Lampy sufitowe do kuchni

Lampy sufitowe – lampy do jadalni

Słusznie mówi się, że „je się oczami”. Aby jednak w pełni podkreślić przygotowane potrawy, muszą one zostać pokazane we właściwym świetle. Dlatego też odpowiednie lampy do jadalni nie tylko zapewniają światło, ale też pobudzają apetyt! Zależnie od upodobań mogą one być różnie rozłożone w przestrzeni, tak by oświetlały np. całą przestrzeń kuchni czy też sam stół. Szczególnie praktyczne są lampy do jadalni o regulowanej wysokości. W każdym jednak wypadku lampy do jadalni powinny zawsze oświetlać równomiernie cały stół jadalny, a więc powinny być dostosowane do wielkości i kształtu stołu. Przykładowo do mniejszych okrągłych stołów wystarczy pojedyncza lampa sufitowa, większe stoły mogą z kolei wymagać lamp o wydłużonym kształcie lub belek oświetleniowych. Możliwości jest w tej kwestii mnóstwo, dlatego też warto szukać rozwiązań najlepszych dla własnej kuchni.

Lampy kuchenne: przydatność i estetyka

Nie da się ukryć, że obecnie kuchnia często jest połączona z jadalnią i salonem. Sprawia to, że odpowiednie i stylowe oświetlenie jest jeszcze ważniejsze, niż w przypadku osobnego pomieszczenia do przyrządzania potraw. W kąciku jadalnym powinna być możliwie przytulna atmosfera do przyjemnego spędzania razem czasu w rodzinnym gronie, przy blacie roboczym w kuchni lampy kuchenne powinny z kolei zapewniać oświetlenie dopasowane do wykonywanych prac. Ten podział wyraźnie pokazuje, że dobre oświetlenie kuchni wymaga zastosowania kilku rodzajów lamp kuchennych.

Lampy kuchenne do blatu roboczego i kącika jadalnego

Wybór lampy kuchennej, która oświetla blat roboczy w kuchni, zależy od warunków w kuchni. I tak np. oświetlenie podszafkowe jest idealne, jeżeli nad blatem kuchennym wiszą górne szafki. Te lampy kuchenne są na ogół utrzymane w prostym wzornictwie, jednakże zapewniają praktyczne korzyści. Jeżeli nie ma szafek, można nad blatem roboczym umieścić lampy kuchenne, które np. wiszą na systemach szynowych lub linkowych.

Oprócz blatu roboczego w wielu kuchniach kolejną centralną przestrzenią jest kącik jadalny. Lampa kuchenna w tym miejscu powinna z jednej strony zapewniać wystarczające światło do spożywania przygotowanych potraw, z drugiej – tworzyć przyjemny i odprężający nastrój. Najlepiej nadają się do tego lampy wiszące. Są one dostępne w różnych stylach, wielkościach i kolorach, tak że można znaleźć pasującą lampę kuchenną do każdej kuchni.

Plafony do kuchni – czy są warte uwagi?

Innym ciekawym rozwiązaniem są też na pewno plafony sufitowe do kuchni. Dają one bardzo dużo rozproszonego światła i dzięki temu zapewniają ogólną jasność całego pomieszczenia. Plafony kuchenne szczególnie dobrze sprawdzą się w kuchniach z nisko umieszczonym sufitem. W odróżnieniu od lamp wiszących nie będą bowiem zawadzać osobom wyższym czy też psuć efektu w związku z nienaturalnie dużym skróceniem linki czy łańcucha. Plafon sufitowy do kuchni to dobre rozwiązanie!

Jeśli szukają Państwo lamp sufitowych do kuchni czy jadalni – to olbrzymią liczbę produktów tego rodzaju znajdą Państwo w naszym sklepie. Co więcej – kupią je Państwo szybko i w doskonałej cenie!

  • 540.000 produktów w magazynie
  • 30-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 500 zł
22 307 14 83

poniedziałek - czwartek
od 08:00 do 18:00

piątek
od 08:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł RABATU

*Kod rabatowy do wykorzystania przy zakupie powyżej 300 zł. Kod może zostać wykorzystany tylko jednorazowo. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, nie ma możliwości późniejszego odjęcia kwoty od rachunku. Oferta ważna do 31.12.2019.