Reflektory zewnętrzne

Polecane produkty w tej kategorii

  Reflektory i naświetlacze - idealny sposób na prezentację ogrodu

  Można je umieścić na podłożu, ścianie albo na suficie. Eksponują wszystko, co dostanie się w zasięg ich strumienia światła. Mowa oczywiście o reflektorach zewnętrznych. Wspaniale oświetlają:

  • altany ogrodowe, domy i zamki
  • kwiaty, drzewa, krzewy i całe ogrody
  • tarasy, ściany i fasady
  • oczka wodne, strumienie i baseny
  • dzieła sztuki i reklamy

  reflektory zewnetrzne
  reflektory zewnetrzne
  reflektory zewnetrzne

  Oświetlić można wszystko. Pozostaje pytanie, w jaki sposób. Czasem „po prostu jasno” nie wystarczy. Dla wielbicieli kolorowego spektaklu świetlnego poleca się oświetlenie z diodami RGB. Na Lampy.pl w specyfikacji technicznej pod hasłem barwa światłamożna sprawdzić, czy dostępna jest opcja multicolor(wielokolorowy) lub RGB. Jeśli tak, oznacza to po prostu, że oświetlenie pozwala na wybór niezliczonych ilości scenariuszy świetlnych w zależności od nastroju.

  Czujnik ruchu to kolejny element, który zapewnia wiele korzyści. Wyższy poziom komfortu, ochronę przed potknięciem i upadkiem, zabezpieczenie przed włamywaczami oraz ogromną oszczędność prądu.

  Na co zwrócić uwagę w przypadku czujnika ruchu?

  Taki czujnik stanowi wyposażenie wielu reflektorów zewnętrznych. Jeśli jednak wybrany model lampy go nie posiada, bez problemu można go dokupić. Odpowiednie produkty znajdują się w kategorii „Czujniki ruchu”. Do każdego z nich dołączona jest praktyczna instrukcja instalacji, której należy przestrzegać. W przypadku dodatkowych pytań nasz zespół doradców służy pomocą.

  reflektory zewnetrzne

  Jakie korzyści daje czujnik zmierzchu?

  Światło powinno się włączać automatycznie, kiedy robi się ciemno. I na odwrót – nie potrzebujemy go przecież, kiedy jest jeszcze jasno. Na tym właśnie polega zadanie czujnika zmierzchu. Nie ma problemu, jeśli wieczorem nie ma w domu nikogo, kto mógłby włączyć oświetlenie ogrodowe. I nikt nie musi pamiętać, aby je wyłączyć, kiedy wschodzi słońce. Czy to nie praktyczne?

  Jaki stopień ochrony powinien mieć reflektor zewnętrzny?

  W miejscach osłoniętych i zadaszonych wystarczy IP23. IP44 zapewnia ochronę przed bryzgami wody ze wszystkich kierunków. Do obszarów narażonych na działanie czynników atmosferycznych lepiej się nada stopień IP55 albo nawet wyższy. Wybór należy rozpatrywać indywidualnie, w zależności od miejsca zastosowania. Zarówno zaufany elektryk przeprowadzający instalację, jak również nasz zespół doradców udzieli fachowej porady w tym zakresie.

  Poniższy przegląd prezentuje znaczenie poszczególnych cyfr.

  LICZBA IPX4Ochrona przed ciałami obcymi
  0Brak ochrony
  1Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 50 mm
  2Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 12,5 mm
  3Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 2,5 mm
  4Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 1 mm
  5Ochrona przed kurzem
  6Ochrona przed pyłem, szczelna
  LICZBA IP4XOchrona przed wilgocią
  0Brak ochrony
  1Ochrona przed prostopadle padającymi kroplami wody
  2Ochrona przed skośnie padającymi kroplami wody
  3Ochrona przed woda rozpyloną
  4Ochrona przed wodą pryskającą
  5Ochrona przed strumieniem wodnym
  6Ochrona przed silnym strumieniem wodnym
  7Ochrona przed chwiliowym zanurzeniem
  8Ochrona przed ciągłym zanurzeniem

  Naświetlacze LED czy halogeny?

  Bez dwóch zdań – technologia LED jest korzystniejsza. Oczywiście, halogen zdecydowanie przewyższa starą, dobrą żarówkę tradycyjną pod względem trwałości i niskiego zużycia prądu. Żarówka LED jest jednak jeszcze lepsza. Lampy LED pozwalają oszczędzić 60 procent kosztów w porównaniu do halogenów. Wybór jest prosty, prawda?

  Czy są dostępne również reflektory zewnętrzne z pilotem?

  Oczywiście, że tak – za pomocą pilota sterowanie barwą światła mamy dosłownie we własnych rękach. Wybór pomiędzy światłem kolorowym , czy na przykład ciepłą bielą zależy tylko i wyłącznie od użytkownika i jego nastroju. W specyfikacji technicznej naszych produktów pod hasłem „Barwa światła” znajduje się dodatkowa informacja, czy wybrany reflektor posiada „licencję na przełączanie”

  reflektory zewnetrzne

  Czy są reflektory zewnętrzne z kamerą?

  Włamywacze nie lubią światła. A jeszcze bardziej kamer. Tak więc reflektor zewnętrzny z kamerą zdecydowanie zwiększy bezpieczeństwo domu. Najlepiej zamontować takowy reflektor na ścianie w strefie wejścia. W ten sposób, siedząc na przykład w kawiarni przy plaży, za pośrednictwem aplikacji na smartfonie, można zaobserwować - kto właśnie stoi pod drzwiami domu. Jeśli kamera ma dodatkowo mikrofon, można z gościem również porozmawiać. Na dłuższą metę nie sprzyja to jednak podtrzymywaniu bliższych znajomości.

  W przypadku pytań dotyczących funkcji i instalacji prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców. Dane kontaktowe znajdują się poniżej.

  Czy dostępne są również solarne reflektory zewnętrzne?

  Dla osób, które marzą o tym, by zachować trochę światła słonecznego na noc proponujemy reflektory zewnętrzne wyposażone w technologię solarną. Są wyjątkowo praktyczne w połączeniu z czujnikiem ruchu. Nie generując kosztów zużycia energii, zapewniają światło w ogrodzie dokładnie wtedy, kiedy jest ono potrzebne. I ani chwili dłużej, co chroni akumulatory. Wskazówka: spoty solarne najlepiej zamontować w miejscach najbardziej nasłonecznionych w ciągu dnia. Tylko w takim przypadku będą w nocy w pełni sprawne.

  Steinel oferuje duży wybór reflektorów zewnętrznych

  Firma Steinel jest znanym producentem reflektorów zewnętrznych – i wszystkich innych lamp do zastosowań pod gołym niebem. Reflektory takie jak kinkiet LED XLED umożliwiają oświetlenie dróg wjazdowych na posesję i ogrodów w wyjątkowo energooszczędny sposób. Dzięki innowacyjnej technologii LED i pasywnemu czujnikowi podczerwieni zużywają tylko niezbędną ilość prądu. I zapewniają najprzyjemniejsze światło.

  reflektory zewnetrzne
  reflektory zewnetrzne

  W przypadku dodatkowych pytań dotyczących reflektorów zewnętrznych? Prosimy o kontakt telefoniczny z naszym zespołem doradców. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 307 14 83 albo po prostu użyć formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 30-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.