Żyrandole klasyczne

Polecane produkty w tej kategorii

  Zabytkowy wygląd, najnowocześniejsza technologia – klasyczne żyrandole w stylu antycznym

  Każdy, kto lubi przepych, na pewno nie przejdzie obok nich obojętnie. Żyrandole – najlepiej w stylu antycznym – dodają uroku i klasy ekstrawaganckim wnętrzom. Im większe pomieszczenie, tym lepiej – żyrandole zajmują dużo miejsca i prezentują się najkorzystniej, kiedy znajdują się w dużej odległości od ścian i podłogi. Wcale nie trzeba mieszkać w zamku, aby być posiadaczem żyrandola. Mieszkanie w starym budownictwie, loft, duży pokój czy wystawny korytarz też mogą stanowić idealne otoczenie dla żyrandola w stylu antycznym. Nawet do małych pomieszczeń z pewnością uda się znaleźć odpowiedni, mały żyrandol.

  Czy żyrandole w stylu antycznym rzeczywiście są stare, czy tylko stylizowane na stare?

  Naprawdę stary żyrandol najlepiej kupić na targu staroci albo u handlarza antyków. Jeśli jednak najważniejszy jest antyczny wygląd żyrandola, który w rzeczywistości wcale nie jest stary, to zapraszamy do naszego sklepu. Pośród żyrandoli stylizowanych na antyczne można znaleźć modele, które z powodzeniem mogłyby wisieć w starym zamku i nikt nie zauważyłby, że są nowe. 

  Z jakich materiałów wykonane są żyrandole w stylu antycznym?

  Wiele materiałów sprawdza się w przypadku produkcji żyrandoli w stylu antycznym. Wybór konkretnego materiału zależy przede wszystkim od gustu użytkownika. Materiał nadaje produktowi antyczny charakter, za sprawą filtra „materiał” można wybrać odpowiadające tworzywo:

  • szkło
  • drewno
  • kryształ
  • mosiądz
  • tkaniny
  • jedwab
  • i inne metale, takie jak np. żelazo.

  A także – mimo, że trudno w to uwierzyć – tworzywo sztuczne, praktycznie nikt by nie przypuszczał, że właśnie tworzywo sztuczne również można stylizować na antyczny styl – a jednak.

  Zyrandol klasyczny antyczny
  Zyrandol klasyczny antyczny
  Zyrandol klasyczny antyczny

  Czy kryształ to materiał, który wyjątkowo dobrze sprawdza się w przypadku żyrandoli?

  Żyrandol kojarzy się w naturalny sposób ze stylowym, pełnym przepychu, ciężkim przedmiotem, suto obwieszonym kryształami. Od razu przychodzą na myśl kryształy Swarovskiego, z których firma Schonbek tworzy pełne przepychu żyrandole. Warto wiedzieć, że nie wszystkie żyrandole kryształowe muszą być bardzo masywne i stylizowane na antyczne. Istnieją również modele nowoczesne. 

  Zyrandol klasyczny antyczny

  W jakich kolorach dostępne są żyrandole?

  Klasyczne żyrandole w stylu antycznym to modele srebrne i złote albo warianty z mosiądzu. Ale możliwości jest znacznie więcej. Od szarego, poprzez brąz, aż po kremowy. Aby sprawdzić, jakie kolory są dostępne w bogatym asortymencie Lampy.pl, wystarczy użyć odpowiedniego filtra.

  Czy dostępne są żyrandole w stylu antycznym ze świecami?

  Żyrandol z prawdziwymi świecami trudno jest znaleźć w naszym sklepie. Raczej należy go szukać na targu staroci. W naszym asortymencie posiadamy jednak żyrandole z technologią LED, które wyglądają, jakby były wyposażone w prawdziwe świece. Żarówki świece LED do złudzenia przypominają prawdziwe świece, a przy okazji eliminują niebezpieczeństwo pożaru. Wskazówka: w żyrandolu w stylu antycznym świetnie prezentują się nie tylko żarówki świeczki, ale i lampki w kształcie przypominającym płomień. Mają one wygiętą lub skręconą kolbę – dzięki której jeszcze bardziej przypominają prawdziwą świecę. 

  Jaką wielkość powinien mieć żyrandol?

  To kwestia indywidualnych upodobań. Należy jednak pamiętać o jednej, właściwie dość logicznej sprawie. W bardzo małym pomieszczeniu rozłożysty żyrandol nie będzie wyglądał zbyt dobrze. Taka ozdoba w stylu antycznym wymaga nieco przestrzeni, aby w pełni zaprezentować majestatyczny efekt.

  Wskazówka: podczas planowania zdecydowanie trzeba uwzględnić liczbę źródeł światła lub wartość całkowitego strumienia świetlnego, która jest mierzona w lumenach i decyduje o tym, jak jasno będzie w pomieszczeniu.

  Czy dostępne są żyrandole w stylu rustykalnym?

  Oczywiście, że tak. I do tego są bardzo popularne. Właśnie dlatego w naszym sklepie jest dla nich osobna podkategoriażyrandole stylu dworkowym/rustykalnym

  Zyrandol klasyczny antyczny

  W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców pod numerem telefonu 22 307 14 83 lub za pomocą formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.