Lampy wiszące nowoczesne

Polecane produkty w tej kategorii

  Nowoczesne lampy wiszące – idealne oświetlenie do modernistycznego wnętrza!

  Nowoczesną lampę wiszącą można bardzo łatwo rozpoznać po wyglądzie. Każdy instynktownie odróżnia nowoczesny design od tradycyjnego wzornictwa. Niniejszy poradnik objaśnia, co w dzisiejszych czasach oznacza „nowoczesny” wygląd.

  Zdumiewająco wiele innowacyjnych rozwiązań kryje się wewnątrz nowoczesnej lampy wiszącej, a dokładniej w jej źródle światła. Poradnik dostarcza informacji o tym, na co należy zwrócić uwagę.

  Co sprawia, że lampa wisząca jest nowoczesna?

  Najprościej rzecz ujmując, nowoczesne jest to, co nie jest przestarzałe i staroświeckie. Widać to na przykładzie każdej lampy wiszącej w tej kategorii. Modne są między innymi kolorowe szklane klosze w nowych formach oraz lampy wiszące z charakterystycznymi elementami z drewna.

  Wielki powrót świętuje dzisiaj również filozofia Bauhausu! W 2019 roku – w 100. rocznicę narodzin tego kierunku – hitem są purystyczne, funkcjonalne lampy wiszące. Trend obejmuje również futurystyczne modele z ekstrawaganckimi, np. chromowanymi elementami, które mimo wszystko zachowują zredukowaną formę. A kreatywne lampy designerskie? Te kierują się własną logiką.

  Jest jeszcze druga cecha, która sprawia, że lampa wisząca jest nowoczesna: technologia oświetleniowa. W dzisiejszych czasach jest to bez wątpienia technologia LED, która:

  • oszczędza koszty dzięki wysokiej skuteczności świetlnej
  • chroni środowisko dzięki niewielkiemu zużyciu energii
  • wytrzymuje do 50 razy dłużej niż żarówka tradycyjna
  • jest odporna na przełączanie
  • oferuje jednorodne, wyjątkowo piękne światło

  Wskazówki dotyczące wyboru nowej lampy: aby przejść bezpośrednio do wyszukiwania lamp LED, wystarczy w filtrze „Technologia” zaznaczyć opcję „LED”. Można także najpierw w spokoju przejrzeć całą interesującą ofertę, a po znalezieniu wymarzonej lampy z oprawami wyposażyć ją po prostu w nowoczesne żarówki LED. W ten sposób najłatwiej połączyć ulubione wzornictwo z najlepszą technologią oświetleniową na rynku.

  Lampy wiszace nowoczesne
  Lampy wiszace nowoczesne
  Lampy wiszace nowoczesne

  Jaka wysokość nad stołem jest optymalna w przypadku nowoczesnej lampy wiszącej?

  Lampy wiszące z regulacją wysokości są naprawdę nowoczesne, chociaż nie jest to żadna nowość. Jednak wiele pięknych, nowoczesnych lamp wiszących nie ma regulacji wysokości i taka funkcja w ogóle nie została przewidziana. Na przykład dlatego, że zaprojektowano je jako atrakcje wizualne zapewniające światło w pomieszczeniu, które mają robić imponujące wrażenie i jednocześnie nadawać wnętrzu wyjątkowy charakter. W przypadku montażu lampy wiszącej nad stołem w jadalni wysokość nad blatem powinna wynosić 80-100 cm.

  Taka wysokość zapewnia odpowiednią przestrzeń nad głową, kiedy siedzi się wraz z gośćmi naprzeciwko siebie. Jest też na tyle niewielka, aby uczynić stół w jadalni centralnym punktem pomieszczenia – a wszystko inne usunąć w cień. Na przykład aneks kuchenny, w którym piętrzą się niepozmywane naczynia.

  Lampy wiszace nowoczesne
  Lampy wiszace nowoczesne

  Czy można regulować wysokość nowoczesnych lamp wiszących?

  Można by stwierdzić, że lampa wisząca jest nowoczesna głównie dlatego, że w każdej chwili można zmienić jej wysokość. Jednak stosowane do tego celu rozwiązania techniczne wcale nie są aż tak nowoczesne. Funkcjonują już od dłuższego czasu. Możliwość zmiany oświetlenia w zależności od sytuacji przy stole (liczba gości, atmosfera towarzysząca spożywaniu posiłków lub rozmowie, przekształcenie w kącik do pracy, ...) nie jest nowym wymaganiem. Dzisiaj jest ono tak samo aktualne jak kiedyś! Właśnie dlatego nowoczesne lampy wiszące – podobnie jak wiele klasycznych lamp wiszących – posiadają funkcję regulacji wysokości – o ile są wyposażone w odpowiedni mechanizm. Nowoczesne lampy wiszące z regulacją wysokości są oznaczone w sklepie informacją „Regulator wysokości: tak”. W ten sposób można rozpoznać, że wybrana lampa posiada taką funkcję.

  Czy nowoczesne lampy wiszące są dostępne również w wersji ze ściemniaczem dotykowym?

  Ze ściemniaczem dotykowym? Kto by chciał sięgać do lampy wiszącej? Wspinać się na palcach, dotykać chromowanej obudowy, pozostawiać ślady palców, a może nawet wprawiać lampę w ruch? Istnieje dużo bardziej zaawansowana alternatywa dla nowoczesnej lampy wiszącej: lampy wiszące ze sterowaniem za pomocą gestów.

  Wystarczy wygodnie unieść ręce pod lampę – a zintegrowane czujniki szybko rozpoznają, że potrzebna jest inna jasność. Takie innowacyjne opcje sterowania można znaleźć na przykład w oprawach Blue Sticks marki B-Leuchten. W przypadku każdego produktu należy zwrócić uwagę na adnotację „Możliwość ściemniania: tak” i „Ściemniacz: zawiera” – oraz sprawdzić w opisie produktu, w jaki ściemniacz lub jaką technologię ściemniania wyposażony jest produkt.

  A jeśli ktoś posiada lampę wiszącą z oprawą np. do żarówki E27, z którą po prostu nie chce się rozstać? Wtedy trzeba wybrać żarówkę ze zintegrowaną technologią ściemniania! Mogą to być np. żarówki Smart Home lub żarówki z technologią EasyDim.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.