Świetlówki kołowe

Świetna sprawa: świetlówki kołowe

Świetlówki są dostępne w najróżniejszych wersjach: jako świetlówki liniowe, U-kształtne i kołowe. W wariancie w kształcie pierścienia nazywa się je świetlówkami kołowymi. Świetlówki kołowe działają zgodnie z zasadą działania świetlówek, należąc do lamp wyładowczych: wytwarzają jasność poprzez wyładowanie elektryczne. W szklanym korpusie znajduje się gaz szlachetny, który gdy płynie prąd, wysyła promieniowanie. To promieniowanie wchodzi w reakcję z warstwą luminoforu wewnątrz korpusu świetlówki kołowej, która wówczas świeci. Z technicznego punktu widzenia żarówka - w tym przypadku świetlówka kołowa - sama zapewnia światło. Sama oprawa oświetleniowa jest "tylko" osłoną, pięknym opakowaniem świetlówki kołowej lub tego źródła światła.

Komfortowe oświetlenie, mniejszy wzrost temperatury, okrągły kształt: świetlówka kołowa

Zakres stosowania świetlówek kołowych - tak jak ogólnie świetlówek - stale był powiększany. Nie są one już skazane tylko na pomieszczenia użytkowe, lecz znajdują zastosowanie we wszystkich możliwych miejscach domu: w kuchni, salonie lub przedpokoju, jak również w pomieszczeniach do majsterkowania. Ze względu na swój kształt świetlówki kołowe nadają się wspaniale jako żarówki do okrągłych lamp wszelkiego rodzaju, znajdą więc zastosowanie zarówno w lampach wiszących, jak i stojących, ściennych lub lampach do lustra w łazience. Do zalet świetlówek kołowych należy ich energooszczędność. W porównaniu ze zwykłą żarówką, która przekształca tylko 5% zużytej energii na światło, a 95% na bezużyteczne ciepło, świetlówka wytwarza 29 % światła. Cieszy również względnie długi okres użytkowania świetlówki kołowej ponad 8.000 godzin. Dlatego należy zaklasyfikować ją jako bardziej ekonomiczną niż przykładowo zwykła żarówka, której okres użytkowania wynosi około 1000 godzin.

  • 750.000 produktów w magazynie
  • 60-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł
22 307 14 83 Usługa

poniedziałek - czwartek
od 08:00 do 18:00

piątek
od 08:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł RABATU

*Kod rabatowy do wykorzystania przy zakupie powyżej 300 zł. Kod może zostać wykorzystany tylko jednorazowo. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, nie ma możliwości późniejszego odjęcia kwoty od rachunku. Oferta ważna do 31.03.2021.