Lampy wiszące dla dzieci

Polecane produkty w tej kategorii

  Lampy wiszące dla dzieci

  Oświetlenie pokoju dziecięcego

  W pokoju dziecięcym lampa wisząca to nie tylko główne źródło światła – to również główna atrakcja we wnętrzu! Wyjmując taką lampę z kartonu, od razu pojawiają się nam wspomnienia kolorowych motywów piratów, samolotów i piłek nożnych, które w czasach naszego dzieciństwa znajdowały się tuż pod sufitem.

  Co odróżnia lampę wiszącą dziecięcą od „zwykłej” lampy?

  W pokoju latorośli zwykle panuje dużo większy ruch niż w pokojach rodziców. Ponieważ lampa wisząca dziecięca zwisa w dół pomieszczenia i może zostać przez przypadek „ustrzelona” podczas zabawy, nigdy nie jest wykonana ze szkła, tylko – dla bezpieczeństwa – z drewna lub tworzywa sztucznego.

  lampa wiszaca dziecieca
  lampa wiszaca do pokoju dzieciecego

  Na jakiej wysokości powinna wisieć lampa w pokoju dziecięcym?

  Czy to podczas bitwy na poduszki, czy wspinania się na krzesełko: w przypadku lampy wiszącej w pokoju dziecięcym należy zawsze kierować się zasadą, która mówi, że lampę należy montować na takiej wysokości, aby nawet najbardziej żywiołowe dzieciaki nie mogły do niej dosięgnąć. Najważniejsze jest bezpieczeństwo!

  lampa wiszaca dla dzieci

  Jaką jasność powinna zapewniać dziecięca lampa wisząca?

  To zależy od wielkości pokoju dziecięcego – światło nie może być ani za jaskrawe, ani za ciemne. Lampa wisząca powinna zapewniać oświetlenie ogólne pomieszczenia.

  Oprócz lampy wiszącej warto umieścić w pokoju dziecięcym na przykład lampę stołową na biurko, która zapewni dodatkowe światło podczas odrabiania lekcji. Lampa wisząca nie jest w stanie samodzielnie zapewnić jasnego i bezcieniowego oświetlenia wszystkich stref pomieszczenia.

  Jaka barwa światła sprawdza się najlepiej w przypadku lamp wiszących dla dzieci?

  Optymalną barwą światła oświetlenia ogólnego w pokoju dziecięcym jest ciepła biel o temperaturze światła poniżej 3300 kelwinów. W ten sposób światło w pomieszczeniu sprawia komfortowe wrażenie przytulności.

  Do oświetlenia obszarowego w pokoju dziecięcym lepsze będzie światło o barwie uniwersalnej bieli i temperaturze pomiędzy 3300 a 5300 kelwinów, np. umieszczone na biurku. Lampa biurkowa może więc emitować zupełnie inną barwę światła niż lampa wisząca do pokoju dziecięcego.

  lampa wiszaca dziecieca

  Aby uzyskać więcej informacji na temat lamp wiszących dziecięcych lub innych zagadnień związanych z oświetleniem, wystarczy zadzwonić do naszego zespołu doradców pod numer telefonu 22 307 14 83 lub użyć formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.