PORADY

Lampy UV-C

SKUTECZNE W ZWALCZANIU WIRUSÓW I BAKTERII

Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, urządzenia do oczyszczania powietrza UV-C są skuteczną alternatywą dla regularnego wietrzenia pomieszczeń. Nowoczesne urządzenia, są bezpieczne w użyciu i zmniejszają ryzyko zachorowań w domu, jak i w miejscu pracy.

Czym jest UV-C?


Promieniowanie ultrafioletowe (UV) światła słonecznego dzieli się na UV-A, UV-B i UV-C. Promieniowanie UV-C o długości fali 100 - 280 nanometrów jest pochłaniane przez warstwę ozonową atmosfery. Sztucznym źródłem są dostępne na rynku lampy UV-C, które spełniają funkcję bakterio i wirusobójczą. Promieniowanie jest niebezpieczne dla ludzi i zwierząt, dlatego oczyszczacze powietrza wyposażone są w obudowę, która zapobiega wydostawaniu się z urządzenia niebezpiecznego światła UV-C.

Wysokiej jakości lampy UV-C!

Blokada zabezpieczająca dla dzieci

Wszystkie obudowy są zabezpieczone śrubami zabezpieczającymi.

Bezpieczne dla zdrowia

Lampy UV-C nie emitują niebezpiecznego promieniowania na zewnątrz.

W jaki sposób działają lampy UV-C?

Obudowa metalowa/plastikowa

Zapobiega wydostawaniu się promieniowania UV-C z urządzenia.

Lampy UV-C

Światło UV-C eliminuje wirusy i bakterie znajdujące się w powietrzu.

Funkcja przepływu

Powietrze jest zasysane w dolnej części obudowy, przepływa przez korpus, jest tu napromieniowywane przez światło UV-C i uwalniane z powrotem do pomieszczenia w górnej części obudowy.

Co to jest filtr HEPA?


Oprócz standardowych komponentów, w każdej z lamp UV-C montowane są również filtry powietrza. Minimum stanowi filtr cząsteczkowy lub przeciwkurzowy, który zatrzymuje włosy i kurz.

W zależności od modelu dodawane są na przykład filtry z węglem aktywnym służące do redukcji nieprzyjemnych zapachów lub wysokiej jakości filtry HEPA.

Skrót HEPA określa wysokowydajny filtr powietrza cząsteczkowego, który usuwa unoszące się w powietrzu zanieczyszczenia mniejsze niż 1 µm. Należą do nich pyłki, aerozole, cząsteczki dymu, wirusy i bakterie.

Rekomendacje produktowe

UNIWERSALNA

lampa dezynfekcyjna

Kup teraz

IDEALNA DO KAŻDEGO WNĘTRZA

lampa dezynfekcyjna do pomieszczeń od 11 do 84 m²

Kup teraz

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ

MaxAir z 7 stopniami filtracji

Kup teraz

STYLOWY

Ozonos-Hailey w formie lampy podłogowej

Kup teraz


W jakim miejscu przydatne są oczyszczacze powietrza UV-C?

Zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się chorób w strefie prywatnej

Kontakt z drugim człowiekiem jest nieunikniony: w przedszkolu, w szkole, czy w miejscu pracy. Zarówno w czasie fali tradycyjnej grypy, a teraz również w dobie covid-19, filtry UV-C dezynfekują powietrze i oczyszczają je np. z wirusów, bakterii, grzybów i alergenów.

Kup teraz

Zmniejszenie ryzyka np. w biurach, pomieszczeniach otwartych lub poczekalniach

W pomieszczeniach, w których znajduje się spora liczna ludzi lub występuje przepływ osób, takich jak biura, sale konferencyjne, ośrodki szkoleniowe i opiekuńcze oraz gabinety lekarskie lub fryzjerskie, urządzenia do dezynfekcji regularnie oczyszczają powietrze.

Kup teraz

Szybka i łatwa dezynfekcja przedmiotów codziennego użytku

Do dezynfekcji przedmiotów codziennego użytku, takich jak telefony komórkowe czy długopisy zostały zaprojektowane specjalne lampy UV-C w formie pudełka. Światło UV-C nie przenika na zewnątrz. Mechanizm zabezpieczający zatrzymuje promieniowanie UV po otwarciu pudełka.

Kup teraz

Świeże i czyste powietrze, eliminacja intensywnych zapachów

Oczyszczacze powietrza Ozonos oprócz promieniowania UV-C wytwarzają również ozon. Eliminuje to wirusy i bakterie, a także zapachy, zarazki, zarodniki pleśni, alergeny i pyłki, dzięki czemu powietrze jest czyste, świeże i zdrowe. Taki rodzaj urządzenia doskonale sprawdzi się w gastronomii.

Kup teraz


Wskazówki dotyczące prawidłowego użytkowania

Umiejscowienie

Obieg powietrza jest optymalny, gdy oczyszczacz jest umieszczony na środku pomieszczenia, a nie pod ścianą lub za sofą. Większość produktów może być umieszczana w dowolnym miejscu dzięki wtyczkom.

Moc

W opisie artykułu wskazana jest maksymalna wielkość pomieszczenia w m², do którego można wykorzystać dany model lampy UV-C. W otwartych biurach warto zastosować kilka małych produktów o mniejszej mocy, np. 20 W.

Czas pracy

Większość oczyszczaczy powietrza może pracować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Zasadne jest używanie lamp UV-C, w czasie kiedy dane pomieszczenie jest używane, na przykład w gabinecie lekarskim w godzinach otwarcia.

Czy światło UV-C jest niebezpieczne?


Światło UV-C jest bardzo niebezpieczne dla ludzi i zwierząt. Oprócz uszkodzeń skóry i oczu, światło UV-C uszkadza również powierzchnie, które mogą np. ulec przebarwieniu.

Jednak promieniowanie UV-C jest nieszkodliwe, jeśli pozostaje wewnątrz urządzenia. Tak jest w przypadku wszystkich oferowanych urządzeń bakteriobójczych UV-C. Obudowa jest zabezpieczona śrubami zabezpieczającymi przed otwarciem przez dzieci.

Zasadniczo możliwa jest również całkowita dezynfekcja powierzchni przy użyciu nieosłoniętych lamp UV. Jednak taki rodzaj sterylizacji stosowany jest głównie w sektorze komercyjnym, np. w autobusach.

Nie należy lekceważyć instrukcji i poważnie traktować wskazówki bezpieczeństwa podane przez producenta, np. nie zaglądać do lamp i nosić długie ubrania podczas włączania.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

Zarejestruj się do newslettera i profituj!

90 Rabatu

* kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.