PORADY
Lampy z kamerą

Oświetlenie zewnętrzne z kamerą Wielofunkcyjne urządzenia zapewniające komfort i bezpieczeństwo

Lampy zewnętrzne z kamerą to urządzenia wielofunkcyjne. Zapewniają jasne i bezpieczne oświetlenie terenu za pomocą energooszczędnych diod LED, monitorują obszar za pomocą czujników i wideo, a także mogą pełnić funkcję domofonu. Kamery zewnętrzne są zintegrowane z domową siecią WLAN. Dostęp do oprawy z kamerą można uzyskać z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji w smartfonie.


Jakie są zalety lamp zewnętrznych z czujnikiem ruchu i kamerą?

Oświetlenie elewacji i posesji

Oświetlenie elewacji i posesji

Lampy zewnętrzne z kamerami oferują jasność na poziomie kilku tysięcy lumenów, w zależności od produktu. Zapewnia to doskonałe oświetlenie terenu.

Monitorowanie sterowane czujnikiem

Monitorowanie sterowane czujnikiem

Dzięki połączeniu z siecią WLAN kamery z czujnikami natychmiast wysyłają wiadomość push do smartfona, gdy czujnik ruchu zostanie aktywowany.

Obustronna komunikacja

Obustronna komunikacja

Zintegrowany system domofonowy umożliwia natychmiastowe nawiązanie kontaktu z kurierem lub osobami, które odwiedzą dom - nawet podczas urlopu.


O czym należy pamiętać w przypadku kamer zewnętrznych z oświetleniem?

Połączenie WLAN

Połączenie WLAN

Oprawy zewnętrzne z kamerą są zintegrowane z siecią WLAN. Przed instalacją należy sprawdzić, czy sieć WLAN jest dostępna w wybranym miejscu montażu lamp.

Karta SD jest niezbędna

Karta SD jest niezbędna

Do nagrywania wysokiej rozdzielczości filmów często potrzebne są oddzielne karty SD o pojemności do 64 GB. Nie wchodzą one w zakres dostawy.


Monitoring wokół domu

Nawet w przypadku sprawnego oświetlenia zewnętrznego warto zamontować dodatkowe kamery monitorujące. Zalecane są zestawy kamer zewnętrznych z zasilaniem akumulatorowym. Chociaż produkty te nie zapewniają oświetlenia orientacyjnego, takiego jak lampy zewnętrzne, często są wyposażone w niewielki reflektor, który umożliwia nagrywanie w wysokiej rozdzielczości nawet po zapadnięciu zmroku.

Możliwość dostosowania

Kamery zewnętrzne zasilane akumulatorem mogą być montowane bez konieczności podłączania ich do sieci zasilającej.

Energia słoneczna

Niektóre nowoczesne kamery zewnętrzne mogą być wyposażone w panel słoneczny, który zapewnia możliwość stałego zasilania.


Miejsca zastosowań

Wejście do domu

Oprócz ochrony antywłamaniowej, umieszczenie oprawy przy drzwiach wejściowych umożliwia komunikację z kurierem lub osobami, które odwiedziły nasz dom, a także zapewnia optymalne oświetlenie schodów i wejścia do domu.

Podjazd

Monitorowanie bramy garażowej zwiększa ochronę przed włamaniem. Ponadto światło sterowane czujnikami zapewnia dobrą widoczność podczas wjazdu do garażu.

Taras

Drzwi balkonowe i przeszklone elewacje są częstym celem włamywaczy. Oświetlenie o dużej mocy nie tylko odstrasza niepożądanych gości, ale także spełnia funkcję zwykłego oświetlenia zewnętrznego.

Ogród

Włamywacze mogą dostać się do domu korzystając z różnych sposobów. Dzięki kątowi detekcji do 180° i zasięgowi do 10 m można łatwo monitorować ogród za pomocą reflektora o mocy 2000 lumenów umieszczonego na elewacji.


Jakie wymogi prawne muszą być uwzględnione?

Stosowanie kamer zewnętrznych z oświetleniem jest uzależnione od ramowych warunków prawnych. Ponadto osoby odwiedzające nieruchomość, np. listonosz lub goście, muszą być poinformowani za pomocą oznakowania lub podobnego elementu, że nieruchomość jest objęta monitoringiem wizyjnym. Należy również pamiętać o przestrzeganiu instrukcji producenta i zapoznaniu się z lokalnymi przepisami.

Co jest dozwolone?

  • Filmowanie własnej posesji

Co jest zabronione?

  • Filmowanie sąsiedniej nieruchomości

  • Filmowanie ulic i chodników

  • Bezprawne filmowanie osób

waga: jeśli kamera zarejestruje włamywacza, nie wolno umieszczać nagrania w Internecie jako prywatnego ogłoszenia o poszukiwaniu. Nagrania należy przekazać policji!


O czym należy pamiętać w przypadku kamer zewnętrznych z oświetleniem

Bezpośrednie okablowanie

Zasilanie

Gniazdko


Sposób ochrony

Kamery zewnętrzne są wyposażone w obudowę z klasą ochrony IP44 lub wyższą, a materiał, z którego są wykonane, jest szczególnie odporny na temperaturę, co pozwala im przetrwać zmienne warunki pogodowe panujące na zewnątrz. Dokładne informacje na temat danego produktu można znaleźć w szczegółach produktu.

Ukryte kamery

Zgodnie z przepisami prawa, osoby odwiedzające nieruchomość muszą być zawsze poinformowane o istnieniu monitoringu wizyjnego. Dostępne są także znacznie bardziej niepozorne kamery, np. w dzwonku do drzwi.


Porównanie kamer zewnętrznych z oświetleniem

XLED Cam 1
Smartlight 7869-750
Smartlight 7892-750
Smart Security World
Marka Steinel Konstsmide Konstsmide Abus
Strumień świetlny 2.200 Lumen 2.400 Lumen 800 Lumen 950 Lumen
Stopień ochrony IP44 IP54 IP54 IP55
Zasilanie Prąd sieciowy Prąd sieciowy Gniazdko Prąd sieciowy
Przyłącze sieciowe WLAN WLAN WLAN LAN lub WLAN
Wymagany mostek radiowy X X X X
Możliwość ustawienia podczas montażu podczas montażu podczas montażu podczas montażu
Czujnik ruchu
Zintegrowany mikrofon
Tryb noktowizyjny X
Wbudowana syrena alarmowa X X
Karta pamięci z kartą SD o pojemności 8 GB maks. 64 GB - brak w zestawie maks. 64 GB - brak w zestawie maks. 64 GB - brak w zestawie
Obsługa głosowa X X X X
XLED Cam 1 Smartlight 7869-750 Smartlight 7892-750 ABUS Smart Security

Przekreślone ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.

***Dostawa do Świąt Bożego Narodzenia dotyczy tylko produktów oznaczonych iformacją "Dostawa przed Świętami". W przypadku dostawy przed świętami transakcja musi zostać sfinalizowana włącznie z płatnością; dotyczy to również przedpłat na fakturę. W przypadku produktów ponadgabarytowych dostawca usługi kurierskiej skontaktuje się z klientem w celu uzgodnienia daty dostawy. Należy pamiętać, że nie mamy wpływu na harmonogram ustalonej w ten sposób dostawy. Zamówienia zawierające kilka produktów są zazwyczaj wysyłane w ramach jednej przesyłki. Jeśli zamówienie zawiera produkty, które nie są oznaczone informacją "Dostawa przed Świętami", obowiązuje je najdłuższy czas dostawy.

© 2023 Lampenwelt GmbH