Kinkiety pochodnie

Kinkiety pochodnie – to nowoczesne formy prastarego oświetlenia

Jako lampy ścienne o szczególnym kształcie kinkiety pochodnie rozpraszają pośrednie światło i dzięki temu tworzą ciepłą, przytulną atmosferę. Mocowane na ścianie pozwalają tworzyć pojedyncze akcenty świetlne, szczególnie gdy włącza się je oddzielnie od pozostałego oświetlenia. Kinkiet pochodnia jest także często stosowany do oświetlenia obrazów, trofeów lub luster i tym samym pełni również funkcję części dekoracji ściennych i pokojowych.

Z kinkietami pochodniami na tropach naszych przodków

Kinkiet pochodnia nie jest wynalazkiem czasów nowożytnych – w prostym kształcie pochodnia z otwartym ogniem była stosowana już przez naszych przodków do oświetlania ich jaskiń i była mocowana na ścianie. Również obecnie chętnie stosuje się prawdziwe pochodnie zawieszone na ścianie lub wbite w podłoże jako nastrojowe oświetlenie podczas garden party. Bezpieczniejsze i do stosowania we wnętrzach są jednak kinkiety pochodnie, które są wyposażone w żarówkę w kształcie „płomieni“.

Kinkiety pochodnie dla każdego gustu

Niektóre modele tego rodzaju kinkietów w naszym asortymencie przypominają pierwotne pochodnie, inne są utrzymane w nowoczesnym wzornictwie, tak że można tu znaleźć odpowiedni obiekt dla każdego stylu urządzenia wnętrza. Dzięki takiej lampie, która jest zarówno ozdobą na ścianie, jak i pośrednim źródłem światła, mogą Państwo tworzyć w swoim domu jeszcze bardziej przytulne i atrakcyjne aranżacje: kinkiet pochodnia jest to np. perfekcyjne uzupełnienie kominka lub przytulne oświetlenie na taras.

Lampy ścienne rozpraszają pośrednie światło i dzięki temu tworzą ciepłą, przytulną atmosferę. Jeżeli włącza się je oddzielnie od pozostałego oświetlenia, mogą one tworzyć pojedyncze akcenty świetlne. Część dekoracji ściennych i pokojowych stosowana jest do oświetlenia obrazów, trofeów lub luster. Początki lampy ściennej sięgają daleko do źródeł naszej historii. Już w odległej prehistorii nasi przodkowie mocowali pochodnie na ścianach, aby oświetlić swoje jaskinie. W handlu jest dostępnych jeszcze wiele lamp ściennych w kształcie pochodni, nawet jeżeli teraz ich źródłem światła nie jest już otwarty ogień.

  • 750.000 produktów w magazynie
  • 30-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 500 zł
22 307 14 83

poniedziałek - czwartek
od 08:00 do 18:00

piątek
od 08:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł RABATU

*Kod rabatowy do wykorzystania przy zakupie powyżej 300 zł. Kod może zostać wykorzystany tylko jednorazowo. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, nie ma możliwości późniejszego odjęcia kwoty od rachunku. Oferta ważna do 31.12.2019.