Lampy solne

Lampy solne: unikaty z natury

Są dostępne w kształcie piramidy, grzyba lub nawet piłki nożnej: lampy solne - szczególnie dekoracyjne także w formie kolorowych łańcuchów światełek z kryształów soli. Ale różnorodność lamp solnych widać nie tylko w ich różnych kształtach. Żadna lampa nie jest jak inna, ponieważ każda lampa solna ma swój naturalny odcień, który w swojej specyfice jest niepowtarzalny. Są więc one unikatami, a ich odcienie rozciągają się od białego do jasnoczerwonego. Kolory lamp solnych mogą przyczyniać się do polepszenia samopoczucia człowieka. Zgodnie z terapią kolorami – przykładowo – kolor pomarańczowy polepsza nastrój i zwiększa kreatywność. Kolejna szczególną cechą tych lamp jest ich działanie lecznicze.

Lecznicze działanie lamp solnych

Lampom solnym - ewentualnie ich światłu - przypisuje się zdecydowane lecznicze działanie. Sól lamp solnych, którą wydobywa się z kopalń soli w centralnej Azji, posiada szczególną "siłę energetyczną". Dlatego mogą one być stosowane do łagodzenia rożnych chorób. Lampy solne rozwijają swoje lecznicze działanie, jeżeli w ich wnętrzu świeczka-podgrzewacz lub żarówka ogrzewają sól krystaliczną. Liczba jonów w powietrzu naszego pomieszczenia, która pod wpływem urządzeń elektrycznych – jak na przykład laptop lub telewizor – może znaleźć się w nierównowadze, w ten sposób bilansuje się. Sól lamp solnych zapewnia odpowiednią równowagę pomiędzy - znajdującymi się w powietrzu pomieszczenia - ujemnymi i dodatnimi cząsteczkami (jonami). Jednakże aby uzyskać optymalny wynik, należy stosując lampy solne uwzględnić także wielkość pomieszczenia. Lampy solne o wadze od 2 do 3,5 kilograma nadają się do pomieszczeń mieszkalnych o wielkości do maksymalnie 10 m2. Cięższe lampy - od 4 do 6 kilogramów - nadają się do pomieszczeń o powierzchni około 15 m2, zaś od 25 m2 wchodzą w grę lampy o wadze od 10 do 12 kilogramów. Do pomieszczeń powyżej 25 m2 nadają się lampy o wadze od 13 do 15 kilogramów. Jednakże, gdy nie myślimy o uzdrawiającej sile lamp solnych, to są one po prostu dekoracyjnymi lampami o cudownym świetle.

  • 750.000 produktów w magazynie
  • 30-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 500 zł
22 307 14 83

poniedziałek - czwartek
od 08:00 do 18:00

piątek
od 08:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł RABATU

*Kod rabatowy do wykorzystania przy zakupie powyżej 300 zł. Kod może zostać wykorzystany tylko jednorazowo. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, nie ma możliwości późniejszego odjęcia kwoty od rachunku. Oferta ważna do 31.12.2019.