Dekoracje bożonarodzeniowe

Polecane produkty w tej kategorii

  Ozdoby świąteczne

  Dekoracje świąteczne – wewnątrz i na zewnątrz

  Jaki jest najnowszy trend w dziedzinie ozdób świątecznych?

  Projektanci ozdób świątecznych co roku oferują ciekawe i inspirujące pomysły na dekoracje bożonarodzeniowe.

  Należą do nich na przykład choinki XXL do użytku zewnętrznego, które są wykonane z łańcucha świetlnego zawieszonego na maszcie. Ta abstrakcyjna dekoracja pokazuje, jak nowoczesne dekoracje świąteczne kierują się mottem "mniej znaczy więcej".  Ten trend obejmuje również sylwetki postaci, których zredukowane formy dają szczególnie świąteczny efekt.

  Zamiłowanie do prostoty można odnaleźć również w ozdobach świątecznych w stylu skandi przeznaczonych do pomieszczeń mieszkalnych. Inspirowane skandynawskim minimalizmem, proste kształty, jasne kolory i drewniane elementy doskonale sprawdzają się w roli ozdób świątecznych.

  Obok tych trendów jest jeszcze nieskończenie wiele do odkrycia. Na przykład, zupełnie nowe gwiazdy betlejemskie o aksamitnym wyglądzie lub formie klatki, atrakcyjne dekoracje okienne, świece LED w coraz to nowych kolorach lub zmieniające kolor ozdoby świąteczne, które odtwarzają muzykę.

  Choinka ścienna
  Figurka bożonarodzeniowa
  Ozdoba świąteczna LED
  Lampa wisząca
  Świeczki LED
  Ozdoba bożonarodzeniowa LED

  Jakie są zalety LED, jeśli chodzi o ozdoby świąteczne?

  Większość producentów ozdób choinkowych wykorzystuje diody LED. Ściśle rzecz biorąc, to właśnie ta technologia oświetleniowa umożliwiła realizację wielu projektów, które znamy dzisiaj. Ponieważ diody LED są bardzo małe, mogą oświetlać dowolny kształt bez konieczności stosowania wielkoformatowego źródła światła niezależnie od jego formy: bez względu na to czy jest mały, cienki czy duży.

  Ale to tylko jedna z wielu zalet:

  • Długa żywotność: dzięki zamontowanym na stałe diodom LED nie trzeba wymieniać źródła światła i szukać odpowiednich lampek zamiennych.
  • Wysoka efektywność energetyczna: pozwala zaoszczędzić do 90% energii w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami.
  • Zasilanie bateryjne: diody LED są tak energooszczędne, że wiele elementów dekoracyjnych zasilanych jest bateriami. W ten sposób mogą być np. zasilane lampki choinkowe.
  Ozdoba świąteczna
  • Zmiana koloru: niektóre ozdoby choinkowe LED są wyposażone w diody RGB, których kolor można zmieniać np. pilotem.

  Jakiego stopia ochrony IP wymagają ozdoby świąteczne używane na zewnątrz?

  Dekoracje bożonarodzeniowe na zewnątrz wymagają wyższego stopnia ochrony, ponieważ są stale narażone na różne warunki atmosferyczne. Z reguły ozdoby świąteczne na zewnątrz mają klasę ochrony IP44, więc są chronione przed wodą rozpryskową i ciałami obcymi o grubości ≥ 1 mm.

  Łańcuch świetlny
  Gwiazda dekoracyjna
  Lampki zapasowe

  Na co trzeba zwrócić uwagę wybierając dekoracje świąteczne na zewnątrz?

  Zgodnie z wymogami prawnymi oświetlenie świąteczne nie może być jaśniejsze, niż oświetlenie drogowe. Należy pamiętać również, że od 22:00 do 6:00 obowiązuje cisza nocna. Ogólnie rzecz biorąc, najważniejsze jest, aby zbyt duża ilość lub niewłaściwe rozmieszczenie ozdób świątecznych nie przeszkadzało sąsiadom.

  Gdzie można nabyć zapasowe żarówki do dekoracji świątecznych?

  W przypadku klasycznych ozdób świątecznych żarówki często się przepalają. Jednak bez problemu można dokupić żarówki zamienne.

  Wskazówka: warto stopniowo przejść na ozdoby świąteczne z technologią LED – można również w swojej ulubionej gwieździe betlejemskiej wymienić jedynie tradycyjną żarówkę na ledową, by móc cieszyć się zaletami oświetlenia LED.

  Ozdoba świąteczna LED

  Kiedy zacząć dekorować dom i ogród na Boże Narodzenie?

  Nie ma ustalonego dokładnego terminu, w którym można rozpocząć dekorację domu i ogrodu na Boże Narodzenie. Wiele osób rozpoczyna ozdabianie w pierwszym tygodniu Adwentu, inni natomiast czekają z dekoracją na Wigilię Bożego Narodzenia.

  Oświetlenie świąteczne zazwyczaj towarzyszy nam do Święta Trzech Króli 6 stycznia lub Matki Boskiej Gromnicznej 2 lutego. Oczywiście zależy to również od indywidualnych upodobań. Łańcuchy świetlne i girlandy ogrodowe mogą być wykorzystywane do dekoracji przez cały rok.

  W przypadku dodatkowych pytań na temat dekoracji świątecznych prosimy o kontakt za pomogą: formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.