Kinkiety łazienkowe i nad lustro

Polecane produkty w tej kategorii

  Więcej niż funkcjonalność – oświetlenie łazienkowe

  Nasi dziadkowie i pradziadkowie na pewno pamiętają jeszcze wychodek na zewnątrz. A łazienka? Dla niektórych był to wręcz luksus. Dziś w wielu domach łazienka stanowi równoprawne pomieszczenie mieszkalne i prawdziwą świątynię wellness. A więc: czas na nastrojowe koncepcje oświetleniowe!

  Jakich lamp potrzebujemy w łazience?

  W każdym przypadku sprawdzi się lampa sufitowa – jako tzw. oświetlenie ogólne - wystarczy, aby wziąć szybki prysznic. Jednak do golenia, by przy okazji się nie pozacinać, czy precyzyjnego nakładania tuszu do rzęs potrzebujemy czegoś więcej. Perfekcyjnym rozwiązaniem będzie tutaj oświetlenie lustra. A jeśli mamy ochotę na relaksującą kąpiel w wannie? Jasne światło będzie zupełnie nie na miejscu. W takich chwilach spokoju idealnie sprawdzą się przyjemnie ciepłe akcenty świetlne. Albo przyciemnione źródła światła.

  W skrócie:

  • do sortowania prania, szybkiego prysznicu albo ubrania się - swobodnie wystarczy lampa sufitowa, kinkiet lub oprawa wpuszczana.
  • jeżeli chcemy wyregulować brwi lub przyciąć brodę - przyda nam się kinkiet łazienkowy nad lustro.
  • relaks w prywatnej świątyni wellness uprzyjemni natomiast łagodnego oświetlenia – które można uzyskać za pomocą ściemniacza.

  oswietlenie lazienkowe
  oswietlenie lazienkowe
  oswietlenie lazienkowe

  Jak prawidłowo zamontować oświetlenie lustra?

  Makijaż, który w łazience wyglądał perfekcyjnie, w świetle dziennym jest o wiele za mocny? Zdawałoby się idealnie ogolona twarz wygląda niechlujnie? To znak, że lustro w łazience nie jest optymalnie oświetlone.

  Ważne:

  • lustro powinno być oświetlone równomiernie,
  • nie powinno nas nic oślepiać (poza własnym odbiciem, oczywiście),
  • jedna oprawa świetlna umieszczona centralnie nad lustrem będzie w sam raz, podobnie dwie oprawy po bokach,
  • w przypadku tego typu lamp warto wybrać modele ze szkła satynowanego i opalowego,
  • inną możliwość stanowi lampa łazienkowa z osłoną kierującą światło na lustro,
  • jeszcze większą elastyczność zapewnią dodatkowe wychylne kinkiety łazienkowe.

  oswietlenie lazienkowe

  Oświetlenie lustra można zamontować i obsługiwać na wiele sposobów. Niektóre modele mocuje się na zasadzie zacisków lub wtyków, inne za pomocą przyssawki, a jeszcze inne przykręca się do ściany. W zależności od wzoru oświetlenie lustra można włączać i wyłączać przełącznikiem ściennym lub przełącznikiem lampy. Niektóre z nich można również obsługiwać za pomocą pilota. A ponieważ gniazd wtykowych nigdy nie jest za dużo, można też rozważyć kinkiety łazienkowe nad lustro ze zintegrowanym gniazdkiem. To praktyczne rozwiązanie, na przykład do podłączenia suszarki.

  Jaką długość powinna mieć lampa nad lustrem?

  Jeśli mówimy o oświetleniu pośrednim (światło pada w dół albo w górę i w dół), to prawie tak dużą, jak samo lustro. W żadnym wypadku większą. Dzięki temu lustro będzie oświetlane równomiernie. Lampy emitujące światło do pomieszczenia mogą mieć mniejsze rozmiary. Naturalnie dużą rolę przy wyborze odgrywa również wzornictwo oraz osobiste upodobania użytkownika w kwestii oświetlenia.

  oswietlenie lazienkowe

  Ciepła biel czy neutralna – jaka barwa światła nadaje się do łazienki?

  To zależy: czy chcemy się zrelaksować w kąpieli z dużą ilością piany, czy też umalować usta przed wyjściem do pracy - w tym drugim przypadku polecamy neutralne światło o barwie uniwersalnej bieli i temperaturze od 3 300 do 5 300 kelwinów. Do umycia zębów przed snem najprzyjemniejsze będzie światło o barwie ciepłej bieli i temperaturze poniżej 3 300 kelwinów, które nas niepotrzebnie nie rozbudzi.

  Ile lumenów lub watów powinno mieć oświetlenie łazienkowe?

  Uwaga: waty opisują zużycie energii lampy, zaś lumeny strumień świetlny. Ta ostatnia wartość ma decydujące znaczenie przy porównywaniu jasności źródeł światła. Jasność oświetlenia łazienkowego ostatecznie jest jednak kwestią gustu. Nasz zespół specjalistów chętnie udzieli porady w sprawie konkretnych zastosowań – dane kontaktowe znajdują się poniżej.

  Czy istnieją lampy łazienkowe z funkcją zmiany barw?

  Nic nie wyeksponuje lepiej prywatnej oazy wellness tak jak właściwe oświetlenie. Obecnie istnieje ogromny asortyment lamp z funkcją multicolor. Same produkty PHILIPS Hue zapewniają wybór obejmujący 16 milionów barw. Dzięki temu za każdym razem można cieszyć się kąpielą w innej aurze kolorów. Jednak UWAGA – takie rozwiązanie oznacza także kolejki przed łazienką, ponieważ innym członkom rodziny z pewnością również spodobają się kolorowe iluminacje.

  Instalacja - tylko przez specjalistę!

  Łazienka to nie jest odpowiednie miejsce do nauki majsterkowania. Określenia „pomieszczenie z ujęciem wody” i „pomieszczenie o podwyższonej wilgotności” mówią same za siebie: tutaj się chlapie, pryska i paruje. W związku z tym przy instalacji lamp obowiązują specjalne przepisy, które najlepiej zna i potrafi zastosować elektryk.

  Który stopień ochrony do jakiej strefy?

  W łazience regularnie panuje wilgoć, dlatego obowiązują tutaj szczególne przepisy bezpieczeństwa dla lamp. Są one objaśnione w normie DIN VDE 0100 część 701, do której stosuje się każdy wykwalifikowany elektryk. Mimo to warto wiedzieć, że zgodnie z przepisami łazienkę dzieli się na strefy, w których należy montować lampy o różnych stopniach ochrony.

  Stopień ochrony zależy na przykład od tego, w jakiej odległości od prysznica zostanie umieszczona oprawa świetlna. Bezpośrednio nad prysznicem i wanną należy montować modele od IP65 w górę. Im większa odległość od stref bezpośredniej wilgoci, tym niższy może być ta wartość. Do niektórych stref odpowiednie są również lampy bez konkretnego stopnia ochrony. Wie o tym doskonale specjalista elektryk, któremu zlecony zostanie montaż.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.