Kinkiety LED

Polecane produkty w tej kategorii

  Kinkiety LED – lampy ścienne, które stanowią dopełnienie oświetlenia

  Nie ma potrzeby wyjaśniać, że technologia LED znacznie wyprzedza inne technologie pod względem efektywności energetycznej, trwałości i unikalnego światła. Podobnie jest z lampami ściennymi. Kinkiety LED to pierwszy wybór w przypadku nowoczesnych wnętrz, klasycznych stylów wyposażenia czy stylu skandynawskiego – a różnorodność jest ogromna.

  Lampami ściennymi zajmuje się wielu znanych na całym świecie projektantów, wspinając się przy tym na wyżyny kreatywności. Dużą pomoc stanowi technologia oświetleniowa LED. „Technologia LED otworzyła wiele drzwi. Koncepcja, niewielkie rozmiary układu i kompaktowe źródło światła stworzyły ogromne możliwości”, mówi Gigi Ranica, założyciel i projektant Knikerboker. Technologia LED pozwala projektować zupełnie nowe formy. Formy, które przyciągają wzrok, ponieważ lampy ścienne znajdują się zawsze na wysokości oczu.

  Wskazówka: W sklepie lampy.pl w kategorii „kinkiety LED” dostępne są zarówno lampy ścienne ze zintegrowaną technologią LED, jak i kinkiety wyposażone w oprawę, do której dostarczamy bezpośrednio źródło światła LED. W przypadku wątpliwości wszelkie informacje można znaleźć w etykiecie efektywności energetycznej dostępnej dla każdego artykułu.

  Lampę ścienną z oprawą można szybko przekształcić w lampę LED i korzystać ze wszystkich oferowanych przez nią zalet. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią żarówkę LED.

  Jakie kinkiety LED pasują do poszczególnych pomieszczeń?

  Kinkiety LED

  Salon

  W tym przypadku dostępny jest gigantyczny wybór stylów i form. Poza tym każdą zwykłą lampę ścienną (z wymienną żarówką) można zamienić w kinkiet LED: za pomocą odpowiedniej żarówki LED.

  Bardzo modne są modele z chromu lub gipsu. Ponadczasowo piękna jest również okrągła lampa ścienna ze szkła opalowego. Klasyczny styl nadają pomieszczeniu np. lampy z mosiądzu. Bardzo gustowne są też klasyczne modele z wyłącznikiem pociąganym, które można bardzo stylowo włączać i wyłączać.

  Korytarz

  W wąskich korytarzach najlepiej sprawdzają się bardzo płaskie modele. Może nie stanowią tak wielkiej atrakcji wizualnej, ale oferują wystarczająco dużo światła, aby można było zawiązać buty i przejrzeć się w lustrze przed wyjściem z domu. W większych korytarzach takie ograniczenia znikają. Można tu stosować również bardziej wypukłe modele.

  Wyjątkowo nowocześnie prezentują się kinkiety z elementami z chromu i szkła. Klasycznie stylowe są modele w formie świecznika z kloszem otaczającym żarówkę lub bez klosza. Bardzo szlachetny wygląd nadaje lampie kryształ. Nowoczesne i klasyczne kinkiety LED stanowią źródło oświetlenia, a jednocześnie atrakcję wizualną!

  Kinkiety LED
  Kinkiety LED

  Sypialnia

  Tutaj kinkiety LED stanowią piękną alternatywę dla klasycznej lampki nocnej. Światło do czytania i orientacji montuje się obecnie nad szafką nocną przede wszystkim w formie reflektorów ściennych.

  Takie modele powinny oferować możliwość odchylania, żeby nie było problemu z czytaniem gazet, kiedy pozycja w łóżku jest nieco wyższa, albo z czytaniem powieści, przy których prawie znika się pod kołdrą. Bardzo komfortowe rozwiązanie stanowi przełącznik bezpośrednio na lampie. W przypadku braku przyłącza ściennego bezpośrednio przy łóżku alternatywę stanowią lampy ścienne z kablem podłączanym do gniazda wtykowego!

  Na co trzeba zwrócić uwagę w przypadku kinkietów LED do łazienki?

  Poranna toaleta, to pierwsza rzecz jaką wykonujemy tuż po wstaniu z łóżka - człowiek staje przed lustrem, przeciera oczy, goli się lub nakłada makijaż, myje się i stylizuje. Byłoby więc dobrze, gdyby oświetlenie w łazience było zbliżone do światła dziennego. W tym przypadku oprócz znacznej jasności niezbędne jest również dobre oddawanie barw.

