuszczał on, że duszne powietrze wewnątrz statków jest powodem wielu chorób panujących na pokładzie. Za pomocą wentylatorów chciał rozwiązać ten problem. W późniejszym okresie stosowano je do wymiany powietrza także w szpitalach. W roku 1902 opatentowany został pierwszy wentylator elektryczny.

Wentylatory we wszystkich wielkościach i na każdą okazję

To tyle na temat historii "generatora wiatru" - jak przetłumaczyć można z łaciny jego nazwę. Dzisiaj praktyczne wentylatory dostępne są w różnych wielkościach: od stołowego, poprzez wolnostojący aż do sufitowego. Nowoczesne warianty stołowe, wolnostojące i sufitowe są dostępne w różnych wersjach: oscylacyjne, ze stopniową regulacją prędkości łopatek wirnika, z praktycznym zdalnym sterowaniem lub programatorem zegarowym, co pozwala na dalszą bezpieczną pracę urządzenia także chwilę po tym, jak zaśniemy. Należy zachować ostrożność przy używaniu wentylatorów w pobliżu małych dzieci. Krata, która zabezpiecza niebezpieczne łopatki wirnika, ma zbyt duże oczka dla małych paluszków. Urządzenie może więc stanowić duże zagrożenie dla ciekawych świata dzieci, które badają swe otoczenie.

Pokaż więcej Ukryj

Ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.

© 2024 Lampenwelt GmbH