PORADY
oswietlenie podjazdu

Oświetlenie podjazdu i posesji Wskazówki dotyczące funkcjonalnych i wydajnych koncepcji oświetlenia z czujnikami ruchu i nie tylko.

Tak jak korytarz jest wejściem do części mieszkalnej, tak podjazd i podwórko są elementami składowymi całej posesji. Funkcjonalny i oświetlony ciepłym, białym światłem podjazd, zachęca do wejścia. Ponadto odpowiednie oświetlenie zewnętrzne podjazdu i terenu wokół budynku zapewnia większe bezpieczeństwo i optymalną widoczność w ciemności.Oświetlenie podjazdu: Dobre i złe praktyki

Garaż i wiata na samochód wymagają różnych koncepcji oświetlenia. To, jaki typ oprawy zostanie zastosowany, zależy ostatecznie od upodobań. Do oświetlenia wjazdu do garażu i podjazdu można zastosować oprawy najazdowe lub reflektory zewnętrzne, równie dobrze sprawdzą się kinkiety lub słupki oświetleniowe.

Warto pamiętać:

Oprawy najazdowe

Bez efektu oślepienia

Kombinacja opraw oświetleniowych

Czujnik ruchu i czujnik zmierzchu


Montaż oświetlenia podjazdu Wskazówki dotyczące właściwego montażu

Podstawą skutecznej koncepcji oświetlenia jest dokładne zaplanowanie i profesjonalny montaż. Należy wcześniej rozważyć, ile opraw w jakiej konfiguracji i na jakiej wysokości zamontować, aby zapewnić pożądany komfort i optymalne bezpieczeństwo w dalszej eksploatacji.

Warto wiedzieć:

Słupki oświetleniowe należy zamontować w odpowiedniej odległości

Montaż kinkietów

Rozmieszczenie kabla zasilającego


Czujnik ruchu: Optymalne rozwiązanie na podjeździe!

Za pomocą czujników ruchu oświetlenie podjazdu włącza się tylko wtedy, gdy jest naprawdę potrzebne. Zmniejsza to koszty energii elektrycznej i umożliwia ochronę źródeł światła. Wiele opraw zewnętrznych ma na stałe zamontowany czujnik ruchu lub można go dodatkowo dokupić.

Warto wiedzieć:

Przełączanie na tryb pracy ciągłej

Odpowiedni kąt zasięgu

Natychmiastowa 100% jasność

Lampy solarne: Wykorzystanie mocy słońca!

Lampy solarne nie są już tylko lampami dekoracyjnymi. Zapewniają one również praktyczne oświetlenie podjazdu, ścieżek i innych miejsc. Zastosowanie lamp solarnych pozwala chronić środowisko naturalne, a koszty energii elektrycznej i konieczność doprowadzenia kabli należą do przeszłości.

Rzeczy, które warto wiedzieć o energii słonecznej:

Miejsca trudno dostępne

Funkcjonalność i wydajność

Ustawienie w kierunku słońca

Żarówki LED: Oszczędność energii i kosztów!

Lampy LED charakteryzują się długą trwałością i niskim zużyciem energii oraz doskonałymi właściwościami oświetleniowymi. Po włączeniu natychmiast osiągają 100 % jasności, dlatego idealnie sprawdzają się nawet z czujnikami ruchu.

Fakty na temat żarówek LED:

90% mniejsze zużycie energii

Trwałość

Technologia LED wbudowana na stałe

Przekreślone ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.

***Dostawa do Świąt Bożego Narodzenia dotyczy tylko produktów oznaczonych iformacją "Dostawa przed Świętami". W przypadku dostawy przed świętami transakcja musi zostać sfinalizowana włącznie z płatnością; dotyczy to również przedpłat na fakturę. W przypadku produktów ponadgabarytowych dostawca usługi kurierskiej skontaktuje się z klientem w celu uzgodnienia daty dostawy. Należy pamiętać, że nie mamy wpływu na harmonogram ustalonej w ten sposób dostawy. Zamówienia zawierające kilka produktów są zazwyczaj wysyłane w ramach jednej przesyłki. Jeśli zamówienie zawiera produkty, które nie są oznaczone informacją "Dostawa przed Świętami", obowiązuje je najdłuższy czas dostawy.

© 2023 Lampenwelt GmbH