Oświetlenie meblowe podszafkowe

Polecane produkty w tej kategorii

  Problem niedoboru oświetlenia pod szafkami może zostać szybko rozwiązany dzięki oprawom podszafkowym

  Zbyt ciemno na blacie pod szafką kuchenną, aby kroić warzywa? W garnku nie widać zupy, tylko czarną dziurę? Nawet przy włączonej lampie sufitowej? W takim razie mamy typowy problem z oświetleniem kuchennym.

  Ponieważ jednak tysiące innych właścicieli domów i mieszkań boryka się z tym samym problemem, wymyślono dla nich komfortowe, szybkie rozwiązanie: oprawy podszafkowe.

  Dlaczego pod szafkami jest ciemno pomimo zamontowanej lampy sufitowej?

  Światło nie dociera z sufitu pod szafkę kuchenną. A już na pewno nie w przypadku, gdy stoimy bezpośrednio przed nią, plecami do światła. W ten sposób nasze ciało rzuca cień, który pada na powierzchnię blatu i kuchenki, przeszkadzając nam w pracy.

  Musimy więc zapewnić więcej światła, najlepiej bezpośrednio pod szafką kuchenną.

  Jakie są rodzaje opraw podszafkowych?

  Istnieją dwa rodzaje opraw podszafkowych: listwy oświetleniowe i spoty.

  Listwy oświetleniowe

  Są bardzo popularne, ponieważ równomiernie rozprowadzają światło na dużej powierzchni (a tym samym oświetlają wszystkie płyty grzejne, a nie punktowo tylko jedną). Poza tym można stosować je nie tylko w kuchni, ale również nad stołem warsztatowym czy – w formie oświetlenia lustra – w łazience.

  Ważne: w przypadku wyboru opraw podszafkowych należy zwróć uwagę na miejsce zastosowania! W przypadku obszarów narażonych na działanie wilgoci (zarówno łazienka jak i okolice zlewu - miejsca narażone na kontakt z wilgocią) trzeba koniecznie zadbać o odpowiednie zabezpieczenie przed wilgocią. Informacje na ten temat znajdziesz na stronie produktu w polu „stopień ochrony”.

  Znaczenie kodu IP można znaleźć tutaj:

  LICZBA IPX4Ochrona przed ciałami obcymi
  0Brak ochrony
  1Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 50 mm
  2Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 12,5 mm
  3Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 2,5 mm
  4Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 1 mm
  5Ochrona przed kurzem
  6Ochrona przed pyłem, szczelna
  LICZBA IP4XOchrona przed wilgocią
  0Brak ochrony
  1Ochrona przed prostopadle padającymi kroplami wody
  2Ochrona przed skośnie padającymi kroplami wody
  3Ochrona przed woda rozpyloną
  4Ochrona przed wodą pryskającą
  5Ochrona przed strumieniem wodnym
  6Ochrona przed silnym strumieniem wodnym
  7Ochrona przed chwiliowym zanurzeniem
  8Ochrona przed ciągłym zanurzeniem


  Spoty

  Zazwyczaj dostępne jako zestaw. Umieszczone obok siebie również dobrze oświetlają powierzchnię. Kolejny powód do zakupu – jeśli powierzchnia nie jest zbyt duża, np. w małym aneksie kuchennym 1-pokojowego mieszkania, można zamontować ich mniej.

  W przypadku wielu zestawów pojedyncze spoty łączy się ze sobą za pomocą łącznika wtykowego, w którym jest złącze umożliwiające podłączenie do sieci elektrycznej (albo do przyłącza prądu albo w postaci wtyczki do gniazda wtykowego). Zaleta: w przypadku takiego zestawu (do dowolnej liczby spotów) potrzebne jest tylko jedno przyłącze!

  W przypadku wątpliwości, czy wybrany produkt działa w określony sposób? Prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców, którzy wyjaśnią, czy wszystko będzie działało zgodnie z wyobrażeniami, a w razie potrzeby wyszukają inne rozwiązania.
  Prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 22 307 14 83 lub za pomocą formularza kontaktowego.