  Lampy ścienne do łazienki występują przede wszystkim w formie oświetlenia lustra. Ponieważ technologia LED (oprócz oszczędności) oferuje tak wiele dodatkowych możliwości – szczególnie dzięki technologii Smart Home – kinkiety LED coraz częściej zastępują klasyczne świetlówki i temu podobne źródła światła.

  Ważne: montaż lamp – również kinkietów LED – w łazience powinien wykonać specjalista. To bardzo istotne właśnie w tym pomieszczeniu, gdzie lampa jest narażona na mniejszy lub większy kontakt z wilgocią. Z tego powodu w łazience obowiązują specjalne przepisy dotyczące bezpieczeństwa dotyczące opraw oświetleniowych. Łazienka jest podzielona na strefy ochronne, które stawiają wymagania odnośnie stopnia ochrony lampy, a także innych aspektów, takich jak napięcie robocze.

  Jakich inteligentnych funkcji można się dzisiaj spodziewać po kinkietach LED?

  Żyjemy w czasach systemów Smart Home. Lampy stanowią element domowej sieci. Lampę ścienną w korytarzu można obecnie włączać i wyłączać z drugiego końca świata.

  Takie funkcje są jednak dostępne tylko w połączeniu z technologią LED. Oferuje ona rozwiązania z zakresu techniki oświetleniowej, które znacznie przewyższają możliwości innych technologii oświetleniowych. Oto przykłady funkcji oferowanych dzisiaj za sprawą inteligentnej technologii:

  • zmiana barw RGB (w niektórych systemach Smart Home do 16 000 000 barw)
  • zmiana temperatury światła (ciepła biel na co dzień, uniwersalna biel lub światło dzienne do pracy)
  • obsługa za pomocą pilota, smartfona lub tabletu (w zależności od systemu Smart Home)
  • ściemniane źródła światła LED (w przypadku EasyDim nawet bez dodatkowego ściemniacza)
  • programowane scenariusze oświetleniowe (w przypadku wszystkich systemów sterowanych aplikacją)

  Wskazówka: bardzo szeroki wybór funkcji oferuje system Smart Home marki PHILIPS Hue. Żarówki i lampy tego uznanego systemu pozwalają (w zależności od produktu) doświadczyć wszystkich wymienionych tutaj funkcji. Kto nie chce połączyć w sieć całego domu, może zacząć od iDual. A kto nie jest zainteresowany systemem inteligentnego domu, ale mimo to chciałby wykorzystywać zalety ściemnianej technologii LED bez stosowania ściemniacza, powinien przyjrzeć się dokładniej produktom EasyDim.

  Jak podłącza się lampy ścienne LED?

  Ze względów bezpieczeństwa instalacje elektryczne wolno wykonywać wyłącznie specjalistom i zgodnie z przepisami bezpieczeństwa!

  Do każdej lampy dołączono instrukcję montażu i uwagi dotyczące bezpieczeństwa. W pierwszej kolejności należy sprawdzić zawartość opakowania pod kątem kompletności i ewentualnych uszkodzeń oraz wybrać miejsce montażu.

  Następnie specjalista: upewni się, że podczas instalacji nie zostaną uszkodzone żadne ukryte w ścianie przewody. Wyłączy wyłącznik nadmiarowo-prądowy (bezpiecznik) i zabezpieczy go przed ponownym włączeniem. Sprawdzi i stwierdzi za pomocą multimetru brak napięcia na wszystkich końcówkach i po każdej stronie. Wprowadzi wszystkie przewody i odpowiednio je zaizoluje. Podłączy do zacisków i sprawdzi poprawne zamocowanie przewodu uziemiającego (PE), przewodu zerowego (N) i przewodu zewnętrznego „fazy” (L). Teraz można zamontować lampę i żarówkę (o ile nie jest wbudowana na stałe). Na koniec sprawdzić prawidłowe osadzenie lampy i ponownie włączyć wyłącznik nadmiarowo-prądowy (bezpiecznik) by sprawdzić, czy lampa działa poprawnie.

  W przypadku pytań dotyczących np. montażu, technologii LED lub zastosowania lamp w łazience prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 307 14 83 albo użyć formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.