Lampy solne

Polecane produkty w tej kategorii

  Lampa solna – niezawodny sposób na pośpiech i stres

  Każda lampa z kryształu soli to unikat – jest jedyna i niepowtarzalna zarówno pod względem formy, jak i struktury czy odcienia. Łatwo wyjaśnić, dlaczego tak jest. Lampa solna to produkt naturalny, który wydobywa się w kopalniach soli w Azji Środkowej. Ale nie tylko to sprawia, że pomarańczowe – a czasem białawe lub czerwonawe kryształy są tak wyjątkowe. Dzięki umieszczonemu wewnątrz źródłu światła zapewniają przytulne, uspokajające światło, które tworzy pozytywny nastrój.

  Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie lamp solnych?

  Oczywiście na kształt. Lampy solne mogą być duże, małe, okrągłe, szlifowane lub kanciaste. Są dostępne w formie litej skały, serca, grzyba lub piłki nożnej – możliwości wyboru są niemal nieograniczone. Odcień kryształu soli może sięgać od białego aż po ciemnopomarańczowy. Również w tym przypadku liczą się przede wszystkim osobiste preferencje. Im bardziej kolor jest pomarańczowy, tym cieplejszy będzie odcień światła. Nie ma właściwie żadnych dodatkowych wytycznych – trzeba tylko pamiętać, aby w pobliżu dostępne było gniazdo wtykowe, do którego można podłączyć lampę.

  lampa solna
  lampa solna
  lampa solna

  Na jakiej zasadzie działają lampy solne?

  Fakt, że lampy z kryształu soli mają pozytywny wpływ na samopoczucie, można łatwo wyjaśnić. Łagodny charakter światła czerpany z naturalnych odcieni soli sprawia wrażenie ciepła i przytulności, które kojarzy się zwykle z poczuciem bezpieczeństwa. Podobnie jak w koloroterapii kryształy w różnych kolorach – od białego poprzez różowy, pomarańczowy i czerwony – mogą tworzyć w pomieszczeniu wyjątkową atmosferę, która sprzyja odprężeniu i pomaga w uzyskaniu dobrego samopoczucia.

  Poza tym lampom solnym przypisuje się wyjątkowe właściwości energetyczne – podobno działają jonizująco. Przywracają harmonię powietrza, które jest dodatnio naładowane ze względu na stosowanie różnych urządzeń technicznych w pomieszczeniu, ponieważ generują jony o ładunku ujemnym. Taki efekt powstaje w połączeniu z ciepłem, które wytwarza źródło światła. W tym konkretnym przypadku – wyjątkowo – diody LED nie sprawdzą się najlepiej.

  Lampie solnej przypisuje się również działanie lecznicze. Ma łagodzić problemy ze snem, alergie i bóle głowy. Właściwości te nie zostały jednak potwierdzone naukowo.

  Jak długo działają lampy solne?

  Sama sól ma właściwie nieograniczony okres przydatności do spożycia. W końcu przez wiele milionów lat spoczywała wewnątrz góry. W bryle lub kuli wierci się otwór i umieszcza w nim oprawę – z reguły stosuje się tutaj małe żarówki. Jeśli po jakimś czasie żarówka się przepali, można ją po prostu wymienić.

  Jak należy czyścić lampy solne?

  W zupełności wystarczy je odkurzać za pomocą suchej ściereczki z mikrofibry. W żadnym wypadku nie należy czyścić lampy solnej wodą, a już na pewno nie myć w zmywarce. W przeciwnym wypadku sól po prostu się rozpuści. Z tego samego powodu lampę solną powinno się użytkować wyłącznie w suchych pomieszczeniach. Kuchnia i łazienka to obszary zakazane dla tej lampy.  

  Jaką wielkość powinna mieć lampa solna?

  Nie istnieją żadne wytyczne dotyczące wielkości. Wyboru należy dokonać zgodnie z własnymi preferencjami. Z czysto dekoracyjnych względów większe modele sprawdzą się oczywiście lepiej w większych pomieszczeniach, do pomieszczeń mniejszych w zupełności wystarczy niezbyt duża lampa. 

  Czy lampy solne można stosować również w sypialni?

  Lampy solne poprawiają samopoczucie nie tylko w sypialni. Piękne pomarańczowe światło zwiększa przytulność we wszystkich domowych wnętrzach. Uroczy blask lampy pobudza również kreatywność i wpływa pozytywnie na samopoczucie w biurze. Lampa z kryształu soli będzie zdobić każde wnętrze tak długo, jak długo w pomieszczeniu nie będzie wilgoci.

  W razie dodatkowych pytań dotyczących lamp solnych prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 307 14 83 lub skorzystać z formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.