Oświetlenie meblowe wpuszczane

Polecane produkty w tej kategorii

  Oprawy meblowe wpuszczane rozświetlą wnętrze każdej szafy

  Oświetlenie meblowe zapewnia światło w szafach na ubrania, szafkach kuchennych, regałach na książki, komodach i witrynach. I czyni to w bardzo dyskretny sposób, nie wysuwając się na pierwszy plan. W przypadku tego typu lamp modny design nie jest najważniejszy. Są proste i dyskretne, a ich jedynym zadaniem jest zapewnianie światła – i robią to doskonale!

  Estetyka jest jednak ważna w przypadku meblowych opraw wpuszczanych. Te niewielkie oprawy, które niezauważenie znikają w drewnie, efektownie eksponują zawartość witryny. To właśnie dzięki nim limitowana edycja winylowych płyt lub kolekcja DVD naprawdę błyszczy. Scena wymaga perfekcyjnego oświetlenia nie tylko w teatrze.

  Oprawy meblowe wpuszczane
  Oprawy meblowe wpuszczane

  W jaki sposób montuje się oprawy meblowe wpuszczane?

  Jest wiele możliwości i żadna z nich nie jest wybitnie trudna.

  • Można na gładkiej powierzchni zamontować pierścień z tworzywa sztucznego i umieścić w nim oprawę świetlną. Zaleta: nie trzeba wiercić w meblach. Wada: całość jest o 1-2 cm wyższa.
  • Można zastosować sprężynę montażową. W tym celu trzeba jednak wywiercić otwór nieprzelotowy, w którym zostanie umieszczona oprawa ze sprężyną. Następnie sprężynę składa się w dół, tracąc ok. 5 cm z lewej i prawej strony. Poza tym sprężyna jest niestety widoczna.
  • Można wywiercić otwór nieprzelotowy, w którym oprawa sama się blokuje. W tym przypadku wszystko pozostaje przyjemnie płaskie i nie widać niczego poza samą oprawą. Idealne rozwiązanie do witryn i regałów.
  • Podłużna oprawa wymaga oczywiście podłużnej wnęki w drewnie. Informacje na temat wymiarów frezowanego rowka można znaleźć w szczegółach dotyczących produktu.
  Oprawy meblowe wpuszczane
  Oprawy meblowe wpuszczane
  Oprawy meblowe wpuszczane

  Czy oświetlenie meblowe wpuszczane jest płaskie?

  Jeśli oprawę zamontuje się w wywierconym otworze nieprzelotowym, lampa będzie na równi z powierzchnią meblową. Ale te praktyczne oprawy już same w sobie są bardzo płaskie. W końcu nie powinny zmieniać wyglądu mebli.

  Jakie wymiary powinien mieć otwór montażowy?

  To zależy od średnicy oprawy meblowej wpuszczanej. Informację dotyczącą wielkości otworu można znaleźć w instrukcji montażu dołączonej do oprawy. Na tej podstawie należy wykonać otwór nieprzelotowy. 

  Jakie żarówki nadają się do opraw meblowych wpuszczanych?

  • LED
   Większość oświetlenia meblowego wpuszczanego ma zintegrowaną technologię LED. A żarówki LED to zawsze dobry wybór. To źródło światła, które jest lepsze pod każdym względem. W porównaniu do lamp halogenowych oszczędzają 60% energii elektrycznej, w porównaniu do żarówek tradycyjnych nawet 90%.
  • Halogen
   LED to teraźniejszość i przyszłość. Technologia halogenowa należy już do przeszłości. Dostępne jest oczywiście oświetlenie meblowe wpuszczane z lampami halogenowymi, ale jest go coraz mniej. Nasza rada: warto podjąć męską decyzję i przestawić się na technologię LED.

  Czy dostępne są ściemniane oprawy meblowe wpuszczane?

  Zawsze trzeba zwracać szczególną uwagę czy w opisie produktu jest informacja, że oprawa jest ściemniana. Jeśli nie ma żadnej adnotacji dotyczącej ściemniania, to znaczy, że funkcja nie jest dostępna.

  Czy oprawy meblowe wpuszczane są dostępne również w zestawach?

  Oczywiście, że tak. Często oprawy oferowane są w zestawach po 3 sztuki. Oświetlenie meblowe wpuszczane rzadko występuje w pojedynkę. Nawet jeśli ktoś nie zamawia zestawu i tak z pewnością kupi więcej niż jedną sztukę. 

  Czy oprawy meblowe wpuszczane są dostępne również w wersji z czujnikiem?

  Światło ma się zapalać, kiedy jest potrzebne niezależnie czy w szafie na ubrania, szafce kuchennej, czy witrynie. Dlatego warto wybrać oprawy meblowe wpuszczane z czujnikiem. Informację można znaleźć w szczegółach dotyczących produktu.

  Czy istnieją również odchylane spoty wpuszczane?

  Przydałoby się lepiej oświetlić najdalszy narożnik szafy na ubrania, albo w wyjątkowy sposób wyeksponować w witrynie ulubioną pamiątkę z wakacji - wystarczy odpowiednio odchylić pojedynczy spot. W opisie produktu można sprawdzić, czy wybrany model jest odchylany lub ma regulację.

  W przypadku dodatkowych pytań dotyczących praktycznego oświetlenia meblowego wpuszczanego prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców pod numerem 22 307 14 83 lub za pomocą formularza kontaktowego – gwarantujemy szybką odpowiedź.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.