Reflektory sufitowe

Polecane produkty w tej kategorii

  Reflektory sufitowe

  Łatwy sposób na elastyczne oświetlenie wnętrza

  Każde pomieszczenie jest inne i może być wykorzystywane do różnych celów, dlatego tak ważne jest indywidualne oświetlenie. Dzięki elastycznym spotom reflektory sufitowe zapewniają optymalnie dopasowane światło.

  spot sufitowy

  Jakie reflektory sufitowe są dostępne?

  Reflektory sufitowe zapewniają oświetlenie dopasowane do indywidualnych potrzeb: w przypadku reflektorów sufitowych nie chodzi tutaj jedynie o kierunek padania światła, ale również o wzornictwo. Reflektory sufitowe są dostępne we wszystkich kolorach i stylach – począwszy od retro, poprzez vintage aż po industrialny.

  Poza stylem, reflektory sufitowe różnią od siebie liczbą punktów świetlnych. Oznacza to, że dostępne modele posiadają mniejszą lub większą liczbę spotów. Dzięki temu łatwiej jest znaleźć do każdego pomieszczenia idealny reflektor sufitowy.

  Dlaczego żarówki LED sprawdzają się idealnie w reflektorach sufitowych?

  Przez długi czas idealnym wyborem do reflektorów sufitowych były lampy halogenowe – ze względu na kompaktową formę i różne warianty spotów. Obecnie dostępne są jednak bardziej efektywne opcje z technologią LED. Pozwalają one zaoszczędzić 60% energii i kosztów oraz cieszyć się przytulnym światłem i długą trwałością źródeł światła.

  lampa spot
  reflektor sufitowy
  lampa reflektor

  W jaki sposób prawidłowo ustawić kierunek świecenia reflektora sufitowego?

  Najpierw trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy oświetlenie ma być akcentujące, czy obejmować większą powierzchnię. W zależności od tego trzeba ustawić poszczególne spoty. Można je skierować np. na obrazy lub szafki, aby je odpowiednio wyeksponować, albo ustawić szerokokątnie, aby oświetlić pomieszczenie w kompleksowy sposób.

  Wskazówka: warto wcześniej przetestować ustawienie reflektorów z każdej zwykłej pozycji siedzącej i stojącej. W przypadku oślepiania można szybko dokonać poprawek.

  Czy spoty sufitowe wymagają zastosowania transformatora?

  Reflektory sufitowe są z reguły podłączane bezpośrednio do zasilania 230 V – podobnie jak zwykłe lampy sufitowe. W sklepie można znaleźć tę informację w szczegółach dotyczących produktu „Napięcie sieciowe (V): 230”. W przypadku konieczności zastosowania dodatkowych sterowników adnotacja na ten temat również znajduje się w opisie produktu.

  Czy wszystkie reflektory i spoty sufitowe są ruchome?

  Zasadniczo wszystkie spoty można obracać i odchylać. Bywają jednak również modele z nieruchomymi reflektorami. Przed dokonaniem zakupu warto więc jeszcze raz – dla bezpieczeństwa – zajrzeć do opisu produktu.

  reflektor sufitowy

  Aby uzyskać więcej informacji na temat reflektorów sufitowych lub innych zagadnień związanych z oświetleniem, wystarczy zadzwonić do naszego zespołu doradców pod numer telefonu 22 307 14 83 lub użyć formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.