  Czy istnieją rozwiązania z zasilaniem na baterie?

  Oprawy podszafkowe zasilane są z sieci elektrycznej, za pomocą wtyczki lub na baterie. Zaletą tego ostatniego rozwiązania jest fakt, że nie trzeba doprowadzać żadnych kabli. Szybki montaż i gotowe!

  Dzięki zastosowaniu technologii LED wymiana baterii została zredukowana do minimum. Diody chronią akumulator, a pomimo to zapewniają jasność nad zlewozmywakiem. To miła alternatywa, kiedy zwyczajnie nie ma dostępu do prądu, jak na przykład w wielu wynajmowanych mieszkaniach!

  Jak zamontować oprawę podszafkową?

  Informacje na ten temat można znaleźć w instrukcji montażu dołączonej do danego produktu. Większość produktów montuje się pod szafką za pomocą niewielkich wkrętów.

  Tak, to oznacza, że trzeba wywiercić małe otwory w szafce kuchennej. Kto tego nie chce, może spróbować ostrożnie użyć wysokiej jakości dwustronnej taśmy klejącej. Oprawy podszafkowe są zazwyczaj bardzo lekkie, a dobra taśma klejąca ma wystarczającą przyczepność. Taką oprawę trzeba jednak nieco uważniej obserwować, aby nie spadła!

  Inna możliwość to listwy oświetleniowe do montażu na ścianie. Ściśle rzecz ujmując, nie są to oprawy podszafkowe, ponieważ nie mocuje się ich od spodu tego mebla. Ale przecież znajdują się pod szafką! Podobnie jak światło, które emitują.

  lampy podszafkowe
  lampy podszafkowe

  Jak wymienia się żarówkę?

  Oprawy okablowane za szafką należy odłączyć od prądu, a następnie odkręcić osłony. Wymiana reflektora halogenowego nie zawsze była i nadal nie jest łatwa.

  Aby oszczędzić sobie konieczności wymiany żarówki, należy wybierać oprawy ze zintegrowanymi diodami LED. Nie można ich wprawdzie wymienić, ale też nie ma takiej konieczności.

  W przypadku używania po kilka godzin dziennie (a przecież nikt nie spędza w kuchni więcej czasu) diody LED wytrzymują do 30 lat, a nawet dłużej. Są również bardzo odporne na cykliczność pracy. To oznacza, że lampę można włączać wielokrotnie w ciągu dnia, nawet na potrzeby takich drobnostek jak odkorkowanie butelki wina.

  W jaki sposób włącza się kuchenną oprawę szafkową?

  Albo...

  • zupełnie klasycznie za pomocą przełącznika na obudowie

  albo...

  • za pomocą czujnika ruchu.

  Planujemy coś zrobić na blacie roboczym, ale nie chcemy usmarować lampy brudnymi rękami? Czujnik ruchu włączy lampę automatycznie, gdy tylko się zbliżymy.

  Inna zaleta: czujnik również lampę wyłączy, gdy nas nie będzie w pobliżu. To rozwiązanie pozwala oszczędzać prąd, chroni źródło światła, wydłuża jego trwałość, a przy okazji stanowi najlepszą opcję dla osób, którym zdarza się zapominać o zgaszeniu światła.

  Za mało gniazd wtykowych w kuchni? Mamy na to sposób!

  Zabrakło gniazdka do podłączenia miksera (ponieważ właśnie ładuje się telefon)? Polecamy oprawy podszafkowe z wbudowanymi gniazdami wtykowymi. Są one zintegrowane w obudowie oprawy i można do nich podłączać dodatkowe urządzenia elektryczne.

  W przypadku dodatkowych pytań nasz zespół doradców służy pomocą. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 307 14 83 albo skorzystać z formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.